Poškodená farba na dvierkach od farby na vlasy.

Ahojte. Moja šikovná manželka oprskala dvierka na kuchynskej linke od farby na vlasy keď si ju zarábala. Všimla si to neskôr a na dvierkach ostal čierny fľak cca 1cm v priemere. Dvierka majú srtiekanú povrchovú úpravu, matnú smotanovú, alebo vanilkovú farbu, už neviem presne. Dal by sa nejak ten fľak odstrániť? Ale pochybujem, to je vyžrané od tej gebuziny čo si dávajú na vlasy. Asi jedine bude treba dať znovu prestriekať tie dvierka však? Ale bojím sa či trafia odtieň a dvierka budú inej farby než ostatné.
Odpovedať
Ahoj, u nas sa to tiez stalo v kupelni ale nastastie som nasiel iba 2 male bodky milimetrove. Ta farba je svina, asi uz len prestriekat 🙂
Odpovedať
Až sa to už vpilo do tých dvierok, tak tam už nie je nejak veľa možností, čo s tým spraviť. Buď to prestriekaš, ako si písal alebo skúsiš premaľovať, ale asi to striekanie bude lepšia možnosť. A striekať celé dvierka, nie len nejakú časť.
Odpovedať
myslím si, že to už nepôjde. ak by si to všimla hneď tak hej ale takto sa to asi už zažralo poriadne hlboko a ešte aj keď je to teda taký farebný kontrast. len ako nechápem, prečo si zarábala farbu v kuchyni
Odpovedať
@bianka001 chodievam mame farbiť vlasy a tej sa najlepšie sedí v kuchyni, je tam lepšie svetlo ako v kúpeľni. Takže to, že zarábala farbu na vlasy v kuchyni, pre mňa zase taký šok nie je 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tiez ako nejak nechapem, preco sa take veci proste nerobia v kupelni? Nemas nahodou aj fotku, ako to vyzera?
Odpovedať
Profilova fotka
Moja polovicka si taktiez farbila vlasy v kupelni,odniesla to zarubna na dverach vo farbe slonova kost.Bohuzial som si to vsimol az po par hodinach a skusal to vsemozne ocistit,ale uplne dokonale to odstranit nejde.Ta farba na vlasy totiz vlezie do tej struktury a skor tam clovek vybrusi hole miesto,ako ocisti iba ten flak.Jemne hubkou na riad to drhnut pomohlo so saponatom a cisticom na sklo,ale pri detaile tam je maly tien z tej farby a miesto je malicko matnejsie.Odvtedy sa radsej chodi farbit do zahradneho domceka 🙂
Odpovedať
@zirafak do záhradného domčeka? To si ju takto vysťahoval preč na takéto procedúry? 😄
Odpovedať
@zirafak ďakujem, skúsim túto radu. Prinajhoršom zoderiem farbu a pojde sa to dať prestriekať. Farbu zarába preto na linke, lebo v kúpelni nemá žiadnu skrinku, kde by si to položila, keď vyťahuje s krabičky tie flaštičky...
Odpovedať
V Ikei som kedysi kúpil čistič na nábytok FITTJA a ten je super na všetko. Ale asi ho už nepredávajú, tak potom odporúčam ružový tekutý vanish (nie biely) a skúsiť nechať pôsobiť. Možno to pomôže.
Odpovedať
@raphael42 myslis, ze by to s nim slo? ale ako nevravim, mozne je vsetko. no co si budeme hovorit. ta farba na vlasy, to bude asi poriadne ekrazit
Odpovedať
@keslak Kým to nevyskúša, nezistí. Určite to nič nepoškodí. Na naozaj strašné škvrny používam perchlóretylén, ale to by som skúsil až keď všetko ostatné zlyhá. Ale v tomto prípade by som to radšej nepoužil. Ak sú dvierka biele, tak by som možno skúsil peroxid, alebo biely vanish.
Odpovedať
Profilova fotka
heh tak to bola teda velmi sikovna. len zas sa asi neoplati skusat kvantum takych cistiacich prostriedkov, aby tie samotne cistice nespravili este vacsiu galibu na samotnom nabytku
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@todo2 nooo to tiež. Mohlo by sa ľahko stať, ak by sa poriadne neočistili, že by mohli spolu nejak zreagovať a výsledok by bol ešte horší ako prvotné poškodenie
Odpovedať
@todo2 @buch_buch1 ono som s tým zmierený že to bude treba prestriekať, takže môžem experimentovať od nejakých slabších zásahov až po poriadnu chémiu 😄 Ďakujem za rady. Skúsim experimentovať či niečo pomôže ale skôr si myslím že nie.
Odpovedať
@kajo873 určite dajte vedieť, ak niečo zaberie 🙂 som zvedavý. Budem držať palce nech niečo pomôže.
Odpovedať
To sme si myslím, že viacerí. Ako takéto rady sa podľa mňa proste vždy zídu, aj keď si možno stále myslím, že aj tak tie dvierka bude treba prestriekať, lebo tá farba sa do nich za ten čas už isto stihla nenapraviteľne zažrať
Odpovedať
@zirafak @buch_buch1 @raphael42 @cincila11 Tak dal som sa na to čistenie. Skúsil som to zatiaľ len hubkou z tej drsnej strany a obyčajné tvrdé mydlo. Neviem či to mydlo pomohlo, ale podarilo sa mi to dať preč. Ale na dotyk už tá farba nie je taká drsná ale hladká. Dvierka máme striekané matné. Uvidím za denného svetla či som tam nevydral fľak. Ale je to za madlom tak to nie je až tak nápadné. Nechcel som ísť do agresívnejší prostriedkov zatiaľ. Uvidím za denného svetla ale asi už s tým nebudem nič robiť, vyzerá to dobre.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 tak ale super, možno to ani nebude tak biť do očí a nebude to treba teraz ani dávať prestriekavať
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 tak to som ostal teraz normalne v soku, az stacilo takto obycajne mydlo a hubka na to. ja som aj hladal, ze cim by to mohlo ist dolu, ale akoze bezuspesne nejak. aj doma, ked kvapla farba na vlasy na fugovacku, tak to som sa rovno zmieril s tym, ze tam ostane flak.
Odpovedať
@todo2 tuto si myslím že skôr ako by pomohlo to mydlo, tak som to len obyčajne zošúchal tou hubkou z nástreku. Pri správnom svetle je vidieť že je to lesklejšie než okoli. Myslím si že na špárovke by to mydlo určite nepomohlo. Tu to slúžilo skôr ako taký povlak po ktorom sa hubka šúchala.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 tak pokial si to mal este tak, ze to bolo viac menej len na povrchu, ze sa to nestihlo alebo nemalo kam zazrat, tak to sa da. ze si to v podstate len zlupal dolu. no pri tej fugovacke to je ine, tam to v sekunde islo do toho, este ked sme museli samozrejme bledu davat, co ti poviem 😒
Odpovedať
@todo2 😄 tuším ti manželka robí radosť
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?