SURNE.....Voda v prieduchoch z krbu !!!

Dobrý deň...chcel by som sa vás popýtať resp. možno poradiť ako vyriešiť môj problém a či máte niekto podobnú skúsenosť. Máme v novostavbe v bungalove krb s prieduchami a ventilátorom. Prieduchy sú ťahané na povale. A problém je ten, že keď sa nekuri krbom po pár dňoch začne kvapkat voda/kondenz z otvorov v izbách kde sú ukončené prieduchy. Dnes som odmontoval ukončenie v jednej izbe a zistil som že tam je po obvode rúry vody až až 😟.Následne som išiel na povalu a v jedno prieduchu bolo asi 2 litre vody...Musel som ho prepichnut a nechať vitiect vodu. Má niekto podobnú skúsenosť ???
Odpovedať
Profilova fotka
Ako mas na povale riesenu izolaciu rur?? Podla mna to kondenzuje treba to viac zaizolovat
Odpovedať
@pahs nezakladaj duplicitne temy, nedostanes rychlejsiu odpoved
Odpovedať
kondenz sa tam bude tvorit vzdy...preto je lepsie vzduchotechniku viest v strope, zabalenu v izolacii, a podla mna idealne tak, aby bolo potrubie vzdy mierne spadovane smerom ku krbu alebo spadovane do jedneho bodu a cez sifon odvedene do kanalizacie...aspon ja by som to tak robil...v tvojom pripade uz nemas moznost to zachranit na 100%, jedine co ti ostava je zabalit potrubia vzduchotechniky do hrubej izolacie a modlit sa, aby si eliminoval problem aspon na unosnu mieru
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?