Kuchynská linka biela tepla vs.biela studená

Dobrý deň, prosím o radu. Dávam robiť kuchynskú linku, nábytok do chodby a obývačky. Kombinácia dub nebraska prírodný s lesklou bielou. Neviem sa rozhodnúť, studená biela mi pripadá fakt dosť studená. Skôr by sa mi pozdavala teplá biela. Má niekto takú kombináciu, alebo prosím názor. Ďakujem
Odpovedať
@spohia69 otázkou je podľa mňa celkový štýl domu. Moderné poňatie zvládne aj lesklú bielu.. My sme to vzali rustikálne.. Kuchynská linka je smotanovo biela a matná. V kombinácii s hnedou zemitou dlažbou. Ale celý dom je taký rustikálny. Nábytok dub, schodisko tiež, bukové parkety, spálňa je čerešňa, tiež masív.. Je to také nadčasové, nám by sa moderná studená lesklá kuchyňa vôbec nehodila. Ale kolega z práce má lesklú bielu v kombinácii s tmavým dubom, vyzerá to veľmi pekne, avšak príliš moderne a na mňa lesklá biela pôsobí strašne sterilne..
Odpovedať
My máme takúto matnú bielu. Netuším či je studená alebo teplá ani či tá drevená pracovná doska a zástena sú dub. 🙂
Odpovedať
naša kuchyňa má svojich 13 rokov, ale asi by som si vybral tú istú.. len by som otočil linku do rohu aj pod okno.. v vtedy som žiaľ nemal na to čas, ani chuť.
Odpovedať
@zicher ďakujem, iste do rustikálne ho štýlu matná, ja budem mať moderný, ale práve tá biela mi pripadá strašne chladná, teplá biela zutulnuje
Odpovedať
@toky1 krásna kuchynka, ale zase klasický štýl, ja idem do viacej moderného
Odpovedať
@spohia69 Biela, ako biela... na každej vidno špinu 😉
Odpovedať
@spohia69 Dobrý deň, my sme vyberali bielu k dub hamilton (zdá sa mi na fotkách podobná vášmu drevodekoru). A keď som si prekladala rôzne vzorky bielej, tak sa mi tie zdalo, že to vyzerá krajšie s teplejšou bielou ( pre mňa to je odtieň s jemne žltým nádychom ako keby). Mame ale v matnej úprave, konkrétne od eggeru W1100.
Odpovedať
@iwetkuska presne mám ten dojem ako píšete, zatiaľ vyhráva teplejší odtieň 😊
Odpovedať
@spohia69 vsak daj taku aka sa paci tebe. Tvoja kuchyna, tvoj vkus, tvoje peniaze. Preco by si si mala davat nieco co sa ti nepaci?
Odpovedať
Profilova fotka
@petersd hej, tym sa biela vyznacuje, akurat asi nie kvoli tomu sa na to informuje v tomto pripade.
Odpovedať
Profilova fotka
@spohia69 daj krystalovu bielu od senosanu. Je teplejsia a k nebraske sa hodi dokonale uz som taku robil a ozaj skvele to vyzera. Foto zial nemam.
Odpovedať
Myslel som si, ze biela je proste len biela, ze nie je nejak viacej toho, ze aj studena aj tepla, toto som prekvapeny.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@kordo3 no aj pre mna je proste biela jednoducho biela 😄 tieto kadejake odtiene a tony farieb mna raz istotne zabiju, lebo velakrat ani netusim, ze po mne ta moja chce, najma ked chce nieco kupit, som v obchode a neviem ani za svet, co tym vlastne myslela 😄
Odpovedať
Profilova fotka
ja mám rada bielu, bielu akože sviežu, čistú, nie teplú, mám rada, keď kuchyňa pôsobí čistým dojmom a to lesklá biela vo mne vyvoláva 😉
Odpovedať
@kloda7 teda predpokladam, ze mate takuto bielu lesklu kuchynsku linku doma. ako je to ohladne cistenia a udrziavania? nie je na tom vsetko vidno? otlacky hlavne asi bude vidno viacej ako na nejakom drevodekore.
Odpovedať
@kralic Za mna leskla takisto nie je najstastnejsia volba, aj ked sa to mozno viacerym ludom paci viac, ale nam sa to teda vobec neosvedcilo, uz by som to viac nechcel. Nikomu sa to neustale nechcelo cistit 😄
Odpovedať
@ludo22ando vyzera to dobre, to o tom potom, len proste ten lesk hned toto vo mne evokuje, ze je na tom vsetko akosi viacej vidno.
Odpovedať
Profilova fotka
@spohia69 Jarka, teplá biela je fajn nápad, nebude to pôsobiť veľmi sterilne moderno, ale ani žiadny rustical štýl.
Odpovedať
Ja mam matnu bielu v kombinacii s halifaxom. Neviem ci je studena alebo tepla ale velmi pekna a dobre sa udrziava. Tuto kombinaciu mam vsade, aj na chodbe aj v 1 detskej.
Odpovedať
@spohia69 Máme biely lesklý akrylat+ dub nebraska prírodný. Riešila som veľmi podobnú dilemu ako vy, nakoniec akrylat mali len v tomto odtieni a je to super. Ja osobne si lekslu veľmi pochvaľujem, občas sú nejaké packy, ale hneď čistou handričkou pretriem a je hotovo. Naproti tomu dvere máme matné a to omnoho horšia údržba. Len by som vás upozornila, že ak dáte teplý odtieň na kichynu, tak si dajte pozor aký odtieň bielej bude na stenách. Nám to presne sedí (na stenách jupol polar), ale videla som už aj kombináciu teplej bielej a studenej bielej pri sebe a vyzeralo to dosť zle - ta teplá biela v tom prípade vyzerala zazltnuto. Nám tka došli dva druhy bielej na zastrckach a keď sme ich dali vedľa seba, tka to vyzeralo veľmi zle. Tak potom ak by ste dávali teplú bielu na kuchyňu ustriehnite si aj bielu na stenách, aby bola rovnako "tepla" biela, inak môže byť výsledok nepekný. 🙂
Odpovedať
@valilajk a jupol polar je teda teplá biela farba? Ja v tom teda nevidím rozdiel, aspoň tieto dve posledné príspevky kuchyne mi prídu rovnako teplé 🤭 A čo máte ako zastenu?
Odpovedať
@wolodymyr ďakujem za radu 😊
Odpovedať
@jankazb Ďakujem Janka, presne i ja mám ten dojem.
Odpovedať
@valilajk krásna kombinácia, ale nie je to studená biela? Lebo si myslím, že Jupol polar je studený odtieň
Odpovedať
@spohia69 áno, je to studená biela. Resp. Mne nepríde moc studená. Tiež som sa toho bála, ale Nebraska je veľmi príjemný teplý odtieň a celé to otepľuje. Naživo to pôsobí omnoho teplejšie ako na fotkách 🙂 Pôsobí to pekne čisto a bielo. Teraz som veľmi rada, že sme nešli do "teplej" bielej. Okrem toho podlahu máme tiež drevodekor, tá to tiež zutulnuje a z opačnej strany je obývačka, ktorá je v zemitých tónoch. Takže celý priestor pôsobí teplo a príjemne.
Odpovedať
Profilova fotka
@spohia69 polar je síce snehobiely, ale mne sa zdal veľmi ostrý. Teraz posledne sme vymaľovali Caparol umývateľnou bielou. Som veľmi spokojná a je max.praktická. Už som pár krát stenu utierala. Rovnako už dávam i farebné miešať do umývateľnej. Síce drahšia varianta, ale vo finále vyjde lacnejšie ako často malovať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?