Kam na spodnú stenu horných skriniek nalepiť LED pásik?

Profilova fotka
Horné skrinky sú hlboké cca 30 cm, pracovná doska je hlboká 60cm. Kam je najlepšie nalepiť LED pásik, aby nesvietil do očí, ale aby čo najlepšie osvetľoval pracovnú plochu? Budem ho mať po celom obvode linky, ale neviem, či sa má lepiť niekam do stredu alebo niekam "dozadu" (t.j. k zástene) alebo "dopredu" (bližšie k dvierkam). Ďakujem.
Odpovedať
Co najblizsie k dvierkam,aby rovnomerne osvetloval pracovnu dosku hlboku 60cm. Bude LED umiesteny v hlinikovej liste?
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 ano, planujeme ho dat do listy, len este neviem, ci mame upit aj krytku na listu alebo nie... ocenim skusenosti
Odpovedať
@aaandrejka Jasne kup aj krytku ale ciru...nech neznizujes svietivost. Su to len centove polozky.
Odpovedať
toto som riesil nedavno, jednoznacne odporucam hlinikovu listu ktora sa da nacvaknut do protikusov ktore sa naskrutkuju na spodne skrinky, netreba sa ulakomit na lacny profil ktory sa nalepi na obojstrannu pasku, odlepilo sa nam to po dvoch tyzdnoch, profil je nalepeny 6cm od dvierok a uplne perfektne to osvetli pracovnu dosku...
Odpovedať

Odpovedať
Presne ako napisal tomino9, dal by som to cca 5 až 10 cm od dvierok a krytku by som dal taktiež, nakoľko súžii ako difúzor a rozptyluje svetlo rovnomerne. Ne ch ta to stoji o 20€ viac ale mas to na dlhsiu dobu. Prajem pekne byvanie.
Odpovedať
@aaandrejka Led pas na osvetlenie pracovnej dosky sa montuje uplne k stene do rohovej listy, ktora je v 45 stupnovom uhle voci pracovnej doske. Docielite to iste nasvetlenie pracovnej dosky a nemate kabel k led pasu ani v hornych skinkach ani pod nimi. Ci date aj difuzor je len na Vas, je to len o tom, ci Vam nevadi vidiet svietit jednotlive led cipy.
Odpovedať
Ak sa bavime o rohovych listach ci uz s 30°,45°,65 ° si treba zvazit ci nebude viac na skodu ako na osoh. Ak budete sediet pod urovnou LED pasu...napr na sedacke pri spojenej kuchyni s obyvackou,Vas to bude oslnovat a tahat oci. Ako bolo spominane hlinikovy profil+cira krytka+biele svetlo a vykon podla potreby min. 500-600 lm na 1bm LED.
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 dakujem, veru, bude to spojena kuchyna s obyvackou, takze tie svetla radsej nasmerujem dolu na pracovnu dosku... objednala som led pas s vysokou svietivostou (5630, 60 led / m), tak verim, ze to bude ok
Odpovedať
Moja kuchyna: http://www.ledkovo.sk/Osvetlenie-kuch...
Odpovedať
Profilova fotka
@tomino9 super, dakujem pekne, obrazok napovie najviac :) ja som sice led pas objednala inde, ale tie listy kupim u nas :) http://www.aliexpress.com/item/-/1946...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 rokoch
Profilova fotka
Ahojte, využijem tému... V ktorej časti pod hornymi skrinkami preferujete umiestnenie LED pásu? Pri stene alebo v zafrezovanom madle?. Zastena bude jednofarebné sklo. pripajam rez zafrezovaneho madla pre lepšiu predsravu
Odpovedať
Článok sa načítava...
@cowboy ak das osvetlenie k stene, tak vsetky veci budu osvetlene zozadu a ty sa na ne pozeras spredu/zvrchu. Hlavne v noci pri manipulacii s vacsimi vecami to bude neprakticke
Odpovedať
Profilova fotka
@haciendman daval som ich takto dozadu uplne k stene na skrinky a nemam pocit, ze by to nebolo dobre. aj v tme v noci, ked idem do kuchyne, tak zaznem len toto svetlo a v pohode mi osvetli aj pracovnu dosku aj priestor v kuchyni, netienim si, veci mi netienia, neprakticke to nie je.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?