Buchanie v krbe

Ahojte, bývame pár mesiacov v dome a dnes ma prekvapilo pomerne silné buchanie v krbe (alebo komíne?). Bolo to dva krát s odstupom času mozo pol hodina až hodina ale krb bol relatívne vychladeny. Zvuk ako buchnutie kladivom. Pred tým sme kurili cca 2h, drevo bolo vlhké z vonku, ale inak kupujem 10kg balíčky z OBI alebo HORNBACHU. Co to môže spôsobovať? Netreba pre kontrolovať pred ďalším kúrením komín?
Odpovedať
Profilova fotka
Mohla to byt tepelna roztaznost komponentu vo vlozke. U mna tak bucha ocelovy deflektor. To drevo v tom bude nevinne, ale mozete si ho skontrlovat: https://www.facebook.com/schiedel.sk/... A potom: https://m.facebook.com/story.php?stor...
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko dobrý večer ďakujem za rýchlu odpoveď. Je to teoreticky možno aj keď krbove sklo už nemalo viac ako 30 stupňov, cca 2h po kúrení? Je potrebná nejaká akcia? Napr kontrola komína? Ci môžem spokojne ďalej kúriť? Krb je nový jedna sa o novostavbu komín je scheidl.
Odpovedať
Profilova fotka
Ano. Rozhoduje teplota, kedy dojde k zmene takej, ze dojde k naslednemu zvukovemu prejavu. Scheidl? To je novinka na trhu dajaka :-D Pozrite s baterkou do obostavby, ci nie je prasknute napojenie na dymovod - ten samot. Spravte foto ak sa vam da Otvorze dvierka a pozrite dnu, ci dole nie su kusky samotu. Viac urobit ako laik nevirte
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko je to samozrejme schiedel... Preklep... No prikladám fotky cez revízne dvierka. Dole je niečo napadne ale neviem ci to tam nebolo už dávnejšie lebo je na tom vrstva popola, keby to padlo ako posledne tak predpokladám ze by to inak vyzeralo. Každopádne komín vyzerá byt čistý. Pri výstavbe pol komín otvorený smerom do prava a následne ho museli prerobiť smerom do ľava. Nakoľko do prava už bolo smerom von z izby. Tí čo robili prípravu zle prečítali výkres. Nemohlo nejakú chybu spôsobiť aj to ze ten jeden otvor sa utesnoval? V prípade ze by niečo naozaj odpadlo dá sa s tým niečo robiť? Vzťahuje sa na to záruka? My nikdy neprekurujeme a vždy dávame max jedno polienko a plameň je vždy len jemny. Ďakujem za odpovede.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko dobrý deň, dnes za svetla som pozeral ešte raz nič zvláštne som nevidel napojenie na dymovod vyzerá byt ôk, komín z vnútra aj za svetla vyzerá byt čistý, hladký. To co je napadne dole ako som už spomínal môže byť z toho ze robili do vložky nový otvor z druhej strany a to už všetko bolo postavené. Treba niekoho volať ci nie a len na pravidelnú revíziu komína?
Odpovedať
Profilova fotka
@neutrino Podla toho, co ste poslali, tak mozete pokojne kurit dalej. Ked pride cas kontroly, tak si najdite kominara s kamerou, nech pozrie celu spalinovu cestu. Ten bordel z paty komina, co mate napadan dole, dajte prec. Dodatocne napojenie je standardnou vecou, ktora, ked je urobena v zmysle pravidiel -https://www.schiedel.com/sk/produkty/keramicke-kominove-systemy/dodatocne-napojenie-dymovodu/ , tak nema vplyv na platnost zaruky.
Odpovedať
@schiedel_maros_plsko ďakujem pekne za odpovede, prajem pekný deň
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?