Aká je fritéza Tefal Actifry?

Ahojte. Rozmyslam nad kupou fritezy do domu. Budeme mat otvorenu kuchynu s obyvackou a friteza by mohla byt snad dobrym riesenim ako trochu zmiernit pachy po vyprazani. Zaujala ma vyssie uvedena friteza ale nikde som sa nedozvedela ci je tato vhodna aj na vyprazanie reznov, syrov.... Podla toho co som pochopila je to super pre hranolceky ale tych mi zas tolko doma nepojeme. Dakujem za akekolvek realne skusenosti a rady.
Odpovedať
ahoj tinax, ja som tiez rozmyslala nad jej kupou, ale rozmyslela som si to lebo som citala recenziu http://domacnost.sme.sk/c/4843885/tef... hadam som ti poradila, papa
Odpovedať
no jo.. jednoucelova vec ktora je rovnako zbytocna ako piecka na chleba.. pripravi ta to o cas, peniaze za nakup jednouceloveho stroja, peniaze za elektrinu ALE.. povazoval by som to za velmi dobry zaciatok lepsieho napadu ;-)
Odpovedať
hmm nesuhlasim, ja mam piecku chleba a u nas fici naplno ;-) skvela vecicka, usetri mi cas - ist do obchodu v nedelu rano, ked uz nie je ziadne pecivo, pociatocna investicia sa mi uz vratila, a ucty za elektrinu to nijako neovplyvnilo :-D :-D
Odpovedať
kali, so zbytocnostou domacej pekarnicky nesuhlasim ani ja, lebo v nej peciem chleba, vyborne kolace, robim v nej skvele pizza cesto - a som spokojna na 200% :-) ale tato friteza mi naozaj pride ako zbytocna vec za naozaj velke peniaze oproti inym mnohostrannejsie vyuzitelnym "obycajnym" fritezam. sice ja nevyprazam a ak som niekedy robila hranolky tak vacsinou "mccain" do truby iba na papieri na pecenie. sice tam je uz tuk z predprazenia, ale ja som uz ziadny nepouzila takze to bolo o minikusok "zdravsie". ale omnoho radsej obcas spravim opekane zemiaky, kedy si zemiaky predvarim a supnem na papieri na pecenie do truby bez akehokolvek tuku nech chytia trochu "farbu".
Odpovedať
ano, reklama je dobre urobena, kto by nechcel super hranolky a este k tomu aj "zdrave"? :-D oslovila ma ale nie natolko, aby som si ju bezhlavo kupila, pozrela som recenziu a tiez nic ;-) inu fritezu nemam a asi mi ani nechyba ;-) ale na pekarnicku nedam dopustit... po umyvacke riadu moja druha najlepsia kamoska v mojej kuchyni ;-) :-D
Odpovedať
ked som si predstavila ako asi robi rezne s tou lopatkou tak ma ta predstava pobavila :-) kali, a v pekarnicke okrem chleba pecies nieco ine?
Odpovedať
ano, vianocku a chleby na vsetky mozne sposoby, samozrejme robievam si kysnute cesto na rozky, ci rozne zemle, buchty na pare atd... robievam v tom aj cesto na rozne kolace, dokonca cesto na medovnicky... ale vacsinou chlieb
Odpovedať
100% rozhodnute. Tato friteza urcite nebude. Ta recenzia mi pomohla a potvrdila moje domnienky. Tak zainvestujem do niecoho rozumnejsieho. Este uvidim do coho. Pekarnicku ste tu pekne opisali, ale zatial si myslim ze som na to prilis pohodlna a mam malo casu. Mozno ked sa prestahujeme do domu a budeme mat dalej do obchodu. :-D
Odpovedať
Profilova fotka
Dadi diky, tak friteza teda teplovzdusna panvica sa nekona. No to budu nasi chlapi radi, ze sme tak super usetrili :-D
Odpovedať
tinax... priprava ingrediencii do pekarnicky mi trva mozno 3 minuty, vsetko supnes dovnutra, nastavis program a o 2-3 hodiny (podla programu) vyberies krasny vonavy chlebik :)
Odpovedať
tiez suhlas s tinax :-) mam pekaren kusok od baraku tak som asi zhickany 8-) rozhodne necakam na chlieb 2-3 hodky :-) tesco mam 10 minut plandavou chodzou, kaufland a lidl tak 20 minut.. :-) takze do pekarne nepojdem :-)
Odpovedať
myslim do kupy pekarne nepojdem :-D
Odpovedať
Článok sa načítava...
my túto fritézu máme a sme spokojný. vyšla nás tak na 82 EUR. nie je to klasická fritéza, ale človeku čo prichádza z práce až večer a potrebuje sa najesť tak mu doslova bodne. robíme v tom aj zeleninu, ryžu a aj mäso. Na večeru pre dvoch je to akurát. Treba sa s tým vedieťzabehnúť. Klasickú fritézu využívame pri honosnejších obedoch, ale na také raz-dva je táto fajn. O pekárničke tiež nemôžem povedať krivé slovo, lepšie šišky ako sme mali z nej som veru nejedla (ani babičkine). Záleží podľa toho kto ako dané prístroje využíva alebo by využil a podľa toho zvážiť rozhodnutie či áno alebo nie. Napr. náš sused žije sám a radšej sa naje niekde mimo lebo variť sa mu nechce a tak by mu aj tieto prístroje boli naobtiaž.
Odpovedať
renca: priklad toho suseda je super :-) on nie len ze sa naje vonku v spolocnosti, ale ma k tomu aj mensiu spotrebu energii, ma na obed vzdy daco ine, nezabera mu to cas a myslim ze ho to kolem a kolem vyjde nepomerne menej :-) cele je to o primeranosti riesenia :-) skor by som sa tomu vasmu susedovi cudoval ak by si kupoval pekarnicku ci tuto fritku, len koli jednej dvom veceriam :-)
Odpovedať
Na pekarnicku ani ja nedam dopustit a to mam Billu pod oknom. Ja si kupujem bio muky a rozne si ich kombinujem, davam rozne semienka a peciem naozaj zdravy chlebik v ktorom presne viem co je. A kym som ju nemala nepiekla som nic kysnute a teraz sa chystam ze mi vymiesi cesto na medovnicky :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Zdravim vas, po roku by som sa spytal, ci ste stale spokojni s touto fritezou, vydrzala vam, alebo ste mali nejake problemy? Cital som totiz na zahranicnom fore, ze sa lubia kazit, je to pravda? Dalej som nasiel novy model tejto fritezy AH9000, skoda len ze sa tu neda nikde zohnat, zaujimalo by ma co je na nej nove:
Odpovedať
tiez som nad nou uvazovala a nakoniec som ju zavrhla kvoli dobe pripravy... za tu dobu mam v rure a bez dalsieho pridaneho oleja hotove dva plechy hranoliek... tak naco dalsi teplovzdusny pristroj, ked to iste splni teplovzdusna rura a bez dalsieho oleja...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
moje mamka má taky tuto fritézu, má jí hned od začátku jak se začala prodávat , má jí od tefalu, kupovala jí hlavně kvůli tatkovi, protože měl vysokej cholesterol, a dělá v tom všechno. dělají v tom hranolky( na ty si člověk musí zvyknout, protože nemají stejnou chut jak smažené),smažený květák(chutově je to dobrý, akorát to nemá tak zlatou barvu), kuře, steaky, kuřecí stehna jsou v tom za 35 minut, krevety, ryby. prostě vše co se dá. je to bez tuku a chutná to skvěle, do hranolek nedává vůbec žádný olej, trvají tak 20 minut, pokud se to narve doplna tak 35 minut. přírodní minutky z vepřového masa mamina dělá 12 minut z každé strany 6 minut. jediná nevýhoda u tohodle hrnce je to, že je velikostně tak pro dvě osoby, ale už ho začali dělat i větší, takže mamina ho chce na své 50. narozeniny. je s ním strašně spokojená. časovač u actifree jde vypnout, pokud si tak chci nastavit znovu čas a je hrnec zapnutý, tak ho normálně vypnu a časovač podržím pár sekund a vynuluje se a můžu nastavit znovu. ale je pravda, že pokud je člověk jinde, tak to neslyší tak hrnec jede dál. NEVÍM JESTLI TO VÍTE, V NÁVODU NA FRITÉZU TO NENÍ, ALE KDYŽ SE DĚLÁJÍ STEAKY, STEHNA, KŘÍDLA,( VŠE PEČENÉ JAKO V TROUBĚ) NEBO COKOLIV OBALOVANÉHO JAKO KVĚTÁK, ŘÍZKY, TAK SE MUSÍ TEN STŘED V HRNCI VYDĚLAT, ABY Z TOHO NEBYLA DRŤ A STROUHANKA TAM DRŽELA. KDYŽ DĚLÁME NAPŘÍKLAD KUŘECÍ STEHNA,STEAKY, MINUTKY, KVĚTÁK....., TAK SI NASTAVÍME POLOVIČNÍ DOBU ČASU ZA KTEROU SE TO UDĚLÁ, NAPŘ. U STEAKU 6 MINUT PAK JE OTOČÍME ZNOVU 6 MINUT A JE TO KRÁSNĚ PROPEČENÉ. TENTO HRNEC NENÍ JEN NA HRANOLKY, PRO DVA LIDI NAHRADÍ TROUBU, DÁ SE V TOM I PÉCT DORT, ALE TO JSME NEZKOUŠELI. MAMINA V TOM DĚLÁ OPRAVDU VŠE, V SOBOTU JSME Z TOHO MĚLI NAPŘÍKLAD KUŘECÍ STEHNA A SÉGRA SI V TOM PAK DĚLALA LOSOSA. STŘED V HRNCI NECHÁVÁME JENOM NA HRANOLKY, KREVETY V TĚSTÍČKU, OPÉKAČKY, ČÍNU,AMERICKÉ BRAMBORY.
Odpovedať
Pečená kuřecí stehna v hrnci. po 30 minutách.( 15 minut z každé strany, nesmí se použít ten střed hrnce)
Odpovedať
smažený květák, opět vydělaný střed hrnce. omlouvám se za kvalitu fotky, je to focené mobilem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Fritézu TEFAL ACTIFRY predam 80eura
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Obnovujem diskusiu: Vyborna vec, nemam rada hovadzie steaky ani na grile, ani nijako, ale z tejto vecicky... skratka manna! Zemiacky super, listkove cesto naslano, nasladko, zeleninka ako grilovana, fajnove... Chystam sa vymiestit si cesto v pekarnicke (tiez jedna z veci, ktoru by som nedala ani za zivy svet) a potom skusit upiect zemlicky v tejto friteze.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Tu teplovzdusnu fritezu sme mali doma a pouzivali ju celkom casto. Hranolky z nej boli po pridani lyzicky oleja vzdy chutne, rovnomerne upecene a aj neporovnatelne zdravsie od tych na oleji pecenych. Problemy boli iba s kvalitou ako to u Tefalu uz byva - po 2,5 roka od kupy odisiel display a zlomila sa tusim pantova cast ktora drzala dvierka, sice friteza sla pouzivat aj s touto vadou ked sa na nu polozilo zavazie v podobe hrnca, aby sa neotvarala krytka pocas pecenia, ale o mesiac sa tiez zlomila miešačka v strede. Oprava celej masiny stala 35eur. Po dalsom roku odisiel motor a uz som si povedal dost, do toho šrotu uz ani cent. Uz od kupy nesedela poriadne krytka , cez fugy medzi spodnou castou a krytkou unikal horuci vzduch, obcas sa hranolky upiekli za 19 minut, inokedy nestacilo ani 25. Na vianoce sme teraz kupili podobnu Delonghi FH1163, ktora bude dufam aspon trochu kvalitnejsia ked uz za ne pytaju tolko penazi Takze zaver po rokoch skusenosti: Teplovzdusna friteza urcite ano, ale nie od Tefalu
Odpovedať
Tiez uvazujeme nad fritezou, hranolky robim 1x tyzdenne v trube. Trva to vyse hodiny, spotreba truby cca 4kwh/h. Tieto fritezy maju cca 3x nizsiu spotrebu a cas potrebny na pripravu sa zda byt okolo pol hodiny. Pozeral som tu Delonghi, nevyzera zle..oproti Tefalu, ake su vase skusenosti? https://www.youtube.com/watch?v=p4FKM...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?