Čierna nerezová plynová varná doska...?

Zdravím všetky aktívne gazdinky a prosím o radu. Máte prosím niektorá skúsenosť s plynovou varnou doskou čierny nerez? Konkrétne údržba dosky, či tú ..asi farbu?...časom nezošúcham upratovaním? Mám na mysli niečo ako na foto. Je to Electrolux EGH6343ROR..prikladám len kvôli predstave o čom píšem . Zvažujeme aj sklo ale tam keď niečo vykypí tak kypí aj na pracovnú dosku ...asi ... 🤔 Nerez ani biela mi k pracovnej doske dub trámový veľmi neladí ...preto čierna. Ďakujem za konštruktívne príspevky prípadne nápady.
Odpovedať
@aandrea99 my mame plynovu sklo a uz tolko krat vykypelo ale zase nenechas kypiet pol hodinu takze na pracovnu dosku mi este nic neslo. Toho by som sa nebala.
Odpovedať
@wivik jasné, že nenechám kypieť pol hodinu, na dosku z obývačky dovidím, len zvažujem pre a proti 🙂
Odpovedať
@aandrea99 este ked mozem poradit tak by som vyberala taku co ma tie kovove podstavce samostatne pre kazdy horak. Lahsie okolo nich utries.
Odpovedať
@wivik hm, rada to nie je zlá, upratovanie chápem. len som tu na iných diskusiách čítala, že sa potom hrnce nedajú veľmi posunúť ak treba. na tých dvoch mriežkach na 4 horáky to ide jednoducho. a to si jeden myslel, že prerábka kuchyne ľavou zadnou 😄
Odpovedať
@aandrea99 celkom dost casto prekladam hrnce, ze zacnem na najvacsom horaku a po zovreti presuniem na najmensi napr. Tak ci tak to robim s utierkou alebo rukavicou a ci uz potiahnem alebo nadvihnem, skor by som sa bala potiahnut taky hrniec s vodou ze ju rozhybem a vyleje sa. Neviem ja mam take co su len nad horakmi a nie po celej ploche a zatial mi nerobilo problem zdvihnut hrniec a jednoducho utriem ked nieco kvapne. Ja zatial nie som upratovaci maniak :-) takze si rada pracu ulahcim. Ja tie podstavce este aj do umyvacky davam. A tym ze su spratne tak ich viem vpohode poskladat.
Odpovedať
@wivik ja som citala v recenziach, ze sa tam tie mriezky casto posuvaju a ze hrnce a panvice sa klžu a su nestabilne. Ty s tym nemas taku skusenost? Pripadne aku varnu dosku mas ty? Pretoze sa mi uprimne najviac pacia tie co nemaju tie velke mriezky, ale teraz sa toho trosku bojim
Odpovedať
tiež presne vyberám plyn.varnu dosku a tiež sa mi viac páčia tie, kt.maju len mriežky okolo horákov, ale bojím sa nestability, tak vyberám mriežku po celej ploche
Odpovedať
@akinom2108 mam tuto https://www.mall.sk/plynove-varne-dos... Problem so stabilotou mam iba pri dvoch hrncoch s dlhou ruckou co ich tym padom aj prevazuje. Ale trosku ich "vyosim" a vpohode varim. Viem.ze tato sa ommho horsie cisti ked su okolo horakov take kruhy. https://www.datart.sk/Vstavana-varna-... Svokra ma podobnu. Teraz nespomeniem na znacku ale jej aj rychlo popadali tesnenia. Ja vpohode vsetko davam do mycky a nic tomu nie je.
Odpovedať
@akinom2108 @jandom nakoniec som sa rozhodla pre elektrolux 600 prospeedburner KGG6426K. Hrnce budú stabilné a veľký horák vzadu čo mi plne vyhovuje 👍
Odpovedať
@aandrea99 🙂 aj ja zvažujem kúpu presne tejto istej 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?