Úzky vrch komína

Ahojte, možno niekto bude vedieť help. Bývam v dvojdome, stredom domu je komín s troma rúrami. Dve má sused, jednu mám ja. Dom mal pôvodne plochú strechu, ale v roku 2010 ju menili s prevýšením cca 1 meter (odhadom, nemeral som presne). No a popri tom samozrejme museli urobiť nadmurovku komína, alebo aby som to upresnil, vyliali vrch komínu betónom tak, že nechali tri "rýny", teda 130mm diery v komíne. Výška cca 1 meter. Čiže posledný meter komína je tvorený smiešnou 130cm rúrou. Samozrejme, že kotol mi dechtuje atď, mám ešte nevložkovaný komín. Ako by sa to dalo vyriešiť? Je nejaký spôsob ako to napr. vyfrezovať na 180 dieru? Ideálne, ak by bol nejaký spôsob ako to urobiť bez kominára, ktorý zožere 2k € za "frézovanie".
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode ano, odbúrať a vložiť rovnaký priemer. alebo jednoducho predľžiť súčasnú rúru aspoň o dva metre. A nedechtuje pre komín, ale nedostatočný prívod vzduchu do kotla alebo nesprávne kúrenie.
Odpovedať
@arcticcode a ta povodna cast,dolna, aky ma priemer?
Odpovedať
@dent 150x250 mm 🙈 neni to kruh
Odpovedať
@arcticcode a je problém dať 3 rúry? tak bude ešte vyšší ťah ak je dosť vzduchu v nasávaní
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?