Inštalácia kuchynského drezu

Ahojte,chcela by som do kuchyne drez inštalovať zo spodu prac.dosky. Pôvodne som chcela dosku dub Hamilton,ale stolár povedal, že technicky to vie urobiť,ale aby mi časom nenapučala tá prac.doska. Máte s tým niekto skúsenosť?
Odpovedať
@siska1313 budes mat odkrytu hranu drevotriesky, nech ju utesni akokolvek, tak riziko, ze sa tam dostane voda je velmi velke. Musela by si mat pracovnu dosku z ineho materialu ako drevotrieska aby to bolo na istotu
Odpovedať
Profilova fotka
Osobne by som zo spodu instaloval drez iba do kamena... Pri klasickej pracovnej doske vzdy hrozi riziko zatecenia / napucania....
Odpovedať
fuuu, no to uz asi nezachranis. Hej, mozno do buducna budes vediet, ze lepsi je mramor alebo nejaky kamen. Aj ked chapem, ze drevo vyzera pekne, ale presne su s tym take patalie niekedy...
Odpovedať
ked ho chces zo spodu, tak nie do dreva, napuci to, stolar ma pravdu. pouvazuj o kamennej doske
Odpovedať
@zita19 @lordxor @zuzi_ja @peky1984 veľmi pekne ďakujem za odpoveď, vôbec ma to nenapadlo. Už som pozerala nejaké kamenné dosky, zatiaľ asi vyhráva žula. Len si to neviem predstaviť, biela lesklá kuchyňa, a tie odtiene žuly, čo som zatiaľ našla, nie sú ktoviečo. Nemáte náhodou niekto takúto kuchyňu, ako to vyzerá v reále?
Odpovedať
Profilova fotka
Co tak pouzit drez nerezovy s rovnou hranou ako napriklad blanco lemis . Je nad doskou iba o hrubku plechu.
Odpovedať
@wolodymyr áno, tie som pozerala, ale určite nechcem nerez. Videla som aj také drezy, kde vlastne boli zarovno prac.doskou a boli zvrchu, ale tam zrejme platí to isté, že pri tých spojoch môže doska napučať.
Odpovedať
@siska1313 Platí presne to isté. Ak je problém zladiť prírodný kameň so zvyškom kuchyne, odporúčam kameň umelý (technistone a obdobné).
Odpovedať
@milanpl a ako je to potom s údržbou? Nemôže mi ten umelý nasiaknuť niečím farebným, napr. čučoriedky a podobne? Lebo žule toto vraj nevadí. Ale osobnú skúsenosť s kamennou doskou zatiaľ nemám.
Odpovedať
Ak kamen tak zula 😉 nenechaj sa nahovorit na nic ine. Lebo take technicke kamene mozes mat sice v akychkolvek farbach ci bez skar ale vlastnostami sa prirodnemu kamenu iba priblizuju nehovoriac o tom ze su radovo drahsie… v tvojej blizkosti viem doporucit kamenarstvo kliestik maju paradnu robotu…
Odpovedať
@siska1313 Všetky materiály má svoje výhody aj nevýhody. Jeden ťažšie zladíte, druhý má horšie fyzikálne vlastnosti, tretí to "zabil" s cenou. Je to o prioritách. Ja mám dubový masív a iné by som nechcel.
Odpovedať
Existuju aj lamináty ako Fundermax, ktore sa vyuzivaju ako pracovna doska. Mame ho v kuchyni a drez mam nerezovy s montazou zospodu 🙂. Cenovo je lacnejsi ako umely alebo prirodny kamen 🙂. Ale ak mas bielu lesklu kuchynu, tiez by som asi dala nejaky prirodny zaujimavy kamen 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@milanpl @kreola veľmi pekne ďakujem za odpovede 🙂
Odpovedať
@palinoba veľmi pekne ďakujem za odporúčanie, pozrela som ich stránku a pozdávajú sa mi. Ak som to správne pochopila, kamenná pracovná doska sa zameriava až vtedy, keď korpus linky je už zmontovaný na svojom mieste. Čiže stolár bude mať o robotu menej. Výrezy do kamennej dosky zrejme realizuje konkrétne kamenárstvo. Ako je to potom s tým drezom? Osadí ho ten, kto robí kamennú dosku?
Odpovedať
@siska1313 Dá sa normálne urobit do normálnej pracovnej dosky a zapustit , riziko zatečenia a napučania je také isté ako ked je navrchu .Lenže 90% "stolárov" to najradšej robi "na kluku " - surovo vypíli do dosky dieru a dá drez zhora ....No nájst stolára čo by to urobil je tažké...
Odpovedať
@daralbajda veru ten, ktorý bude robiť linku, na mňa kukal ako puk, že nič také ešte nerobil.
Odpovedať
@daralbajda @siska1313 chce spodnu montaz, t.j. pod pracovnu dosku. Neviem ako by mali byt upravene hrany dosky, ktore su pri tomto sposobe v podstate cele odkryte a viditelne, aby s tym nebol problem. Ina je situacia ak by chcela drez na urovni pracovnej dosky, tam problem nevidim. My sme tiez museli zvolit iny material ako klasicku prac dosku, ked sme chceli drez zo spodnou montazou. Ale ako obaja pisete, viaceri stolari sa s tym este nestretli, tak si nevedia poradit.
Odpovedať
@kreola ZO SPODU TO BEžNE U NAS ROBIA , AKURáT NECHCU ROBIT S TýM VYFRéZOVANíM VARNEJ DOSKY A DREZU....
Odpovedať
@daralbajda zo spodu je myslene ako na obrazku a vtedy sa robi takato montaz iba pri materialoch, kde su tie bocne hrany spravene tak aby boli 100% nenasiakave - teda nie z klasickej drevotrieskovej dosky… @siska1313 - ano finalne zameranie ako i montaz kamena je az po umiestneni korpusov linky… montaz drezu nam spravili tiez v kamenarstve takze uz bolo treba mat umyvadlo/bateriu/varnu dosku aby otvory v doske boli presne na mieru… No cenovu ponuku si daj spravit este pred tym cenu par cm navyse nezmeni a budes vediet ci dany odtien maju na sklade 😬 😄
Odpovedať
@daralbajda asi si nerozumieme. Problem nie je s vyfrezovanim otvoru, ale s bocnou hranou klasickej pracovnej dosky z MDF. Pri dreze so spodnou montazou aj keby sa tam dala neviem aka hrana, proste casom napuci, pretoze je cela odkryta. Preto sa pouzivaju ine materialy ako kamen, laminat,,, ktorych bocne steny nie su nasiakave.
Odpovedať
@palinoba 🙂. kym som hladala obrazok, si ma predbehol 🙂.
Odpovedať
@kreola ale rozumieme .....viem ako ste to mysleli...
Odpovedať
@palinoba ďakujem krásne, už mi urobili aj kalkuláciu, spolu s drezom to vychádza 4.240e. Ten drez ešte zvážim, či dám zo žuly, lebo dizajnovo sa mi to veľmi nepáči, alebo dám granitový, ktorý mám vybratý. A bolo by to aj o tisícku menej. Ale tá žulová doska vyzerá dobre.
Odpovedať
všetkým veľmi pekne ďakujem za cenné rady
Odpovedať
@siska1313 my sme to spravili tak, ze mame dosku z kamena a zastenu zo skla vyzera to perfektne a usetrili sme na cene kamena na stene - tam mi to prislo zbytocne davat…
Odpovedať
@palinoba tiez mame zastenu z kaleneho skla, vyzera to dobre a udrzba je super 🙂. Celkovo pozorujem, ze sa upusta od rovnakych materialov na doske a zastene... kedysi to tak bolo bezne, ale dnes ludia davaju viac sklo alebo nejaky zaujimavy dizajnovy obklad 🙂
Odpovedať
@siska1313 máme.
Odpovedať
@siska1313 určite žulu. Žiadny technický kameň.
Odpovedať
@megdesign máš skúsenosť s tým, že to zatieklo a napučalo alebo opačne?
Odpovedať
@siska1313 čo malo napučať? Kameň nenapučí. Písal som, že máme žulu....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?