Vyska komina pre kondenzacny kotol na plochej streche

Zdravim, potreboval by som poradit aka ma byt vyska komina pre kondenzany kotol nad atikou plochej strechy. Atiku mam vo vyske 6,9m, podla projektu je komin az do 7,5m, teda 0,6m nad atiku. Navyse podla vyjadrenia k malemu zdroju znecistenia, bude ku kolaudacii potrebny vykonavaci projekt preukazujuci ze komin je naozaj 0,6m nad atikou. Moj problem je, ze kurenar ma presviedca, ze je to zbytocne a chce dat nizsi komin, ze reviziu komina mi zabezpeci. Dalsia moja otazka je ohladne upevnenia komina. Skladba strechy v mieste komina je: 20cm beton strop, 50cm EPS, TPO folia + strk. Nad foliu by komin trcal este 1m (atika je 0,4m nad strkom + 0,6m nad atiku). Ako sa zvykne v tomto pripade komin kotvit? Staci montaznou penou do betonu a EPS? Navyse nenasiel som ani taky dlhy prestup cez strechu, ktory by dosiahol az pod stropnu ZB dosku. Teda spoj na kominovom potrubi bude musiet byt niekde v EPS. Ako sa toto zvykne prosim riesit? Uvazujem tento prestup cez strechu: https://www.ozonius.sk/buderus-komino... dakujem za vsetky odpovede a komentare.
Odpovedať
Je na to taká norma, koľko musí byť komín nad atikou a ak nechcete mať v budúcnosti problém dodržte ju. Príde iný revizák ...
Odpovedať
Nadmuruj 3 komínové tvárnice a kúp toto https://zavelkoobchodneceny.sk/zaklad... Možno to nevyužiješ celé, ale ten zvyšok účel splní... Komín/dymovod pod strechou je ako riešený?
Odpovedať
Profilova fotka
Kedze sa jedna o pretlakove zariadenie - plynovy kondenzacny kotol, tak plati z STN EN 15287-1, ze vyska vyustenia nad atikou ma byt minim. 0,4 m a vyustenie ma byt min. 4 m nad urovnou terenu.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko zdravím sú nejaké podmienky koľko má byť od okien, ak je komín nad prvým podlažím ale zároveň vedľa steny druhého podlažia?
Odpovedať
Profilova fotka
@kssg5 Tiez zdravim. Ano, urcite. Pomohol by nakres situacie.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko poslal som vám sukromnu správu
Odpovedať
Profilova fotka
@kssg5 OK, pozriem to na firme, doma normu nemam.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko dakujem vam za odpoved .. hovori norma prosim, ci je nejake obmedzenie ako daleko od atiky (myslim pozicne, nie vyskovo) na plochej streche (strecha je jednoduchy obdlznik) ma byt ten komin?
Odpovedať
Profilova fotka
@matus_pt Nie, norma neupravuje vysku vyustenia vyfuku od kondenzacneho kotla v zavislosti od jeho vzdialenosti od atiky. Len ak by bola v blizkosti vyvysena stavebna cast.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?