Obsadenie indukcnej dosly

Chcem vedieť či je normálne ze sa indukcna doska hýbe do práva a lava. Povedal mi majster že keď začnem variť že sa sama priletí. Mne sa tomu nechce veriť. Poraďte mi ma sa to na začiatku hýbať. Ďakujem
Odpovedať
@llukac fúha, to som fakt zvedavý na odpoveď niekoho fundovaného (napr. @wolodymyr by možno vedel). Lebo fakt si neviem predstaviť, na akom princípe by to malo fungovať, že sa "prilepí varením" 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Nie, nieje to normalne, ked spravne vyrezes otvor do pracovnej dosky tak sa infukcna doska po osadeni ani nepohne… ved ma este po krajich tvarovane pliesky aby vymedzili pohyb ked sa osadi 😅 hybat by sa fakt nemala
Odpovedať
@llukac varná doska má odspodu silikónové tesnenie, ktoré áno, časom sa "prilepí" o pracovnú dosku. No behať do boku by nejak extrémne dovtedy nemala. My máme pracovnú dosku s kameňa (žula) a teda nebolo možné uchytiť nejak extra varnú dosku... Takže zo začiatku sa ňou dalo pohnúť, ale naozaj väčšou silou... Teraz sa ani nepohne. Máme ale veľkú varnú dosku s piatimi zónami. 90 cm... Takže áno, môže sa časom "prilepiť".
Odpovedať
@llukac na varnej je tesniaca gumicka ta sa lepi dookala aby varna doska nelezala hned na pracovnej doske a takiez tesni pre pripad ze vylejes napriklad vodu ale aj drzi dosku na mieste. Ale zo spodu zvyknu byt bud vymerzovacie pliesky ktore idu z boku varnej dosky a nedovolia pohyb. Alebo pliesky ktore sa srobuju od spodu varnej dosky. Ale napriklad neviem aka to bola znacka myslim ze asi mora nemala nic ani tesnenie ani pliesky a tiez v navode bolo nalepit do silikonu na vysoku teplotu ale to som videl prvý a dufam ze posledny krat.
Odpovedať
Podla mna by sa hybat nemala. ako je pravda, ze casom sa tie gumky, co su od spodu este viac nalepia na pracovnu dosku, no aj tak by sa dovtedy nemala nejak podla mna hybat
Odpovedať
@llukac jasné aj odletí,ale nie doska
Odpovedať
Tiez sa priklanam k tomu ze je zle osadena. V mojej sucasnej kuchyni som si dosku rezal sam vratane otvorov a ano su tam take vymedzovacie predpnute plechy aby sa nehybala. @llukac priloz fotku odspodu ako je osadena, ak sa teda este da pod nu dostat...
Odpovedať
Profilova fotka
@llukac ako ti píšu komentujúci hore, nemá sa to hýbať vôbec.. My sme dávali teraz tak viem ze sa to ani nepohne.. Nie to ešte do ľava a prava. 😬.. Asi ti pan majstej vyrezal väčšiu dieru, (alebo zle uchytil)
Odpovedať
Profilova fotka
Ked je diera podla rozmerov danych vyrobcom tak sa nesmie pohnut. Ja vyrezem presny otvor a samotny vrch pracovnej dosky pretriem cisticom ( riedidlo aceton lieh cokolvek) hlavne aby tam neostal prach a ciarky po merani a vacsina dosiek je dnes nacvakavacich ma taky prehnuty plech na 4roch miestach. Dosku do otvoru prekonanim odporu plieskov zarlacis az dosadne na tesnenie. Hybat sa nesmie to je privelky otvor alebo ina montaz dosky napriklad na skrutkovacie plechy ale to su zvacsa plynove tak robene.
Odpovedať
Inak ale zas to netreba sa hned prehnane obavat, lebo ak to nie je fakt velky otvor, ze by ani tesnenie nebolo na doske, tak je to pomerne lahko riesitelne, napr. zmensenim otvoru dolepenim listy a pod.
Odpovedať
@wolodymyr ja mám od Bosch indukčnú a mám tam práve tie skrutkovacie plechy, ktoré som nemal ako do kameňa uchytiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign a ako ste to potom vyriesili. prilepili ste dosku o dosku?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@megdesign zalezi na hrubke kamena a do akej siroke skrinky to ide. Zatial.som sa stretol s tym ze tie skrutkovacie mali plechy tvarovane prave kvoli roznym hrubkam pracovnych dosiek. Ak by nepomohlo tak v rohoch za tesnenim by som podlepil na kustik mamutu... ved nieje dovod dosku vyberat.
Odpovedať
@guesell Nijako 😄 Drzi tam vlastnou vahou a asi aj na tom tesneni odspodu, co sa casom prilepilo, ako sa pise vyssie... Ale ako pisem, my mame velku varnu dosku, takze ma aj svoju vahu... https://inspiredesign.sk/produkt/indu...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?