Aký typ závesu k asymetricky postavenému oknu?

Ahojte, pripájam približný náčrt dispozície v kuchyni. Je to pohľad z kuchyne na jedálenský kútik so stolom pod oknom. Momentálne je stôl z priestorových dôvodov zasunutý tesne pod okno k stene, ale keďže kuchyňa je maličká, veľmi sa nebude dať odsunúť. Cez zimu príšerne ťahá od okna, tak som sa rozhodla dať záves, aby som sa to pokúsila zmierniť. Ako to podľa vás vyriešiť? Predpokladám, že odporučíte záves siahajúci po parapet. Keďže vpravo niet miesta, tak nechať odhŕňať záves kompletne naľavo? A čo systém? Koľajničková stropná garniža? Tyčky by zrejme ubrali už aj tak málo miesta a nedalo by sa asi ani zatiahnuť úplne až ku kraju. No a tie kvety by som tam chcela ponechať. Čo vy na to?
Odpovedať
Ešte uvažujem, že vynechám kompletne riasenie, lebo to mi uberie zase ďalších 10 cm hĺbky priestoru. Jednoducho keď tam budeme sedieť, tak zatiahneme, záves bude hladký ako plenta, a po jedle zase odtiahneme, neriešiť to na nejakú "estetiku". Prípadne dám dvojgarnižu a hore dám nejaký volán. Bože snáď to nebude vkuse zaprasené od jedla.
Odpovedať
@lilitela daj si skontrolovat tesnenia na okne, nemusis riesit zaves. Od dobre spraveneho okna netaha ani v najvacsich mrazoch a fujaviciach
Odpovedať
@lilitela Co tak tam dat nieco na tento styl? https://www.xdomacnost.sk/chranic-pro... Nam tak taha od okna, lebo bolo zle osadene a medzi ramom a prapetom taha, zaves vobec nepomohl, musim tam mat nieco take ako som pridala link.
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som tiez asi skor riesil preco vam tak taha od toho okna. my mame zase gauc pod oknom a keby mi tam malo od neho tak tahat, ze tam neviem ani chvilu vydrzat tak hned by mi bolo jasne, ze nieco nie je v pohode
Odpovedať
Profilova fotka
veru radsej na kolajnicky, pokial to ma mat len ten prakticky ucel, ze vam tam nebude tahat tak by som asi nejako moc neriesila co sa tyka riasenia. ked nebudete jest tak to budete mat stiahnute na jednej strane a hotovo
Odpovedať
@lilitela ako môže ťahať od plastového okna? 🤔 Ako píše zita19 a ado88, vyries to tesnenie. Budeš prať ten záves dokola lebo bude mastný od výparov.
Odpovedať
@aandrea99 Moze tahat tak, ako nam. Okno je zle osadene. Nam netaha medzi ramom okna (ze by zle doliehalo tesnenie), ale spod neho. Zle je osadene, pod parapetom to nie je dobre vypenene a spod toho prefukuje.
Odpovedať
@fokuska no ak sa nedá nič spraviť opravou tak potom už fakt radšej to tvoje vankusove riešenie, bárs aj niečo s kuchynským dekorom. Papať stále pri zastretom okne by ma určite nebavilo.
Odpovedať
@aandrea99 Suhlasim
Odpovedať
kamaratka ma podobne riesene okno, ale balkonove a ma to tak, ze kolajnicku po celej stene a mava ten zaves ohrnuty len na tuto lavu stenu, stranu a potom vecer si to zastrie a vyzera to fajn 🙂
Odpovedať
@zita19 @fokuska Ja som sa zle vyjadrila, nie ze taha, ale pada chlad. Proste aj sklenena okenna tabula je studena, a ten chlad prirodzene pada a sposobuje prudenie "tah", vlastne opak radiatoru, ktory zase teplym vzduchom sposobuje prudenie vzduchu nahor. Tamn radiator nie je. Je tam podlahovka, ale velmi naslabo, kedze tam byva z varenia teplo.
Odpovedať
Neviem, nam tak pada zo vsetkych okien, ja som na to extra citliva, aj v obyvacke musim mat gauc aspon 1,5 metra od okna odtiahnuty. A o stresnych okien, teda od inych firiem, ani nehovorim, vsetko mam orientovane tak, aby pod oknami bolo co najmenej. Myslim, ze dom nie je dispozicne dobre navrhnuty, vela okien a tym padom sa "zije" pod alebo pri oknach. Ked sme byvali predtym v inom, tak tam nikdy nemuselo byt nic zariadene tak, ze by sme sa zdrzovali pri okne, a preto som to nikdy necitila a to bol klasicky komunisticky panelak. Ale co uz, ake mame, take mame.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@lilitela To je dost zvlastne, ak mas poriadne okna a dobre osadene, tak neviem si predstavit ake prudenie vzduchu a "padanie" chladu mozes citit.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?