Ako vyriesit dvierka - potravinova skrinka

Dobry den, v byte mam takuto vstavanu potravinovu skrinku s vyskou cca 250 cm, povodne dvere boli 2 (vidiet ich na fotke spodne vyssie a horne mensie). Zial povodne dvere su casom prehnute a neviem to vyrovnat a nepasuju uz preto a rozmyslam, cim ich nahradit. Rozmyslal som o harmonikovych dverach, ale tie nepredavaju take vysoke, ale len okolo 200 cm. Co by ste mi odporucili? Dakujem pekne za inspiracie, pripadne fotky, ak cosi podobne mate doma.
Odpovedať
Profilova fotka
Treba zmerat rozmer otvoru a pripocitat 36mm a ziskas rozmer sirky dveri. Na vysku ich podelis ako treba. Vyvrtaju sa otvory na panty aby boli medzi policami. V mieste pantov zvnutra primontovat podkladny hranol aby bolo kam druhu cast pantu namontovat. Rozmer osi skrutiek druhej casti je 37mm ...takze ak ram nieje dostatocne hruby tak preto podkladny hranol. Uz len dierku pre uchytku a hotovo.
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím. Neviem aká je šírka tých dverí, no ja by som porozmýšľal, či by sa to nedalo spraviť ako normálna skriňa so zapustenými dverami. Ide o to, aká by bola váha dvierok a či to závesy (nábytkové pánty) unesú. V takom prípade by som ten rám, na ktorom boli pánty vyhodil, dočistil hrany skrine. Prípadne dal na čelnú hranu samotnej skrine lištu, aby mi sedela hĺbka pre dvierka. Tiež je otázna pevnosť materiálu skrine, aby uniesla dvierka so závesmi. To by však nemal byť až taký problém. Výšku by som asi rozdelil na 3 časti, kvôli váhe a prehýbaniu. Potom je to už jednoduché. Klasické závesy pre naložené dvierka, s tlmením pre riešenie s úchytkami alebo bez struny pre "bezúchytkové Tip on". Dvierka bielej farby. Výsledok bude elegantná nová skriňa, ktorá nebude "svietiť". Alebo jednoduchšie. Odrezať tie staré pánty. Zarovnať. Pod závesy dať podložky, tak aby boli zarovno s existujúcim rámom a spraviť naložené dvierka. Toto riešenie sa mi však moc nepozdáva, lebo z fotky vidieť, že rám skrine nie je v rovine so stenou a presah dvierok nemusí prekryť ten rám, pretože to má svoje limity.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?