Zle osadený komín?

Dobrý večer, dnes sme boli vyberať krbové kachle a v obchode sa predavač až zhrozil pri pohľade na pripravenú prípojku na komín. Vraj je to celé zle.. Samozrejme sa na to príde pozrieť aj technik, ale chcela by som vedieť či je to až tak veľmi zlé a čo sa s tým dá spraviť?
Odpovedať
Profilova fotka
@blems a čo povedal ten predavač že je akože zle keď sa tak zhrozil. Okrem toho mega priemeru komína, mne do oka udrel krátky sopúch.
Odpovedať
@blems Co hneď vidieť je chýbajúcu dilatáciu okolo sopucha. Jemne oškrabať aby tam bola medzera a hore pozrieť ako blízko sú drevá vedľa komína či je dodržaná odstupová vzdialenosť
Odpovedať
@martosko povedal že to praskne a neponúkol žiadne riešenie. Povedal len že je to zle.
Odpovedať
@jumt pokiaľ by išlo len o to tak to je najmenej si myslím 🙂 ďakujem
Odpovedať
@blems väčšinou sa robí zaústenie na 45st. uhol ale kopa piecok pôjde i na toto, pre malé stačí i 90-150 mm, ak je vyšší komín bude dobrý ťah, pre väčšie sa robí 180-200
Odpovedať
@blems aký výkon a zaústenie majú kachle? tam nemá čo prasknúť tam je max teplota tak 120 st i tam sa dá vložiť tesnenie okolo dymovodu býva už originál na kolene, je tu niekde v staršom príspevku túto jeseň pozri cez vyhľadávač
Odpovedať
@blems Taky mi tam chybi privod vzduchu… pokud to mate v novostavbe a planujete v tom topit tak vrele doporucuji zvlast pokud neni jeste beton/anhydrit tak udelat by melo jit celkem snadno
Odpovedať
veru tak, ako sa pise vyssie. Ak je toto aktualna fotka, tak povyberat polystyren a urobit externy privod vzduchu pre kachle.
Odpovedať
@blems na kachle mi to pride vysoko... Vzdy ste chceli kachle? Preco nema sopuch 90°?
Odpovedať
@duzu To vyústenie ja neviem. Práve preto príde aj technik, len som chcela dopredu info na čo sa približne máme pripraviť.. Kachle budú okolo 8kW, resp. do 10kW @raziel628 @epto prívod už nepôjde dorobiť, toto nie je aktuálna fotka. V dome už je podlahové kúrenie a potery. Bohužiaľ som dopredu o tejto možnosti nevedela. Dom máme stavaný cez firmu podľa ich projektu .. @profistavbari V niečom prekáža výška? Vždy sme sa rozprávali o kachliach, lenže nerozumieme sa s manželom stavbe, čiže neviem čo má ako vyzerať.
Odpovedať
Našla som ešte staršiu fotku, ale to asi o ničom viac nevypovedá
Odpovedať
@blems ale vypoveda... 45° napojenie na kachle je nestastne riesenie. Tu dieru v stene radsej nekomentujem.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@blems poriadna fušerina, i celý komín ,ja by som do toho nekúril v takej výške sa robí pre krbovú vložku aby sa urobila okolo obostavba, kachle sa môžu napojiť krátkym kusom zo zadu, nie je to ani vidieť
Odpovedať
u babky na dome sa kurili v kadejakych kachliach kadecim a v komine len z tehal poskladanych bez nejakej vlozky atd a nebol problem teraz maju niektory technici ci predajcovia problem keby bol aj komin postaveny normalne ... ved ked sa tam moze napojit kachlova obostavba, tak preco by mali byt volne polozene kachle problem ... tak isto, ze je zle ked nieje privod ? no nieje, budete mat asi rekurperaciu ? aj tak ich asi mate len na dotvorenie atmosfery, ci nebodaj na primarne kurenie ? ale inak fajn predajca, "je to cele zle" ale bez nejakeho vysvetlenia ?
Odpovedať
@blems no ak dáte na predavača , čo čakáte? nevidím zásadný problém v komíne ..kupit vyššie kachle , alebo normálne zaustit dlhšou rurou..ja by som tam žiadny problém nevidel , akurát učinná výška komina je malá....aký technik sa na to príde pozriet ? už robíte vedu aj okolo obyčajného komína...
Odpovedať
@shadowmilan ďakujem za reakciu. Nie je to na primárne vykurovanie a ani rekuperácia nebude. Je mi jasné, že to nevykúri celý dom a ani ich kvôli tomu nechceme. Je to viac menej o tej atmosfére. @daralbajda technik príde z tej spomínanej predajne.. Uvidíme teda čo s tým a keď sa to bude musieť upraviť tak to snáď pôjde..
Odpovedať
@shadowmilan také komíny ešte stále fungujú, ja ho mám tiež ,ale kto ich stavia dnes?pozri vyhlášku aké sa musia robiť, a potom je len na poisťovni, či na to dostaneš poistku, musí byť pravidelná kontrola od kominára
Odpovedať
@blems osobne by som si dal pozor aj na vykon kachli, lebo ak to prezeniete a budete musiet tie kachle skrtit aby vam tam nebolo moc teplo. Predpokladam, ze toto uz je nizkoenergeteicka stavba. Ja mam Kachle Romotop s vykonom myslim od 3-6 Kw a mam aj poschodie a v pohode to staci aj na vykurovanie obidvoch poschodi 🙂
Odpovedať
@feriicko len čo z toho ked je všade iná teplota i v čase, to pri lokálnom zdroji nezmeníš,tak som kúril niekedy ked to ináč nešlo, dnes kúrim stále bez pracne a ked chcem zakúriť do krbu musím nechať vychladnúť
Odpovedať
@blems nič by som neupravoval, a ak potrebujú upraviť nech si upravia sami a sa podpisu pod to, uvidíš ako zareagujú..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?