Odvetravanie zabudovanej chladničky a rury

Ako je to s obvetravanim treba to či nie?mne to nedali tak neviem všade som to videla tak dať to dorobiť ?myslím do cokla mriežku
Odpovedať
Jasné,že to treba odvetrať. Stačí si pozrieť návod na inštaláciu spotrebiča. Ten výrobca to tam nepíše zo zábavy. Ak sa to neodvetrá, znižuje sa tým životnosť spotrebiča prehrievaním. V prípade chladničky sa znižuje účinnosť chladenia a zvyšuje spotreba, lebo tie rebrá vzadu sa budú prehrievať, pričom by mali byť čo najchladnejšie.
Odpovedať
@durino veď som si aj myslela
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina nkelen do sokla aj vyfuk to potrebuje aby mal.kam ist teply vzuch .. zo sokla iba nasava.
Odpovedať
videl som tu fotoalbum, ak ste v stadiu hrubej stavby, odporucam nasavanie rekuperacie (ak ju mate) dotiahnut za chladnicku, staci tenka rura 5-10 cm v priemere, umiestnit v hornej casti chladnicky, to zabezpeci odvod tepleho vzduchu spoza chladnicky, dole na coklik dat mriezku, ta bude automaticky sluzit ako nasavanie.
Odpovedať
Urcite odvetrat my mame dole sanie, hore sa na to stolari vyprdli, a ked nalozim chladnicku vecami tak huci jak besna. Vyriesil som to tak ze som vyrezal zadnu stenu hornej skrinky, a ked huci moc tak ju zvyknem nechat na noc otvorenu. Asi vyrezem aj zvysne 4 skrinky nech to ma priestor kam ist, ale urcite na to treba mysliet, to s tou rekuperaciou je bomba napad :) znacim si do dalsieho domu :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, tiez nemam mriezky, medzi celym soklom a dolnymi skrinkami je 1 cm medzera a za skrinami je ~10 cm medzera.
Odpovedať
@cotibebemore Nemusi to byt len rekuperacia, moze to byt akykolvek aktivny odvetravaci system, maly ventilatorcek, ktory bude sat vzduch a tahat ho hore, zvysila by sa tym ucinnost chladenia, zaroven vsak aj trochu hlucnost a treba na to aku-taku zrucnost a vyriesit tok vzduchu... Asi je jednoduchsie tam dat to odsavanie rekuperacie, ked je to v stadiu navrhu, zase, na druhu stranu, ked to bude prilis silny tah, tak to bude zbietat prach pod a za chladnicku, cim sa budu rebra vzadu viac zanasat. Preto to je asi v chladnickach vymyslene tak, ze sa to odvetrava prirodzenym prudenim tepleho vzduchu hore, ale musi to mat kam prudit, cize diera dolu aj hore.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?