Podkrovná kuchyňa s balkónom

Dobry den. Kupili sme podkrovny byt. Je to nase prve byvanie, ktore potrebujeme kompletne zariadit. Rozmyslam, ako najlepsie vymysliet dispoziciu takejto kuchyne. Umyvadlo je na stene, na kt. lezi strecha. Takze na tu stenu nemozem postavit ani chladnicku, ci varnu dosku s digestorom. Moj napad je zakresleny na obrazku. Chladnicku by som dala vlavo, umyvadlo nechat pod oknom a varnu dosku vpravo. No neviem, ci je to vhodne riesenie z ergonomickeho hladiska. Co by ste mi prosim poradili? Dat si radsej ostrovcek? Nebude tam tahat od noh? Vlavo su dvere do chodby, z kt. su priamo vchodove dvere. Budem mat dost ulozneho priestoru? Planujem v kuchyni varit kazdy den. Pozn. pracovnu dosku si dam hlbky cca 70cm. Kuchyna bude robena na mieru u stolara, takze fantazii sa medze nekladu. Dakujem.
Odpovedať
Ostrovcek by bol asi najlepsie riesienie. Bude to vzdusne a priechodne z kazdej strany. Take srdce kuchyne
Odpovedať
Nieco podobne, ale ostrovcek riadny, s uloznym priestorom?
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj, to lave L sa tam pravdepodobne nezmesti. Aka je sirka od dveri po stenu kde je sporak?
Odpovedať
Dajte tam linku do C, bez toho barového pultu a radšej väčší stôl. Nejake úložné priestory aj z druhej strany balkónových dverí. Na poriadny ostrov je tam malo miesta tak to nezabije nejakym akoze, len aby bol
Odpovedať
Dakujem za posrrehy. @lenkito10 Stena, kde by som chcela dat chladnicku ma dlzku 2,75 m. @zita19 ano, linka do C mne napadla ako prve riesenie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Pri dlzke 560 sa mi nejak nezda ze by to bolo 275. Ale ak, 70 + 5+60+60+5= 200, zbytok cm moze byt poloostrov na sirku.
Odpovedať
@lenkito10 Mate pravdu 🙈 Ja som to zle pozrela v papieroch. Dlzka je 245. Cize polostrov by vychadzal 40-45cm. To mi uz pride male... Dalsia dilema je, ze neviem, ako zakomponovat chladnicku. Chcem ju na tu stenu vlavo.
Odpovedať
Profilova fotka
Chladnicku aku? Siroku, vstavanu.... Ak kuchyna do U, (teda bez ostrova) vysoke skrine na lavu stranu, 245-70-5-60-60-50. 60 chladnicka, 60 rura, 50 potravinova skrina ak sa zmesti kvoli streche. Ak kuchyna do C, vyvyseny poloostrov sirky 45 - na oddelenie, misku s ovocim.
Odpovedať
@lenkito10 Ano, do tvaru U. Chladnicku obycajnu 60cm, volne stojacu. Mame problem s priestorom, je tam sikmina a teda potravinova skrina sa tam nezmesti. Ruru chcem dat pod varnu dosku, teda ku stene vpravo. Neskor by som odfotila cely priestor.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?