Ako vybrať kuchynské dvierka?

Profilova fotka
Ahojte, pôjdeme na stretnutie so stolárom, kvôli materiálom do kuchyne. Ešte nie sme rozhodnutí pre jeho prácu (dobré recenzie, ale uvidíme po stretnutí). Na čo sa pýtať, na čo si dať pozor, ako odhaliť kvalitu/nekvalitu? Ak sa nič nezmenilo, stolár nepracuje s akrylátom. Čo najlepšie môžme vybrať? Ešte nie sme rozhodnutí lesk/mat. Podľa čoho ste vyberali? Mne sa páčia obe prevedenia, spôsob čistenia mi neprekáža. Kombinácia bude biela s drevom. Je možné, že pri zafrézovsnej úchytke lakovaných dvierok sa bude lak obíjať na mieste úchytu? Stolár hovoril, že s tým niekto už mal problém a veľmi neodporúčal zafréz, ale radšej presah dvierok. Čo všetko je dôležité pred rozhodnutím vedieť?
Odpovedať
Profilova fotka
S tou uchytkou je to mozne dokonca som videl kuchynu kde to tadial tahalo vlhkost a napucalo to. S akrylom nepracuje?? Ved dvierkovinu objedna s laserovymi hranami ... skrinky su z dtd. Ked uz pouzi uchyt co sa frezuje do skrinky.. dolne zliabkovy uchyt a horne narazaci na dno skrinky.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 aj ja som chcela zafrezovane uchytky a tiez ma stolar od toho odhovoril. ukazal mi zopar fotiek ako to po case vyzera a hned som zmenila nazor. takze to ma isto dobry postreh. ak by ste nahodou nepochodili u tohto stolara ktoreho mate, tak ti mozem poskytnut tych nasich. my sme boli s ich pracou velmi spokojni.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ponúkal mi hlavne lak... keď som sa pýtala na akryl povedal, že materiály osobne tak som pochopila, že to nemá. Aj známym čo viem robil len lak alebo lamino. Dolu je lepší žliabok na skrinku alebo takéto dvierka?
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 no uvidíme čo nám povie ohľadom materiálov... ja som bola rozhodnutá pre zafréz a teraz som trochu sklamaná, že to nie je také dobré.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 neboj, mala som to podobne. tiez som bola rozhodnuta, no potom ked som si zvazila vsetky pre a proti a ked som videla tu cenu, ktoru ideme platit za kuchynu, tak som si to rozmyslela.
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 a aké dvierka/úchyty ste nakoniec vybrali? 🙂 ja sa bojím práve kvôli cene, aby sme nezaplatili veľa a potom nadávali, že spracovanie nekvalitné...
Odpovedať
ja som tiez mala dilemu pri vybere uchytok kedze som nechcela tie klasicke a zafrezovane zas nechcel manzel. tak sme nasli kompromis. nad niecim takymto ste neuvazovali?
Odpovedať
@svetlanik3 pekne vyzerajú, majú aj dlhú životnosť? Ako dlho ich už máte? Nemali ste problém, že by vám povolili alebo niečo podobné?
Odpovedať
Profilova fotka
@svetlanik3 toto je pekná úchytka, pozerali sme niečo podobné ako alternatívu. My by sme zas obaja chceli bezúchytkové dvierka, ale celkom sa toho bojím aby sa tam nezničil lak 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 tieto sa daju iba v lakovanom prevedeni a nechty na tom casom nechaju podpis a hlavne zenske lakovane. Ak chces bezuchytkove daj ako som ti radil... pre horne uchyt v spodku skrinky a dolu zliabkovy len na hornej casti.
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 Tu mas foto ... zvysne zasuvky su tip-on
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@wolodymyr toto riešenie sa mi páči, ten vrch som videla naživo to bolo super. Len neviem ako riešiť nižšie šuplíky... chcela som sa vyhnúť tip on, kvôli deťom a asi aj cena bude vyššia 🤔
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 zas kolko je to zasuviek?? Cena nieje az taka neunosna oproti dobehovym zasuvkam. Inak ten zliabok sa da dat aj na spodne zasuvky no mne sa to nepaci rozbija to liniu. Deti sa daju predsa vycvicit 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr vlastne, keď vrchné nerátam nie je to tak veľa 🤔 max. 5-7, uvidím ako to rozvrhneme. Ja som popravde zamietla tieto “vychytávky” pri cene servo drive, keďže v byte budeme tak 5 rokov a potom ho plánujeme dať do nájmu. Ale ak je to znesiteľná cena určite porozmýšľame 😉 Inak čo sa týka toho materiálu, odporučil by si skôr ten akryl, lak alebo niečo iné?
Odpovedať
Profilova fotka
@nikiki29 ja aom zastancom senosanu ma vacsiu odolnost voci skrabancom ako lak ale obmedzena akala farieb.
Odpovedať
Profilova fotka
@wolodymyr ďakujem 🙂 škála farieb mi nevadí, riešim bielu. Budem teda zisťovať u stolára buduci týždeň. Pri laku sa hlavne bojím po prečítaní tohto fóra, že trafíme nejaký nekvalitný
Odpovedať
Profilova fotka
@cumlicek2 tiez som ich mala vybrate, velmi sa mi to pacilo, ale na vlastne oci som u kamosky videla ako to dokaze vyzerat po case a teda nebolo bohvie co :/
Odpovedať
@nikiki29 existuje x dalsich moznosti, nielen "standardna freza" 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@sgi320 budem sa na to pýtať, v stredu príde stolár ak to Matovič nezakáže. Už budem riešiť niečo iné ako “klasiku”. Keby vyberieme lakované dvere, nebude problém napríklad s tým prvým úchytom? Stolár čosi hovoril, že na tom tenkom vyfrézovanom materiály (vraj zostáva tak 4mm) sa môže olupovať lak pri náraze hrncom a pod. 🤔 alebo ešte môžme vymeniť stolára 😄
Odpovedať
@nikiki29 nemusi to byt lakovane/striekane 😉 dnes sa da uz vybrat aj vysoko leskly laminat, a ani pri striekanom nevidim problem, mame doma 13 rokov striekanu vysoko lesklu linku (dvierka), sice s uchytkami, ale od hrncov ani skrabanec 😉 no a magister uz zakazal 😉 ale stolar to ma ako cestu do prace 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@sgi320 chápem. Ja mám v tých materiáloch stále zmätok, tak neviem čo vyberieme 😬 Veď som už počula, že budúci týždeň sedíme doma, ale on bude v práci tak uvidíme. Aj tak sme chceli zvážiť aj iné ponuky 🙂
Odpovedať
@nikiki29 ja som si dal spravit 5, urcite si dajte vypracovat viac ponuk 😉 kriteriom nemusi byt len cena, drzim palce
Odpovedať
Profilova fotka
@hosmanikova aspon si sa rozhodla pre lepsiu variantu 🙂
Odpovedať
@nikiki29 urcite viacej ponuk lebo sa budu odlisovat, ja som sa cudovala, ze ake vyrazne rozdiely boli v cenach co sme si dali vyhotovit. Ale musim povedat, ze kopu veci som chcela, ale nakoniec som z mnoheho popustila. Snazila som sa yvberat tak aby to bolo vsetko aj pekne, ale hlavne prakticke, lebo v tak malom priestore jak v byte mame no hold nedalo sa vsetko, ale dufam, ze v dome si to potom vynahradim 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?