Lesklá alebo matna

Ahojte, mám strašnú dilemu a malo času musím sa rozhodnúť či si dám lesklú alebo matnu kuchyňu.stolar mi kôli údržbe odporúča lesklú a známi zas matnu . Išlo by o kombináciu vanilka s latte . Prosím ak máte skúsenosti s údržbou napíšte .ďakujem
Odpovedať
1
2
Profilova fotka
Lamino jednoznacne leskle na matnom sa spina potom zle cisti Senosan obe sa udrzuju rovnako Lakovane tiez lepsie leskle lebo matny casom vylestis umyvanim a na flakato. Skratka leskly povrch je vidno ked je spunavy a vedie to k castejsej udrzbe tak ostava cisty kdezto na matnom ked zbadas spinu je jej zvacsa uz prilis vela.
Odpovedať
Profilova fotka
@iwka2208 jednoznacne leskla, stolar ti dobre radi!
Odpovedať
Isla by som v tomto farebnom pripade do lesklej
Odpovedať
Profilova fotka
my mame lesklu a aj do domu budem chciet jednoznacne lesklu. lepsia udrzba, krajsia kuchynska linka. na matnej je vsetko hned vidiet
Odpovedať
@brenimus no ja hlawne mám dilemu kôli tomu že všetko je vidno a bojím sa pri malých deťoch
Odpovedať
@uhrovkova no známi mi vravia kôli údržbe aby som zvolila matnu a hlavne keď mám dieťa
Odpovedať
Profilova fotka
@iwka2208 my mame matnu a poviem ti, ze aj to chce snahu ju udrziavat taku bez flakov ale je pravda, ze na nej isto menej vidno. no zalezi aj od odtienu
Odpovedať
@fulmia ...no bude odtieň Ivory a Late .....no a nemenili vy ste ju už teraz za lesklú ?
Odpovedať
leskla sa lahko udrziava to je pravda, ale mne je mat srdcu blizsi 😉
Odpovedať
ja mam matnu, mne to pride take civilizovanejsie na vzhlad. Udrzba ak mozem porovnat je rovnako narocna. Na matnej vidno to iste co na lesklej, len matnu netreba "lestit"
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
@zita19 ahoj, ako po rokoch s matnou kuchyňou? A máš matné lamino alebo niečo iné? Rozhodujeme sa medzi bielou matnou laminom alebo lesklou akrylovou. Ten biely laminát matný vyzerá tak úplne obyčajne ale aj tak sa mi viac páči ako tá lesklá. Tá akrylová že je náchylnejšia na prasknutie, oskretie.. keby deti dačim buchli po tom, bola by tam prasklina.. @wolodymyr na tom matnom lamine vidno tie mastné capky a tie nejdú dole, tak si myslel?
Odpovedať
@tabitka337 ja som aj po rokoch spokojna. My mame epoxidovy lak. Za tych skoro 20 rokov je len na 2 miestach odlupnuty, ale viem o tom len ja. Mastne capky vidno ked svieti slnko z toho spravneho uhla, ale staci vyzmykana mikrovlaknova handra a zotriet sa daju
Odpovedať
Článok sa načítava...
my sme mali v tomto takisto dilemu. mne sa páčila matná, ale z hľadiska funkčnosti je asi lepšia tá lesklá. menej nečistôt na nej vidno a rozhodne sa aj lepšie čistí.
Odpovedať
@44olina no mne bolo zase úplne jedno, čo sa ako čistí. dali sme si matnú a hotovo. chceli sme ju, tak sme proste viac neriešili. čistiť musíš všetko.
Odpovedať
@adele22 tak jasne, ze v prvom rade clovek vybera z hladiska, co sa mu paci alebo nie. potom by bolo ale asi fajn sa aj tak trochu zamysliet, ci je to aj skutocne prakticke. ja osobne som teda z tych, ktori si zivot skor ulahcia ako este viac stazia.
Odpovedať
@44olina mzem porovnat, nejaky cas som "zila" s lesklou linkou. Bola aj biela aj tmava. Kazda sa spini, na kazdej vidno inu spinu. Len niektore sa jednoduchsie cistia. Na matnej nevidno smuhy po handre, na lesklej ano. Na svetlej vidno inu spinu ako na tmavej, ale ta spina sa v konecnom dosledku ukaze tak ci tak.
Odpovedať
Profilova fotka
Zaujala ma tato diskusia, nakolko takisto momentalne riesim tuto otazku, neviem sa rozhodnut. Pacia sa nam obe moznosti.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 Suhlasim, je to v konecnom dosledku jedno, pri matnej zase vidiet, ak je matna ruka alebo nieco, tak to sa tam hned ukaze. Takze ono pri kazdom materiale pri kazdom prevedeni su nejake tie necistoty, ktore vidiet viacej.
Odpovedať
Profilova fotka
Kazdy jeden variant si najde svojich oblubencov podla mna. Ja sa vsak priznam, ze sme si dali matnu a troska to aj lutujem. Mozeme to cistit ako chceme, vkuse tam tie smuhy vidno.
Odpovedať
@jergusvav a máte matný laminát? Ja zvažujem hlavne kvôli tomu že nejdeme si dať robiť kuchyňu od stolára.. ale chceme lacnejsiu verziu si vyskladať z mojnabytok, Merkury alebo tak.. A tam majú takú čo sa nám páči bielu lesklú laminát alebo akrylovu ale matnu bielu majú len laminát. A to som tu už od viacerých čítala že matný laminát určite nie. Hmmm Mala som doma aj tu vzorku kuchyne. Bola to taká.obycajna biela doska ale príjemná na dotyk taká matná.. Len keď som ju viac silnejšie držala, tak tam boli tie capky mastne po prstoch fakt vidiet. To som žiaden olej neskúšala na to docapkat... Tak sa bojím či nebudem ľutovať ten laminát neskôr. Matná sa mi viac páči ako lesklá... Ale asi bude ten lesklý akryl viac udržateľný v čistote. Pri malých deťoch podotýkam. Kto máte s týmito materiálmi z eshopu skúsenosti, prosím napíšte (u stolára je totiž kvalita matneho prevedenia úplne inde, tam majú aj dačo proti odtlačkom už v cene).. vďaka vopred! @jan84 @adele22 @44olina
Odpovedať
@tabitka337 ale tie capky potom idú umyť, buď jarovou vodou, alebo kokosovým mydlom rozpusteným v teplej vode, to nie je problém, ktorého by sa nedalo zbaviť 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@xiomo všetko sa dá umyť, keď sa chce. ide o to, ako veľmi je človek ochotný to robiť. ak by som toto však mal robiť každý deň, zakaždým, keď sa tej linky dotknem, tak by som sa na to rovno asi vykašľal a zvolil niečo menej náročné na údržbu.
Odpovedať
My mame matnu bielu, egger perfect sense mat a po 3 rokoch musim povedat, ze som ju kompletne cistila len raz. Samozrejme ked nieco kvapne tak to utriem handrickou, ale uprimne nebadam na nej ziadne cmuhy, flaky ci nieco podobne. Pravdou ale je, ze ten perfect sense je drahsi ako bezne lamino. Inde v dome mame na nabytku Senosan biely matny a tiez ho pokladam za nizkoudrzbovy 🙂.
Odpovedať
mam bielu lakovanu 7 rokov, aj teraz by som si ju vybrala
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola je sice drahsi, ale povedal by som, ze aj viacej vydrzi, nasi maju tiez tento typ a mama si to chvali aj po niekolkych rokoch a to uz je co povedat, kedze jej je malo co dobre.
Odpovedať
@iwka2208 Takto, o každú linku sa musíš starať. Bývalá som vo viacerých podnajmoch a nejaké tie linky mám odskúšané. Z môjho pohľadu matná sa mi horse udržovala. Do domčeka som si dala lekslu, senosan biely a úplná spokojnosť. Samozrejme, aj na tej vidieť packy, ale zoberiem handričku, suchnem raz a je to preč. Kdežto na matnej som to musela ozaj že drieť, aj keď je pravda, že ich spočiatku nebolo vidno. Každopádne ale ... Vyber si takú, ktoré ASA ti bude páčiť a keď sa ti bude páčiť, tka ťa aj bude baviť sa o ňu starať 😉
Odpovedať
Keby som mohla poradiť, urcite by som riesila lesklú. Jednoduchsie sa čistí. Tiez som sa nechala zlákať čiernou matnou lakovanou linkou. Asi po mesiaci som olutovala. Bolo povedane bezdotykova, bezudrzbova 😢 Narobila som sa na nej viac než dosť. Vyskúšala všetky prípravky(jar, okenu, odmastovac, kokosové mydlo), rady...taktiez aj olej na mastné škvrny, nič nepomohlo 😢 Náhodne som vyskúšala nano spongie, a konecne je po flakoch. Po roku drhnutia som objavila niečo, co skutočne pomôže. Dúfam, ze to pomôže aj iným 😉
Odpovedať
@jergusvav odporucam vyskúšať tie spongie...skutocne funguju 🙂 Ja som kupila tieto..ale su rôzni predajcovia
Odpovedať
My sme chceli matné..ale dali sme nakoniec lesklé..a sme radi
Odpovedať
@iwka2208 ja s tym robim dennodenne a vazne neviem, aku si vyberiem do domu. Aj lesk aj mat maju tolko nevyhod, ze najlepsie bude porozmyslat nad nejakym drevodekorom. A hlavne k tym matnym materialom musim povedat, ze su velmi nachylne na skrabance, co pri malych detoch neodporucam vobec. Na to sa len skaredo pozriete a je tam skrabanec 🙂
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?