Je tento tvar kuchyne vhodný?

Je tento tvar kuchyne vhodný keďže tam musia ostať priečky 1 m s každej strany otvor ostane 2 m
Odpovedať
@pirhina otvor 2 metre sa ti zda malo na prechod? Nerozumiem velmi otazke. Skus zobrat stvorcekovy papier a nakreslit si to v mierke. Dostanes lepsiu predstavu.
Odpovedať
@pirhina klasika, len nechapem co je ta ciarka pod "1M" nalavo? lebo to miesto kde je vlavo napisane "1M" je take hluche... ze ak je to priecka, tak by som ju dal mozno prec
Odpovedať
Profilova fotka
V 2m otvore je nakreslený stôl pre 6 ľudí. Ten by mal mať presne 2,4 m na dĺžku inak nebude dosť pohodlný. Aj stôl pre štyroch sa tam nezmestí. Naozaj tá priečka je tam na najnevhodnejšom mieste. A prečo tam vlastne musí ostť tá priečka ? Ak to je teda priečka.
Odpovedať
@wivik už som si to nakreslila vychádza mi 70 CM to miesto medzi pracovnou doskou poloostrovom a tou metrovou stenou tam som chcela dať 2 barové stoličky ja len či by nebolo niečo ešte vhodnejšie toto už mám takú najlepšiu variantu ešte sa pohravam s verziou že pod oknom nebude pracovná plocha
Odpovedať
@kosto13 je to veľký priestor 10x4 tak nám statik odporúča nehat priečku s každej strany aj keď není nosná.Najradsej by som ju tam nemala vobec
Odpovedať
@igor256 rada by som ju tam nemala ale statik odporúča nehat
Odpovedať
Ja len aby som to moc neprepchala a nebola až moc veľká ťa kuchynská linka a tým aj predrazena alebo zas opačne ak by bola len do L že prázdna
Odpovedať
@pirhina statik odporuca... to je trosku divne. bud to moze byt alebo nie. pri statike nie je ze mozno, radsej dat, pre istotu... proste raz ked to vychadza tak to vychadza. Resp. sa to moze predrazit nejakym pridanym zelezobetonom (veniec/preklad - neviem). Proste povies urob takto a statik navrhne material.
Odpovedať
@pirhina urcite by som nerobila ten pultik ked hned vedla bude stol. Potiahla by som linku k tej priecke. Myslim ze linku budes mat dostatocnu. Aj si si ju rozkreslila na jednotlive skrinky? Ked riesis peniaze tak si urcite rozvrhni kde co ulozis a ci ju vobec zaplnis
Odpovedať
@igor256 hm je pravda že statici dvaja sa len tak bez niakeho podrobného popisu vyjadrili musím zistiť aj iné riešenie dakujem
Odpovedať
@wivik myslíš do U
Odpovedať
@wivik no a tá veľkosť teraz mám panelakovy kuchynku takže v dome bude poloprázdna ale sa pár rokou sa zaplní .len zase načo ju zbytocne prepĺňaný nábytkom ak budú prazdne
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pirhina ano iba do U by som dala. Ja ked som si zacala rozvrhovat skrinky linky, tak moja predstava bola mat horne az po strop. Nakoniec som zistila ze do nich nebudem mat co dat. Zrusila som aj vysoku skrinku. Budem mat aj komoru tak dost veci aj tam bude. Teraz v bytovej kuchyni mam ulozene aj veci ktore potom uz budu mat ine miesto. Urcite vychadzaj z veci co mas teraz. Ked uz nejaky ten rok fungujes v kuchyni tak by si ju zakladnymi vecami mala mat zariadenu takze predstavu o mnozstve aku taku mas.
Odpovedať
Profilova fotka
Skúste dať celý pôdorys podlažia s kótami aby bolo vidieť celý nosný systém. Z projektu nie takýto náčrt.
Odpovedať
@kosto13 ok zajtra pohladam
Odpovedať
Profilova fotka
Do 6,5 metrovej obývačky Vám krásne vojde stôl, nemusíte ho pasovať medzi priečky kuchyne. Radšej si spravte v kuchyni samostaný ostrov s raňajkovým pultom.
Odpovedať
Profilova fotka
Mame podobne velku obyvacko kuchynu. Len tam nemam tie priecky. Horne skrinky mam len take 3 mini. Ine som nechcela, aj tak po skoro 3 rokoch mam poloprazdno. Tiez som rozmyslala nad kuchynou do U. Dala som do L. Ale mam ikeu, tak si to viem hocikedy zmenit. Zatial som spokojna. U nas by sa pult nevyuzival. https://old.modrastrecha.sk/blog/kami... Manzelove foto https://old.modrastrecha.sk/blog/long...
Odpovedať
@katarinas @kamilka22381 takáto sa mi páči len neviem či tie priečky to nebudú rušiť a pôsobiť preplnené .ten jedálenský stôl by dom viac do obývačky posunula možno o stenu oprela ,Horné strinky by boli len na tej 4 m aj to iba pár
Odpovedať
Ako tvar kuchyne aj tu tvoju predstavu ako ok, moze byt. No tiez sa mi to nevidi byt tak velky priestor na to, aby tam tie priecky museli byt, lebo sused to ma presne v takych istych rozmeroch ako pises a ziadne tam veru nema, je to cisty obdlznik
Odpovedať
@d_benka len tam teraz je celá priečka a nad ňou je ďalšie poschodie a tiež je tam priečka síce není nosná ale že dobre by bolo nehat časť,musím to poriešiť so statikom este
Odpovedať
Profilova fotka
@pirhina ja by som nespekulovala. Ak tie priecky nemozes dat prec, tak tam proste zostanu. 1m z kazdej strany nie je tak vela, kazdemu povies, ze si to chcela takto zvlastne, lebo kazdy sa ta bude pytat, preco to oddelenie. Ak to pekne zakomponujes, tak to bude super. A ako vravim, ja by som ten pult nedavala, normalne by som potiahla linku az ku prieckam. A pracovnu plochu pod okno. Nie varenie, nie umyvanie, ale pracovnu plochu. Prirodzene svetlo je naj. Skus si to rozlozit v nejakom programe, napr.aj v ikea planovaci kuchyn. Budes to mat super. :-)
Odpovedať
@kosto13 toto som našla to je dom po svokrovcov takže ho poznáme a toto je projekt ale realita bola iná garáž tam nikdy nebola a to čo je sklad na zemiaky to je tá kuchyňa(to chceli asi zemiaky skladovať pre celú ulicu 🤪🤣🤣) a garáž je obývačka
Odpovedať
@kosto13 ono kuchyňa je podľa plánu vedľa tej kotolne ale tam sa mi to nepozdáva keďže medzu kuchyňou a obývačkou je nosná priečka a ťažko by sa to zariadovalo
Odpovedať
Profilova fotka
Garáž a sklad zemiakov je teda čiastočne pod úrovňou terénu ? Ak áno asi preto tam chce mať statik dáku poistku vo forme priečneho múru aby zachytila prípadné vodorovné sily na obvodový múr. ( Ale 150 mm priečka ? ) Asi by som tú priečku vybúral a nahradil dákym nosným pilerom ( stužením na vhodnejšom mieste ). A nový stav t.j. projekt prestavby nemáte ?
Odpovedať
@kosto13 keďže nerobíme žiadne zmeny len túto jednu priečku chceme zbúrať tak nový projekt nemáme ani sme neriešili .dom je postavený v miernom svahu ale je celý nad úrovňou terénu ak to dobre hovorím to znamená že keď vynden von na terasu s obývačky tak ešte 2 schodíky dole prejdem.
Odpovedať
Na živo to nevidel ešte žiadny statik,s jedným sme sa stretli a nemá čas na nás tak iba tak v rýchlosti s nakresu sa vyjadril že by nemal časť piecky a ďalší statik telefonicky kvôli korene sa len vyjadril tak isto že by nemal časť priečky.ale asi najlepšie bude ho tam zavolať a nech to posudi
Odpovedať
Ja by som ju spravila do U-ka, ako ked sa to tak vezme priestoru tam budes mat dost len by som inak dala stol, tam v strede to nie je bohvie co a zbytocne zaberie cenny priestor
Odpovedať
Profilova fotka
Nebolo by dobre k tej casti, k tej pracovnej ploche, co ide ku obyvacke pripojit stol? Ze by to bolo akoby spolu? Sucast? By to myslim, ze aj lepsie vyzeralo, aj viac priestoru by bolo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?