Co ak vyvlozkujem 160, alebo 150mm komin?

Vsetci mi hovoria, ze by som mal vyfrezovat a vyvlozkovat 180mm rurou. Co sa stane, ak vyvlozkujem len 160, alebo 150 rurou, tym padom by som nemusel frezovat?
Odpovedať
Profilova fotka
Bude slabý ťah komína najmä pri zakurovaní alebo pri vetroch vám bude dymiť krb.
Odpovedať
Babka byvala v 3p bytovke na prizemi a mala tam taky petrik a z neho len 120 rura. Ale je pravda, ze tam palila dve tri triesky
Odpovedať
@mesarosanton ja mam 150 komin nerez, pri zakurovani mam otvprenu vetracku ked zakurujem papierom (zabudnem kupit pepo) a nedymi dovnutra. Kurime takmer nonatop, vyska komina 5m s 90st napojenim do komina a dvoma 35st kolenami (uhybali sme sa krokve) a nikdy mi este nedymilo do vnutra ked bolo rozkurene ani pri tych vychriciach minuly tyzden..
Odpovedať
@arcticcode zalezi co tam bude napojene ci velka pec alebo mala piecka kazdy spotrebic ma iny tah mne stacil komin 160mm a taha velmi dobre
Odpovedať
200 vka je top:)
Odpovedať
Kotol je 30kW, ale jeho potencial nikdy nevyuzivam naplno :-D
Odpovedať
@arcticcode zisti si hlavne v okoli kolko stoji frezovanie komina, ja som mal ceny za 100-120eur/m + material nerez 30e/m, vyska 8m. Tak som to cele zhodil, a za 3dni tam stal novy komin 180mm za 700 eur.
Odpovedať
Vsak mrte a 10m komin a 6 hlav sa spotrebuje na frezovanie. Zato hovorim, ze sa na frezovanie vyprdnem a vyvlozkujem nsi to sam 150 rurou
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode čo do toho plánuješ napojiť?
Odpovedať
@reward kotol na drevo
Odpovedať
Profilova fotka
@arcticcode ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď... jeho výstup spalín má priemer???
Odpovedať
@reward urcite 200
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@gkrivanek tak tam niet pomoci, iba fréza a možno lacnejšie riešenie nový komín...
Odpovedať
Kotol ma vývod 180. Je to oldschool kotol z bazosa asi tak 15-20 rocny. Novy komin sa neda, ide stredom domu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?