Kondenzačny kotol - komin

Dobrý deň staviam rodiny dom chystam sa na stavbu komina pre plynovy kondenzačny kotol. Chcel by som sa opytať ako mate vyriešeny komín pre takyto typ kotla. Je spravne riešenie vymurovať ho s kominových tvarnic osadiť len revizne dvierka a nasledne do neho neskôr priviesť plastovú vložku od daneho kotla ? Alebo je to vhodne riešiť inak. Pripadne je potrebne tam dať aj tu šamotovú vložku či stači len ta plastova ? Ďakujem
Odpovedať
@peterr66 daj si do Googla komín pre kondenzačny kotol a máš po starostiach prípadne sa porad s plynárom ako to bude zapájať ..
Odpovedať
@sysell ďakujem za odpoveď pomohli ste mi 😉
Odpovedať
@peterr66 ideálne riešenie je dať murovaný komín s prívodom vzduchu. Ale to je cena tak 1200€ a viac. My sme použili plastový komín, ale máme plochú strechu, takže prípadný kondenz z plastového komína nám tam nevidno a tiež sme nemali priestor na murovaný komín. Plastový komín sme schovali do priečky.
Odpovedať
@tomasr1 aka by mala byt vyhoda toho murovaneho komina? teda okrem prehnane vysokej ceny? Inak pouziva sa komin 60/100 koaxialny - ma v sebe 2 rury, privod a vyfuk. Kondez tecie do kotla a odtial do misky na odvod kondenzu do odpadu... Rura je pomerne lacna, len treba urobit spravny prechod cez strechu.
Odpovedať
@igor256 https://www.schiedel.com/sk/servis/uk...
Odpovedať
Ja som rozmyšľal preto o tych tvarniciach aby to aj na tej streche vyzeralo o niečo lepšie aby fam len netrčala zo strechy plastova rura
Odpovedať
Profilova fotka
@peterr66 to stačí dať na strechu
Odpovedať
@peterr66 tak kvoli tomu aby si mal na streche murovany kvader si ides zamrdat miesto v dome, obmedzit priestor v izbe a zapaltis za to min o 1000 e viac .. tak potom kludne chod do toho.
Odpovedať
@peterr66 vymýšľaš teplú vodu, ja a aj ostatný čo poznám majú len nejakú plastovú rúru odhadom 125mm vyvedenu na strechu a to je všetko 😁čo tam chces murovat však cez to ide len para 😁
Odpovedať
@sysell už som to vymyslel ano uberiem v technickej miestnosti neuveritelnych 30 cm štvorcovich postavim komin z betonovych tvarnic a do tych tvarnic sa potom nainštaluje plastový komin do kotla. Vyhoda je ze to bude na streche vyzerat ako poriadny komin, tento komin mozem vytiahnut vyšie nad strechu čim zabranim znečisteniu škridle. Podľa kurenara je lepsi komin aj na preto že zabezpeči privod vzduchu. A cele to bude o par euro viac nie o 1000. Takže žiadna tepla voda ale celkom fajn riešenie cele čo som chcel vediet len či sa to tak môže urobiť. Či dany komin treba vložkovať najskôr jednou vložkou a potom davat nasledne tu plastovu. Takže som zistil aj pre tych čo by to tak chceli riešit že stači iba tvarnice a dovnutra plastovy komin. Ďakujem
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?