Nerezový drez

Ahojte 🙂 Máte prosím niekto nerezový drez VRESJÖN z IKEI alebo Blanco Zerox 700? Ak áno, ako ste spokojní? Hlavne by ma zaujímalo, či sa ľahko nespraví priehlbina, ak do neho náhodou niečo ťažšie spadne. Ďakujem https://www.ikea.com/sk/sk/p/vresjoen... https://www.sanitino.sk/blanco-zerox-...
Odpovedať
Profilova fotka
Vies co prave kvoli priehlbinam sme nerezovy neriesili. Ako v celku by ma zaujimalo preco ste sa rozhodli prave pre takyto drez
Odpovedať
Ja som bola najväčší odporca nerezových drezov a nechápala som ako si ho niekto môže dať, ale 😄 Mali sme Blanco granitový drez, vo farbe hliníková metalíza, ktorý bol super, ale po 6 rokoch sa ako keby zodrala nejaká ochranná vrstva na spodku drezu a začala sa mi tam každá špina zažierať, vyčistiť to ide domestostom a potom aby bol pekný a nebol ako keby vyšednutý, sa musí olejovať, čo ale tiež nevydrží nejako extra dlho. Manžel je dosť proti nerezu, presne kvôli tomu, že sa mu zdajú byť drezy tenké a tým, že sa rýchlo preliačia. No mne to príde z dlhodobého hľadiska ako lepšie riešenie, keďže nechcem po pár rokoch meniť nie lacný drez. Tak hľadám pozitívne skúsenosti 😄
Odpovedať
No ja som zvazoval granit prave kvoli tomu aby tak netrieskal, ale musim povedat ze farby co som zatial videl sa mi nepacia a tiez nemam velmi doveru v odolnost. A cena, to uz skoda reci. Este som nevidel na vlastne oci ziadny poskodeny nerezovy drez.
Odpovedať
@vykricnik no my sme na tom našom mali aj vylúpnuté a to teda vôbec netuším, kedy mi tam čo spadlo. Tiež si nemyslím, že sú až také náchylné nerezové drezy, to že sa poškriabe, s tým treba rátať. A teda rozhodli ste sa nakoniec pre nerez?
Odpovedať
Profilova fotka
Mala som roky nerezové drezy, nikdy mi teda nič špeciálne ťažké do nich nespadlo, ale používané boli intenzívne, nemala som umývačku. Žiadne priehlbiny neboli. Jasne nebol ako nový, jemné škrabance boli, ale z praktického hľadiska údržby boli najlepšie. Teraz mám čierny graniť... no, ak chcem aby vypadal dobre, neúmerne energie to stojí.
Odpovedať
@02lenka02 este to potrva, ale aspon na 60% som za nerezovy
Odpovedať
@jankazb otazka, aj ho nejak konzervujes? Napr olejom?
Odpovedať
Mam pomaly 20 rokov nerezovy franke. Uz v nom pristal aj pohar z police a ziadne priehlbiny nemam. Cistenie absolutne v pohode, zvycajne staci saponat na hubke, ked nas prepnu na tvrdu vodu, staci octom zotriet vodny kamen, nevadi ani ked do neho polozim horucu panvicu alebo zlejem vodu z cvikly. Pred tym som mala iny asi 10 rokov, posunula som ho bez poskodeni k dalsiemu majitelovi
Odpovedať
@jankazb veď práve kvôli údržbe zvažujem nerezový, lebo stačí pretrieť jarovou vodou a octom a je čistý. Ja som zvyknutá dosucha utierať drez a keď bol naolejovaný, potom som mala aj handru mastnú a išlo ma z toho poraziť. Takže pozitívna skúsenosť s nerezom 🙂 ďakujem
Odpovedať
@zita19 a veľkosť drezu máš prosím ťa akú? Keďže ja by som chcela cca 70tku, tak či tie niesú menej odolné voči pádom 😄 idem sa bližšie pozrieť na franke značku, tie som ešte neštudovala 🙂
Odpovedať
@02lenka02 Kedysi som robil v branži, teda skúsenosť: jednoznačne nerez ! Pri výbere drezu si treba všímať nielen vonkajšie rozmery, ale hlavne aj rozmery vaničky ! Niektoré ju majú tak malú, že vložíš väčší hrniec a už sa Ti kolo neho nezmestia ruky na umývanie.
Odpovedať
@02lenka02 mám nerezový dvojdres 60x130 cm už viac ako 30 r a originál páková batéria a doteraz žiaden problém , občas treba meniť tesnenie za 10 centov na výpuste lebo sa otáča
Odpovedať
Článok sa načítava...
@02lenka02 ja mam rohovy. Ked sa obavas, ze sa ti narobia preliaciny, tak nerez uz sam od seba je dost tvrdy material, ktory je tazko aj vylisovat do tvaru drezu, nie to aby sa preliacil len tak. To by musel byt nejaky supertenky plech aby sa na nom spravila preliacina pri beznom uzivani
Odpovedať
Profilova fotka
@02lenka02 my máme nerezový a o inom som ani nikdy neuvažovala - práve kvôli údržbe. Pre mňa je praktickosť naozaj dôležitá. Mali sme predtým cca 18 rokov nerez dvojdrez Franke, často používaný, nič mu nebolo, ešte sme ho aj predali. Teraz máme 1,5 r. ikeácky VATTUDALEN , slúži dobre, vôbec žiadne priehlbiny. Teda, ani si neviem predstaviť, ako by tam priehlbina mohla vzniknúť, je to hrubý materiál. Jedine, čo by som určite zmenila - aby som mala drezovú batériu buď v strede, alebo vľavo (pre pravákov). Teraz ju mám napravo a je to nahouby. Na to si daj pozor. Granitové drezy sú tvrdé, ľahšie sa v nich rozbije napr. pohár pri umývaní než v nereze.
Odpovedať
@petersd práve preto chcem čo najväčší jednodrez bez odkvapkávacej plochy, ktorý sa zmestí do 80tky skrinky 🙂
Odpovedať
@zita19 to môj muž sa toho strašne obáva, preto zisťujem skúsenosti ostatných, aby som ho dokázala presvedčiť 🙂
Odpovedať
@monikajan otvor pre batériu pozerám len na stred, ale ďakujem za upozornenie 🙂 super som rada, že s ikeáckym si spokojná, lebo cenový rozdiel medzi ním a blancom je riadny.
Odpovedať
priehlbiny by som sa nejak nebal a zvlast ak mas takto odtok v strede. ikeacke veci su v celku fajn a hlavne ako uz bolo spominane, aj cenovo dostupnejsie
Odpovedať
oba vyzeraju podla mna super a vobec by som ako nerezove dresy nejak nezatracovala
Odpovedať
V první kuchyni jsem měla nerez dřez ( 15 let), pohoda, putoval pak dal. Ve druhé mám teď (už 10 let) granitový dřez šedý Franke. Už mě štve ta údržba, dokonce je i na hraně trochu ústupky. Uvažuji o výměně pracovní desky (u nás je kuchyň denně hodně používaná), tak vyměním i dřez a jdu zase do nerezu. Dnes jsou ty dřezy zase o něčem jiném. Pokukuju po větších bez nebo s malou odkapávací plochou a baterií uprostřed. Určitě ne s lesklým povrchem. Něco takového https://www.dobracena.cz/nerezove-jed...
Odpovedať
..a měl by mít aspoň 1mm tloušťku
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Zdravím, mám vybratý nerezový drez blanco andano 500 IF na pracovnú dosku halifax, len neviem či ten s takým límcom či ako sa to volá s dierou na batériu, alebo bez. Viac sa mi pozdáva bez, ale praktickejšie je asi s tým límcom. Nemáte niekto s tým skúsenosti.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 02lenka02:

Ahojte 🙂 Máte prosím niekto nerezov…
@02lenka02 ahoj, ja mám tiež podobnú dilemu. Do novej kuchyne som chcela dať tento drez https://www.najdrezy.sk/produkt/grani... Máme linku bielu s drevom a dostali sme zlatú batériu, k tomu hnedemu drezu by pasovala. Ale! Veľmi ma odrádza údržba toho granitoveho.. tieto blanco vraj vydržia lepšie ako nejaký lacnejší ale aj tak. Celý život sme mali nerezový drez obyčajný a údržba jednoduchá.. takže veľmi zvažujem či predsa aj teraz nedať radšej ten nerez. Otazocka - prečo bez odkapavacej plochy? Mne by to tam asi chýbalo 🤔 či netreba vám nič nechať usušiť keď je umývačka? Ale hrnce napr. Alebo keď niečo umyjem bez mycky... Ten veľký drez je tiež výhoda, len rozmýšľam kde to potom odkladať 🤔 A viete si predstaviť kombináciu drez nerez a matná zlatá batéria?? 🤷
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od tabitka337:

@02lenka02 ahoj, ja mám tiež podobnú dilemu. Do n…
@tabitka337 mna nakoniec manžel prehovoril zase na granitový drez, takže uvidím, či si nebudem búchať hlavu o pár mesiacov :D Čo sa týka plochy na odkvapkávanie, mne nechýba vôbec. Keďže je drez veľký, zmestím tam aj takú tú misku s dierkami na odkvapkávanie, čiže riad čo treba umyť, odkladám tam :) a keď je toho viac tak dám utierku a ukladám vedľa drezu. Kombináciu nerezu a zlatej by som si ja osobne nedala, určite by viac pasoval ten hnedý drez, ale pokiaľ by sa to páčilo Vám, tak prečo nie :)
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od 02lenka02:

@tabitka337 mna nakoniec manžel prehovoril zase n…
@02lenka02 aj my sme už viac-menej rozhodnutí pre ten granitovy ale našla som od Franke značku a tam majú len farbu kašmír. Nieje to taká hnedá ako tá kava od Blanco.. snáď to nebude moc zanikat na tej doske dub artisan. Ale je aj v dobrej cene a dáme predsa len aj tu odkapavaciu časť. 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?