Plynová varná doska vs. umiestnenie ostatných spotrebičov

Ahojte, mozno mi budete vediet poradit a mozno aj nie, lebo zatial to tak vyzera, ze je obmedzený pocet riešení (ktore sa nam nepáčia). Mame malu kuchynsku linku, ktoru momentalne prerábame. Mali sme aj návrh kuchyne, zial, zistili sme, ze takmer 2 izby na komplet su na jeden obvod.. Chceli sme vymeniť plynovú varnu dosku za indukciu (akosi mame pred plynom rešpekt a synovi tiez tie horaky nedajú velmi pokoj) a pod nu umiestniť umývačku riadu. No vcera nas elektrikár zrusil, ze sa to jednoducho neda, lebo by nam vyhadzovalo poistky, takze treba zostat pri plynovej varnej doske. Tak rozmýšľame teraz, ako umiestniť spotrebiče, pretože ked sme sli do prerábky mali sme len dve vidiny, nech je rúra tak, aby ju syn nedociahol a nech zrušíme plyn. Ak bude plynová doska, umývačka riadu pod nu nevojde (jedine zvýšiť ese vyšku a riesit to soklom, a tiez je otázne, ci to plynar schváli, aj ked viem, ze niektorí ľudia to tak maju)... Alebo dat pod varnu dosku rúru ( cize dalsia Nasa podmienka padá) a miesto nej do krajnej skrinky umývačku (ak ju vobec budeme schopní otvorit 😭, kedze hned oproti ma byt kuchynská komoda)... Alebo vidi niekto este nejake riesenie? Tiez sa bojíme, ze prívod od plynu moze zavadzat zásuvkam ( ale tie da daju vyrobit plytšie a tak prist o úložné miesto).. Urobit dalsiu rozvodnu skrinu na indukciu uz nebude mozne, lebo jednu budeme robit na zvysne spotrebiče a tiez tak nešťastne, ze bude vzadu za skrinkami.
Odpovedať
Su aj plynove varne dosky ktore vyzeraju ako indukcia.
Odpovedať
@originalx ano, solgaz, viem o nich, len pod nu nezmestime umývačku riadu
Odpovedať
Sú varné dosky s ovládaním navrchu a pod ne umývačka vojde... Napr. http://img.datacomp.sk/plynova-varna-... A nepíšeš, či syn má 4, alebo 24... :-) Za skrinkami štandardne zostáva 6-8 cm, čo káblu v zásuvke na 99% stačí. A vlezie sa tam aj plynový ventil... :-)
Odpovedať
@dedo758 syn ma len 2roky, preto vsetky mozne opatrenia, aj ked je rozumný, niektore veci nechce pochopit 😂 preto sme chceli pre istotu mat rúru a varnu dosku "pod kontrolou".. Uz sa mu na plynovou podarilo otočiť horakom. Muz spal pred nočnou vratime sa domov a plynu vsade... Ventil od plynu je nejakych 10cm, mozno viac.
Odpovedať
@joy23 nove plynove dosky maju poistku, neotoci plynom len tak. a aj ak zhasne ohen, plyn sa jednoducho po par sekundach vypne. syn vyrastie, vobec by som sa takto neobmedzovala. plynovu dosku dat na miesto umyvadla, umyvadlo by som posunula do rohu, ostane viac pracovnej plochy medzi varnou doskou a umyvadlom. a umyvacku vedla umyvadla, v tej skrinke vlastne aj kde je.
Odpovedať
@manilla umývačka je plánovaná pod varnou doskou, pretože v tej krajnej skrinke ak bude, nebudu sa dat dvierka otvorit, zasahovali by do komody. Jedine tu zmenšiť, no zase by sa prišlo o dali ulozny priestor
Odpovedať
Ventil sa dá ľahko prerobiť... :-)
Odpovedať
@dedo758 ja sa do toho nevyznám, tak neviem 😉 ale aspon daco pozitívne. Mozem sa spytat, ci by sa nasla aj vedomosť o tom, ci ta umývačka moze byt pod plynovou doskou aj z hľadiska bez pecnosti? Ci to aj plynar bez problémov zapojí, alebo treba na valstnu päsť
Odpovedať
Profilova fotka
plynovú dosku kúp takú čo je ovládanie z boku a kde musíš stlačiť gombíček aby sa hodila iskra na zapnutie plynu,čiže ak otočí ak plyn tak nepôjde,lebo nemá iskru a ako tu niekto píše tie nové už majú poistku ,že plyn neuniká .
Odpovedať
Dakujem za rady, budem do buducna múdrejšia. Sle nakoniec zostavame pri indukciu, zlate ruky problem odstranili a dufam, ze sa uz nebude nic menit
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Profilova fotka
mozem namontovat plynovu varnu dosku vedla vysokej potravinarskej skrinky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?