Poradte mi prosim k navrhu kuchyne

ahojte. poradte mi prosim ci moze byt takyto navrh kuchyne? Elektrinu pre indukciu budeme posuvat a za umyvackou zasuvku tiez a linka bude od okna este cela posunuta o 5cm a bude doska aj miesto parapetu. Alebo bude lepsie mat to ako bolo zamyslane v povodnom navrhu indukcia vpravo? Mne sa to viac paci vlavo od okna tak neviem. Do rohovej spodnej skrinky by ste mi skor odporucali police alebo Lemans? S Lemansom som este neprisla moc do styku tak sa pytam ci je to vobec prakticke alebo nie. Dakujem krasne za odpovede 🙂
Odpovedať
mne sa páči ten prvý návrh, indukcia vľavo od okna. Pôsobí to takým "ľahším" vzdušnejším dojmom. Lemans pôsobí dobre, ale do políc dáš toho viac. S Lemansom nemám skúsenosť.
Odpovedať
@btus dakujem krasne 🙂
Odpovedať
@vladkaby mne sa v prvom návrhu nepáči umiestnenie umývačky, cez otvorenú sa nedostaneš do horných skriniek napravo od okna. Ale ak tam nebudeš mať uložené taniere a poháre, tak možno Ti to vadiť nebude.
Odpovedať
Profilova fotka
Za mna osobne navrh s indukciou vpravo a s policami v skrinkach 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj. S varnou doskou vpravo. je to celistve. V tom druhom je ta veza "ako sam vojak v poli" Este mozno, keby tam nebola skrinka nad mw, zeby ta veza bola poloveza. Ruru trosku dat nizsie. Nemas navrh s varnou doskou vlavo a skrinami aj rurou vpravo ? Preco nechces vstavanu chladnicku?
Odpovedať
som skor za ten prvy, ale kazdopadne zvazte vstavanu chladnicku. uz na vizu to vyzera dost blbo, ja osobne by som rada zachovala jednotnu liniu, samostatna chladnicka bude ako past na oko
Odpovedať
@lenkito10 @taskataska dakujem za odozvu 🙂 vstavanu chladnicku sme nechceli lebo ta co mame je skoro nova a ideme do domu cize to neni renovacia kuchyne ale uplne nova a ked sa chladnicka pokazi tak ju chcem vymenit za francuzsku. kuchyna je spojena s obyvackou cize vedla chladnicky dalej pokracuje kniznica tak neviem ci bude az taka past na oko. oproti rure s mikrovlnkou kusok od dveri zacinaju schody na poschodie. ale ta nizsia veza by tam veru mohla byt a poradili by ste skor iba vstavanu ruru a mikrovlnku na vezu alebo aj mikrovlnku vstavanu? este nemame spotrebice nakupene a mikrovlnku mame v byte zatial volne stojacu tak by sme ju len premiestnili na vezu.
Odpovedať
a este som zabudla chladnicka je vyssia len v programe co som to robila ina zial nebola
Odpovedať
@lenkito10 takto ste to mysleli?
Odpovedať
Profilova fotka
Tak. Vstavana mikrovlnka je viac dizajn ako volne polozena. (No ja mam volne polozenu, v skrinke za dverami, pod rurou - nie je ju vidno, pouzivam velmi malo) Skusila by si inu verziu - dat varnu dosku na stred steny - medzi lavy mur a okno, drez tam kde je, a na pravu stenu vsetko vysoke skrine: v prvej by bola umyvacka vo vyske, v druhej rura, v tretej potravinova skrina.
Odpovedať
@lenkito10 umyvacka nebude mat moc daleko ked mam rozvody na vodu vlavo v skrinke pod umyvadlom? a cez ten roh tiez neviem ako by sa to tahalo neviem si to predstavit. ale dala som ju teraz vlavo od umyvadla aby som si neblokovala skrinky v rohu pre riady a skusila som to takto navrhnut.
Odpovedať
Profilova fotka
Umyvacku v prvej skrini, bola by vo vyske. Je to velmi prakticke. Rozvody k umyvacke by sa mali dat "natiahnut" Osobne by mi vadilo mat umyvacku medzi sporakom a drezom. Niekedy pri vareni/chystani ju nechavam otvorenu, pri spratavani tiez. Zavadzala by mi tam. Ak pouzivate casto mw, bude vam mozno vadit otvarat najskor skrinku a potom mw. Podla toho aki ste vysoki, resp kedy budu deti pouzivat mw, si daj do vysky ruru a mw, aby mw nebola prilis vysoko. Umiestnenie rury a mw nemusi byt prave v strednej skrini, mozu byt v skrini na boku. Vsetky tri navrhy su fajn.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Treba si kuchynu navrhnut tak ako postupujes s vatenim tj.vytiahnem z chladnicky , umyjem , pripravim , uvarim a odlozim hrniec.Prac.plocha medzi umyvadlom a indukciou musi mat min.60 cm na pripravu ci upravu jedla a umyvacka musi naväzovat na umyvadlo .Priestor je to krásny a da sa logicky a prakticky vyuzit.
Odpovedať
Profilova fotka
tento posledný návrh sa mne tak povediac pozdáva najviac. tak lepšie poukladané a hlavne po ruke bez zbytočných ťahanic rozvodov
Odpovedať
Profilova fotka
Ako vyzera cela miestnost? Kde je stol? Pisala si ze schody blizko dveri, kam vedu dvere? Ak by si mohla poslat plan kuchyne s obyvackou.
Odpovedať
@lenkito10 podorys spodku je takto. dvere z kuchyne vedu do chodby co vedie von a do wc. ten ostrov bez stoliciek je stol co pouzivam ked pecieme s detmi kedze je nizsi a ostrov tam nedam kedze je tam podlahove kurenie a neviem kade vedie tak bude stol z masivu co mame este po babke. potom dalej oproti schodom je jedalensky stol a za nim kniznica a dalej uz gauc a pod schodami az po stenu je obyvackova stena
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim ze vzhladom na podorys by bolo fajn mat sporak napravo od drezu.
Odpovedať
@lenkito10 cize takto? a dakujem za rady baby pomohli ste mi velmi 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Skus rury posunut do veze vpravo, pri okne. Skus variacu dosku posunut na stred ako hore v obrazku. Aky bude drez? 50x40 ci dvojdrez?
Odpovedať
@lenkito10 drez bude blanco metra 9 https://www.drezyonline.sk/blanco-met..., indukciu aj s elektrinou pre digestor uz mame urobenu na hentom mieste ako mam teraz a uz je to oomietkovane namalovane tak podla tohto by uz nemusela ist zastena az dovrchu keby sa to posuvalo na stred tak by zastena musela az hore a neviem ci by to uz nebolo moc dreva. Nebola by indukcia (80cm) moc daleko od drezu ak by sa posunula? teraz to mam takto cez rohovu skrinku a vyhovuje mi to dialkovo.
Odpovedať
Profilova fotka
Ked tam mate pripravu a ti vyhovuje, moze zostat. Za mna je to fajn. (Len by som rury posunula vpravo) A kde sa vyparila ta zelena farba kuchyne?
Odpovedať
Za mňa určite druhý návrh a zvážte tu vstavanú chladničku. Bude to pôsobiť jednotnejsie.
Odpovedať
@lenkito10 dakujem krasne. no zelena zmizla lebo zvazujem viac vyrobcov kuchyn a zatial co sme na vazkach tak nema zial v ponuke zelenu ale mozno sa nakoniec rozhodneme pre tu smaragdovu s oranzovozltou len sa bojim ci to nebude moc tmave
Odpovedať
Viac mi sedi to ked su vysoke skrinky vlavo a indukcia vpravo. Tak lepsie to na mna posobi. A dozaista by to dobre ukazalo keby to bolo az po strop tie skrinky.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?