Je moderná len lesklá kuchynská linka?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte strecháči! Plánujem si linku, vlastne som už mala aj hotovú predstavu, biela lesklá kombinovaná so šedou prac. doskou, bledohnedé parkety(ešte som nevybrala). Asi tak. No môj drahý zase zapotil, že mu je už na vracanie z bielych lesklých kuchýň, lebo to vidí všade. Že či neviem vymyslieť niečo originálnejšie. Máme rozdielny štýl pravdepodobne. Mne sa páči minimalizmus, no on má inú predstavu. Ako chcem aby sa mu to páčilo, jasné...googlim ako divá, či nájdem niečo čo sa páči nám obom. Máte modernú minimalistickú kuchyňu v inom prevedení ako lesklá? Myslím tým dáky drevo-dekor z laminátu. Pozerala som si vzorkovník, je tam toho dosť na výber, no dáko si to neviem predstaviť. Budem rada ak mi pošlete fotku vašej kuchyne. Díky
Odpovedať
Profilova fotka
Mamka má matnú kuchyňu, hovorí, že to je jedna katastrofa. S jednými dvierkami bojuje aj pol hodinu, aby ich aspoň ako tak očistila. Zatiaľ sa jej nepodarilo nájsť ani vhodný čistiaci, čo by zaberal na 100 percent.
Odpovedať
Profilova fotka
@ladoz Ked ono nejde len o to ci je leskla alebo matna, ale tiez aj o tu farbu akej linka je 😉
Odpovedať
Praveze by som skor v tomto povedal, ze mat lesk je dolezitejsie ako farba. Farba moze byt akakolvek, ide o to, ako sa ktory povrch cisti.
Odpovedať
Profilova fotka
Tak teraz je moderná hocijaká linka, dôležité je to ako sa o ňu človek stará
Odpovedať
Ja by som doporucil hladat skor nadcasovu namiesto modernej 😉
Odpovedať
Aj tak je moderne vzdy nieco ine🤔
Odpovedať
@lulaw kazda kuchynska linka potrebuje nejaku tu strarostlivost, pokial chces aby vyzerala dobre dlhe roky. takej tej beznej udrzbe sa nevyhnes. my sme doma riesili dilemu ci matnu ci lesklu, ja som chcel matnu zena lesklu, nakoniec vyhrala leskla a ako som si myslel, ze bude furt ucapkana tak nie je. tiez mame svetlu
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro_67 to mi je jasne, umyt ju bude treba vzdy, to beriem ako somzrejmost, no rada by som mala linku ktorej nebudem musiet byt otrokom. Chcem nieco co nebudem musiet drhnut. Kde si davali robit kuchynu vy? Davali ste si ju na komplet aj so spotrebicmi alebo ste ich kupovali osobitne? A akej farby mate?
Odpovedať
Nie je mat ako mat, su bezodtlackove materialy napr egger perfect sense super mat, alebo senosan. Mame bielu matnu linku a vobec na nej nie su vidiet cmuhy. Ak sa nieco vyleje, utieram mokrou kuchynskou utierkou, ak je nieco tazsie ocistitelne, tak s troskou jari. To je vsetko. Ja som s udrzbou spokojna.
Odpovedať
Či matná alebo lesklá, každá z nich bude potrevať nejakú tú údržbu, aby vyzerala dobre. Kamoška má čiernu matnú. Ako myslela som si že nič horšieho na údržbu asi nebude, no opak je pravdou. Vôbec sa nesťažuje na odtlačky alebo tak nejak
Odpovedať
Profilova fotka
@kreola o takom materiali pocujem prvy krat, to maju vsade? Lebo ja som bola u kamosky co ma matnu ciernu s drevodekorom a ta ma capky furt a vsade, kazdu chvilu utierala linku ked som tam bola, lebo jej to lezie na nervy. Ja by som tak nerada dopala. Hoci na svetlej asi bude vidiet packy menej nie?
Odpovedať
Profilova fotka
Máte niekto úpravu senosan? Aká je? Vďaka
Odpovedať
Článok sa načítava...
@marcipanovatorta ahoj, mi mame senosan, biela vysoky lesk. Najprv som chcel foliu bielu ako mame na dvierkach v obyvacke, ale stolar nas ukecal na senosan, pre lepsiu tepelnu odolnost. Vraj sa moze folia na dvierkach pri rure vplyvom tepla odlepovat po case. A vobec to nelutujem, na tom materialy sice zostavaju vytlacene prsty od deti, ale to je skor preto, ze maju od niecoho zagebrene. A cistenie je v pohode, hubka, cista voda a kuchynske utierky na dolestenie. Ked je to vypulirovane tak to vyzera paradne. Druhy dekor, pracovnej dosky a zasteny je dub bardolino prirodny. hra to spolu
Odpovedať
Profilova fotka
@miselito to je super, ste ma potešili, hlavne kvôli tej ľahkej údržbe nad nimi uvažujem. A tá zastena a PD máte laminát? (Pripadne foto by ste pridali?) Ďakujem.
Odpovedať
@lulaw podla mna kazdy stolar ti to vie vyrobit z materialu aky si povies. Kuchynske studia vacsinou maju nejakeho svojho dodavatela, ale videla som v niektorych aj prezentovane linky z eggeru perfect sense. My mame uplne celu kuchynu bielu, takze v podstate kazdy flak hned uvidim a utriem, co je aj celkom vyhoda 🙂. Odtlacky prstov vidiet nie je.
Odpovedať
@marcipanovatorta teraz akurat skusam robit otlacky prstov na dvierkach a ak nema clovek vyslovene umastene ruky tak nie je vidno nic. deti to je ina kategoria. Zastena je drevodekor, rovnaky ako pracovna doska. fotky ak nezabudnem tak nahram neskor
Odpovedať
tak deti, to ako vravis, tie vedia riadne zababrat veci, ale tak to asi na kazdom materali je vidno mastne cmuhy. clovek ked ciha najde aj to najmensie znecistenie ak chce
Odpovedať
Mne sa napríklad viac páčia linky matné ako tie lesklé. Na nich je podľa mňa vidno fakt všetko a to aj čmuhy po umývaní. No je to vec názoru a veľa vie spraviť aj farba a prípadný dekor
Odpovedať
@lulaw nemam pocit, ze by moja zena bola otrokom kuchynskej linky. pri malych detoch je to spinavsie to je jasne a treba ju castejsie utriet, no ide to pekne handrou, nic viac. my sme si zaobstarali spotrebice sami, kuchynu nam robila nesia, mali siroky vyber dekorov a dizajnov, snazili sa manzelkse vyst co najviac v ustrety, kuchyna je presne na mieru a svojim sposobom je jedinecna 🙂 a ja ako vzorny manzel som to zaplatil 😄
Odpovedať
máme bielu matnú striekanú, lesklú sme nechceli. Je to vec vkusu, daj si aká sa ti páči 🙂 pracovná doska a zástena dub halifax tabak
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro_67 som nevedela, ze sa zameriavaju aj na kuchyne, myslela som, ze len na sedacky a nabytok. Ich sedacky som videla 2 kamosky si od nich kupovali. Omrknem aj kuchyne teda. A ako si myslel, ze je jedinecna a ma ta vasa aj nejaky nazov? Nech si ju pohladam?
Odpovedať
@marcipanovatorta tu su nejake fotky, viac sa mi nepodarilo najst. som teraz stale na chalupe a neda sa mi odfotit.
Odpovedať
@lulaw maju toho viacej v ponuke nie len sedacky. tie asi tak najviac poznaju ludia. ale robia aj ine veci. vsak to popozeraj, ked si to mala v plane. mozno budes aj prekvapena, co tam najdes vsetko. tak som to myslel, ze to nie je typicka seriova vyroba a ze maju sklady zapratane nabytkom. ku kazdemu klientovi alebo zakaznikovi, pomenuj nas ako chces, pristupuju s indivitualnym pristupom a snazia sa vyjst v ustrety s poziadavkami. preto som to tak nazval 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro_67 ano, ja som si ich tiez najma so sedackami teda spajala. ale dobre vediet, ze aj takymto inym projektom sa venuju. to sa mi na nich paci, ze to nie je vsetko rovnake, ako si to ty nazval? ze je to jedinecne? spravny vyraz, ked som sa tak nad tym zamyslela. keby kupujete druhy raz, stale by si nebol proti tej bielej? ked si to predstavim, tak hned vidim na nej capky a smuhy.
Odpovedať
Profilova fotka
Za mna je uplne jedno co je moderne, dam si taku aka sa paci mne. V jednoduchosti je krasa. Da sa kamenna doska a hned je wau, pripadne akakolvek doska a vymenit za par rokov. 😉 Zavisi od celkoveho ladenia interieru. Urcite by som nedavala divoky vzorovy drevodekor, ktory by bol aj na ostatnom nabytku lebo to potom clovek ked chce vymenit tak dakujem pekne. Biela matna na udrzbu je katastrofa. To jedine voda-jar a drhnut. Lesklu v akomkolvek odtieni prejdete clinom a hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
Co se týče kuchyní, lesk je už dávno out, po lesku byl in mat, teď je nejvíc trendy dýha, ta je ale dost drahá. Já radím dát si co se komu líbí, stejně se to za půl roku začne pomalu měnit a za rok bude opět úplně jiný trend... Jinak kdo má lesk, na údržbu je skvělý fialový hadřík od Viledy, je opravdu zázračný, stačí jen přetřít. Kdo chce mat, doporučuju připlatit si na materiálu a zvolit s úpravou proti otiskům prstů, PerfectSense Matt je skvělá volba. V lesku je dobrá volba Senosan. Údržba si myslím je úplně jedno jestli lesk či mat, víc nečistot je ale vidět na tmavém dekoru. Manžel je truhlář, takže mám celkem přehled 😉
Odpovedať
@lulaw no ano, lebo ked si nieco davas robit na mieru, tak zakazdym tam bude aspon nieco malo inak urobene. material, dizajn, kovanie a ine drobnosti, to si vsetko sama vyberas. tak je rozdiel ci matna alebo leskla, ked sa bavime o cisteni. my mame tu lesklu, ako som spominal aj predtym a s tou je to pohoda. @sansandra ved presne ako hovoris. kazdy nech si da, co sa jemu paci. my sme sa rozhodli pre bielu lesklu. no viac menej sa zena rozhodla a vyberala. dolezite je, ze konecne uz mame kuchynu hotovu. suhlasim, ta leskla sa cisti ozaj jednoducho. ked sa objavi nejaka smuha, tak staci namocit, vyzmykat handru a pretriet. ziadne specialne prostriedky nie su potrebne.
Odpovedať
Profilova fotka
@jaro_67 vidis, to mi nenapadlo, ze treba rozlisovat, ci je to biela leskla alebo biela matna. vlastne to tak asi pri kazdej farbe bude, ze ta leskla bude nachylnejsia na taketo viditelne smuhy a ostatne. no ale aspon nejaky pokrok v mojom prieskume. boli ste sa pozriet aj v nejakej ich predajni, ked ste riesili tu kuchynu? ci ste to vsetko len online objednavali a kupovali?
Odpovedať
@lulaw nieco na tom bude. svokrovci prerabali kupelnu a ked vyberali kachlicky, tak tiez sa rozhodovali, ci matne alebo leskle. tam ale zavazilo potom to, ze svokra nasla jedny, co sa jej lubili a bolo vybrate tym padom, a bolo jedno, ci budu take alebo onake. boli sme sa pozriet, jasne. to taketo veci mam radsej dopredu vidiet aspon nejake vzorky alebo tie predvadzacie kusy. sme z Trnavy, takze najblizsie z tych miest, kde maju predajne, sme to mali do Bratislavy. celkovo maju styri predajne aj v inych castiach Slovenska, ak by si mala zaujem ist sa pozriet, tak si vies pozriet aj na ich webe, ze co mas najblizsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@lulaw preto som sa pytala, lebo tiez by som sa radsej isla pozriet, kym sa nieco objedna. Tie kusy, co tam maju vystavene, tak v podstate ich vedia potom upravit na mieru, ano? A len co sa rozmerov tyka, alebo si mozem rozvrhnut aj jednotlive casti podla seba? Mam na mysli skrinky a umiestnenie umyvadla a ostatneho vybavenia.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?