Bojler pod drezom a beztlaková batéria

Dať pod kuchynský drez prietokový bojler Dražice a k nemu beztlakovú batériu? Alebo vraj sú aj tlakové prietokové ohrievače Hakl a klasická batéria k tomu? Máte skúsenosti? Čo by ste odporúčali? Premýšľam, či pri tom beztlakovom riešení nebude voda v kuchyni len tak "cikať".
Odpovedať
Profilova fotka
@oliverka Na chate som mal už za komančov horný beztlakový (NDR) v kuchyni. Nikdy nebol problém s teplou vodou, aj keď tiekla pomenej. Preto by som dnes do kuchyne v RD volil skôr nejaké 5 l Dražice. Mal som totiž predtým v kuchyni RD prietokového "tlakového" Hakla (kvôli tomu, že bolo strašne ďaleko do kotolne a ja som v kuse len odpúšťal vodu) - a aby mi stíhal tú vodu ohriať, musel sa to poprivierať na teplom vstupe, lebo priamoprietokovo to ten Hakl nestíha zohrievať, iba ak s menším prietokom. A to som mal nejaký cca 4,5 kW. Takže cvrlikajú oba. Aj tlakový - aj netlakový.
Odpovedať
Profilova fotka
mali sme beztlakovy 5 litrovy ale tam sme umyli tak 4 šalky a 3 taniere a potom cakali 20 minut aby sme mohli umyvat dalej :) Uz ked beztlakovy, tak aspon 10 L.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?