Žumpa a studňa

Dobrý den...riešim akurát problém kam by som kohol osadiť žumpu na pozemku..chcem to dať do prednej časti k hlavnej ceste, ale pozemok má vpredu šírku cca 14 m..a v jednom rohu sa nachádza stará studňa, ktorú však budeme využívať iba na závlahu polievanie..Viem že platí nejaké ochranné pásmo pre studňu. Ale platí to aj keď ju nevyužijeme??? Na fotke je označená studňa..
Odpovedať
strana 21 http://www.studna.sk/files/vrtana-stu...
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 studňa je priame spojenie so spodnými vodami, aj keď sa nepoužíva v prípade kontaminácie znehodnotí okolie. Ochranné pásmo je 10 m.Žumpa je uzavretá neprietočná nádoba, pri správnom vyhotovení nemá ochranné pásmo
Odpovedať
@jan45 pri spravnom vyhotoveni... zial vieme ako to chodi a vieme, ze moja studna je len na polievanie, treti sused z nej mozs pit..
Odpovedať
Žiaľ ak to bude nejako zasahovať a obmedzovať susedov tak si zato môžu sami..lebo ja som sa chcel pripojiť na kanalizaciu, ale všetci dookola aj sa vyjadrili že sa mi nedovolia nápoje na nich a starosta mi nedovolí rozkopať cestu lebo je nová ajj keď ide kanalizácia len 2 m od môjho pozemku,
Odpovedať
Profilova fotka
@palo152 ak je to ozaj dva metre, tak sa do dá podkopať, Iná vec je, že sato nedá zhutniť a koberec sadne, ale to urobí aj pri prekopávke. Zvolili ste di starostu demokratického," my áno, Vy nie"
Odpovedať
@palo152 To su susedia....
Odpovedať
Práveže ja som si starostu nevolil..kúpil som pozemok len nedávno ..
Odpovedať
Ďalšia vec je že ja tu studňu nevyužívam, použije sa len za závlahu, pripojený budeme na obecnú vodu, lebo voda zo studne sa piť nedá..potom asi neplatí ochranné pásmo však??
Odpovedať
@palo152 tvoja studna je podzemnymi tokmi spojena zo studnami v okoli, si si isty, ze nikto v okoli nepouziva vodu na ine ako len na polievanie?
Odpovedať
@palo152 my sme 2 dospelí, máme studňu a žumpu,náklady veľké len vybratie žumpy každých cca 5týždňov 60 e,kvôli studni upravujeme vodu,jasné zase elektrika, filtre každých 1/2 roka meniť,potom máme osmozu kúpa+jasné elektrika,a stále dookola je to veľmi drahá voda,susedia o ulicu majú vodu+kanalizáciu platia polročne 120 e,to zn.že 20 e mesačne,sú 2 dospelí + 2 deti,takže za mňa ak sa dá treba sa napojiť na kanalizáciu,aj nám ju slubujú,ale kedy ani srnky netušia.
Odpovedať
@marta2610 žiaľ, susedia okolo nám nedovolia pripojiť sa k nim na kanalizaciu ale tá ide pred pozemkom asi 3 metre v ceste..lenže starosta nám tak isto nedovolí rozbiť cestu, aby sme sa pripojili ..je to divné ale je to realita a ja sa musím prispôsobiť tomu čo mám..ale hneď ako to bude možné tak sa pripojíme na obecnú kanalizáciu..
Odpovedať
@palo152 pri podani žiadosti a napojenie na kanalizaciu ,treba uviest že pripadne rozkopavku cesty dôsledkom napojenia na kanalizaciu dáš do pôvôdného stavu akom sa nachadza teraz pred rozkopavkou.Urobit foto dokumentaciu pred aj po.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Prepacte, neviem najst vhodnu temu. Som zufaly, po tyzdni som sa pozrel na filter zo studne a hmyrili sa tam tieto parazity. Co to je? Vodu mam len na splachovanie WC a umyvanie. Ako to znicim? Savom?
Odpovedať
Profilova fotka
hoďte do studne pár malých rybiek, tak likvidujem aj komáre vo väčších nádržiach
Odpovedať
@peterber Sú to larvy komárov. Akú máš studňu, kopanú?
Odpovedať
@jan45 Aké rybky používaš na to? Teda ktorý druh?
Odpovedať
@chrobak7 to nie sú larvy komárov, sú to korýši Niphargus, možno sú dokonca aj chránení ]-( https://www.adera.cz/zivocichove-v-st...
Odpovedať
Kamarat z Hygieny mi povedal, ze su to nejake Kriviaky, ludovo nazyvane...studnu mam kopanu, su v nej skruze, hlbka cca 5m, hladina vody skoro vzdy 3m. Vraj tam mam naliat 1,5dc Sava, nalial som a podochlo to. Idem vymenit ten filter a sledovat to.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 chovám zlaté karasy, ale množia sa tak pol na pol sú čierne, tie idú do nádrží a do kompostu,
Odpovedať
Profilova fotka
@peterber živé sú tam preto, že je čistá voda a likvidujú riasy , améby, menšie kôrovce. Zdochnuté sa tam rozkladajú,
Odpovedať
rybky by som do studne určite nedával, v podstate ani nie je u nás bežný druh ktorý žije trvale v 4-7 stupňov studenej vode a v tme. Ak by tam aj prežili, urobia vo vode väčší bordel ako tie spomínané kôrovce, ktoré sú skôr ukazovateľom čistej vody. V jazierkach je to už iné, tam sa to dá.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@palo152 ja mam ten isty pro lem, kam si to osadil? Taky isty pozemok, aj studna v predu.. Dom chcem na stred viac :-N
Odpovedať
@hroma na projekte som to osadil vedľa studne..pár metrov doprava..ako je číslo 10.85
Odpovedať
@palo152 super, aj ja som tak uvazovala.. Ze dam napravo.. 😂 Inac chlapci, aky rozdiel je medzi cistickou a zumpou? :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@hroma https://hnonline.sk/expert/1922113-ci.... Co tak trošku sa posnazit a naštudovať?????
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?