Cena IKEA vs stolár

Zobraz úvodný príspevok
Mám obmedzený rozpočet a už som v koncoch... Je možné zohnať stolára, ktorý spraví kuchynskú linku lacnejšie alebo v cene IKEA linky a teda aspoň v tej kvalite? Ceny u stolárov vysoko nad môj rozpočet a o dodacom termíne nehovorím... Mala som len smolu alebo teda nešpekulovať a zobrať IKEU keď som neni ochotná priplatiť?
Odpovedať
tato tema ma zaujala, nie konkretne kuchyne serie METOD, ale kvalita materialu IKEA. kupili skrinu zo serie PAX. kedze sme pred cca 15 rokmi kupili 6 roznych skrin PAX do spalne, tak sme ani velmi nespekulovali, ze by to malo byt nieco ine. ked to prislo a isiel som to montovat, len som si oci pretieral, ci to nie je zart. tie stare skrine mali uplne inu kvalitu, hustu kvalitnu drevotriesku, dekor prava dyha a pod. nova skrina subjektivne o niekolko tried z horsieho materialu, riedka drevotrieska, do ktorej je problem nieco zaskrutkovat, velke diely (bocnice) maju po celej dlzke vo vnutri vyfrezovane siroke drazky (vraj aby odlahcili diely) a dekor je v style blackredwhite rieseny exkluzivnou paierovou tapetou. kvalita spracovania otvorov a drazok strasna. bol to zazitok zmontovat... tak sa pytam, ci tento trend je v IKEA vo vsetkych vyrobkoch alebo kuchyne zatial vzdoruju.
Odpovedať
Snad sa tu Mozem trosku prizivit 🙂 Bude sa dat tato chladnicka namontovat https://www.youtube.com/watch?v=9XKsz... do ich skrinky? Ak dobre chapem len sa nepouziju zavesy metod ale chladnicky a dvierka sa “zavesia” Vdaka
Odpovedať
Profilova fotka
@zoae myslim, ze ak mas pri stene len sufliky a horne skrinky nemas, tak uplne staci 1-2 cm, len aby sa sufliky nesuchali o stenu
Odpovedať
Profilova fotka
@capzahradnik musim zial suhlasit, mali sme skrine pax na byte z roku 2009 a boli ovela robustnejsie ako tie, co sme kupovali do domu v 2018. A seria Besta je uz uplny suviks, nasi to maju doma takmer 20 rokov, to sa s tymi novymi neda ani porovnat, my sme ju kupili do obyvacky a to bolo prve velke sklamanie z ikea, su jak z papiera. Metod v case neviem porovnat, ale oproti kuchyni Faktum, co som mala na byte, sa mi nezdala horsia kvalita, tam si asi drzia standard, ved stale na nu davaju 25 rokov zaruku
Odpovedať
Profilova fotka
@marfushik to by malo postačiť a čo sa týka tej kvality, tak to som si všimla aj ja. už top proste nie je to čo na začiatku
Odpovedať
@zoae Však ty vidíš, ako to máš a koľko priestoru tam potrebuješ nechať, aby ti dvierka, či šuflík nešúchali o stenu. Nemusíš tam nechať žiadnu medzeru ak ju nepotrebuješ.
Odpovedať
@jakub199 a vraj nemôže byť chladnička vedľa rúry...
Odpovedať
Profilova fotka
@zoae my to tak mame a ziadny problem sme s chladnickou doteraz nemali a vlastne ani nikto, koho poznam, ze to tak ma
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?