Plynová varná doska - skúsenosti

Profilova fotka
Dobry den. Planujem vymenu plynovej varnej dosky ale neviem sa rozhodnut. https://www.nay.sk/electrolux-kgg7536... alebo https://www.nay.sk/klarstein-ignito-5... Prosim o radu alebo ake mate skusenosty.
Odpovedať
vyzerajú podobne, aj parametre cca rovnaké, takže myslím, že je to asi jedno, aj keď momentálne musím povedať, že na klarstein na spotrebiče počúvam veľmi dobré ohlasy 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Klarstein značku vôbec nepoznám.je to nejaká novinka?
Odpovedať
@lubobalascak znacka nova nie je. Mame od nich digestor aj kuch. robot a kvalita super.
Odpovedať
@lubobalascak ja by som vyberala taku co ma najmensie tie mriezky a pre kazdy horak samostatnu. Lahsie sa potom cisti len cast ked nieco vykypi, kvapne a tak
Odpovedať
@lubobalascak uz su dlho na trhu, len teraz mam pocit, ze su tie spotrebice od nich dostupnejsie a su aj spolahlive, svagrina ma od nich digestor a aj susicku na ovocie, ale neviem ja v tychto dvoch co si dal nejaky zasadny rozdiel nevidim
Odpovedať
Inak ak by si sa rozhodol pre ten Elektrolux, tak pozri tu https://edigital.sk/plynove-varne-dos... Neviem, ako to robia, ale ceny maju vzdy super. Mame odtial kopu veci a vzdy ok.
Odpovedať
Profilova fotka
Dakujem vam pekne za vase komentare. Asi sa rozhodnem pre Klarstein. Predsa je to nemecka znacka ak sa nemylim, tak dufam ze aj nieco zvladne. A mam este jednu otazocku. Aka suprava dyz je tam namontovana od vyroby? Musim ich vymenit ak budem pouzivat propanbutanove flase? dakujem
Odpovedať
@lubobalascak ak uz keramicku varnu dosku, preco nie elektricku? Ja som stara gazdina, vacsinu zivota som varila na plyne a teraz uz 10 rokov varim na elektrickej varnej doske a nie je nic lepsie. Manzel sa bal vysokej spotrdby el energie, ktora sa vobec nepotvrdila. Vrele doporucujem, ci uz obycajnu, kde sa dovara na zostatkovom teple, alebo indukcnu.
Odpovedať
@lubobalascak značku nerieš na každej sú len trisky, na propánbután sa musia vymeniť za iný typ, treba ich častejšie čistiť
Odpovedať
Profilova fotka
Aky je rozdiel v triskach na zemny plyn vs propanbutan. preco sa musia menit? dakujem
Odpovedať
@bigjamajko už ste tam niečo reklamovali? Suseda si od nich kúpila tv, po polroku sa pokazil, zobrali ho na reklamáciu a odvtedy nemajú tv ani peniaze,už sa to ťahá niekoľko mesiacov
Odpovedať
Ano, reklamovali - 1 varnu dosku - chybny kus. Menili sme za iny model (u nich). vsetko ok.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lubobalascak je iny zmiesavaci pomer plyn a vzduch a ten je nastaveny na tryskach
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 A ako daleko mozem mat maximalne plynovu flasu s propanbutanom od varnej dosky.. lebo tu flasu chcem mat vonku na cerstvom vzduchu za domom a to je cca 8-10 m.
Odpovedať
@lubobalascak to sa musis spytat plynara. Ten ti spravi plynove rury z vonka az do kuchyne
Odpovedať
@lubobalascak môžeš mať pripojí sa hadicou z redukciou, pýtaj si ale štempel pre poistku
Odpovedať
Profilova fotka
Dobry den. Uz som bol rozhodnuty ze aku plynovu varnu dosku si idem objednat ale aj tak som informativne kotaktoval predajcu a informoval som sa ako je to s zarukou a montazou. Predajna: Pri objednavke produktu je dobre si zakupit predlzenu zaruku o 5 rokov za xxx Eur. Po doruceny objednaneho tovaru som povinny na vlastne naklady si pohladat plynara a elektrikara co danu plynovu varnu dosku zapoja. Plynar a elektrikar musia mat dohodnutu spolupracu s danou znackou tohto vyrobku (elektrolux). (pre vysvetlenie-musia mat podpisane zmluvy ze mozu zapajat a sevisovat ich znacku). Po instalacii dostanem peciatku do zarucneho listu od plynara a elektrikara. Vyrobca si vyzaduje kopiu zarucneho listu s peciatkou a REVIZNU SPRAVU plynu a elektriny..... Co si myslite,je to normalne?
Odpovedať
@lubobalascak ano. Je to uplne normalna a opravnena prax pri plynovych spotrebicoch. Bez peciatky osoby s opravnenim na montaz plynovych zariadeni ti zaruka neplati. Mora reviznu spravu nevyzaduje ale vyzaduje instalaciu osobou s okruhlou peciatkou na plyn.
Odpovedať
Predlzsna zaruka je len na tvojom rozhodnuti, odborna instalacia je z noriem a zakonov
Odpovedať
@lubobalascak ak to chceš mať bez tých peripetií, daj si elektrickú, ako som ti doporučovala. Okrem toho nemusíš behať vymieňať bombu. Bomba je už zastaralá vec :-)
Odpovedať
Profilova fotka
Ake mate skusenosti s indukcia vs plynova varna doska. aka je tam spotreba v prepocte na Eur/mesiac?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Zdravím, vyberáme plynovú varnu dosku, akurat neviem ci je lepšie najväčší horák vpredu alebo vzadu, osobne sa mi zdá lepšie vpredu pretože by som ho asi najviac využíval, bol by dostupnejší a vzadu by som panvicou alebo hrncom mohol udierat do zásteny, ale rad si necham poradit ak ma niekto vlastnú skúsenosť, momentálne sa mi najviac pozdáva https://www.tpd.sk/mora-vdp-645-gb9-p... kvoli tomu wok horaku vraj az 3,8kw pozeral som aj nejake bosch, vopred dakujem za rady a tipy
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?