Studna na splachovanie

Dobry den Mam v zaujme navrtat studnu (Orava) napojit do domu na splachovanie, mycka riadu, pracka, zahrada, umyvanie auta Myslite ze sa to oplati neviem aka je cena za meter ci je to mozne ? Dakujem
Odpovedať
A dorabat druhy rozvod vody v celom dome? Mne by sa do toho nechcelo.
Odpovedať
@janci1181 žeby na Orave málo pršalo?daj nádrž to je lacnejšie ako hľadať niekde vodu @vykricnik potrebuješ splachovať pitnou?
Odpovedať
Snad nebudem cely dom rozsekavat aby som usetril kolko, par eur mesacne?
Odpovedať
Idem komplet rekonstruovat starsi rodinny dom tak uvazujem o tom
Odpovedať
@vykricnik ved sa to robí naraz koľko stojí druhá hadica oproti spotrebe? ak máš i kanál platíš asi 3 Eur/m3 pre jedného dvoch sa to neoplatí ale ak je viac je to už iná položka,za el. na čerpadlo isto menej, to použiješ i na všetko ostatné kde nepotrebuješ pitnú
Odpovedať
Profilova fotka
My napriklad studnu vrtat budeme ale na polievanie zahrady… Zatial na dedine nieje kanalizacia ale ked bude o rok a bude treba zacat platit vodne stocne tak na polievanie atd urcite navrtame studnu 🙂. Ved meter vrtu stoji 80€ tak vrtneme tak 20 metrov a mame pokoj 🙂 (ak bude kvalitna voda napojime na to cely dom a odpojime obecnu vodu)
Odpovedať
@zipsuliak v Šali asi menej prší, no neviem či je tam od tej chemičky všade pitná voda, mám odtiaľ švagrinú a na pitie len kupovali, ja mám vo vodovode kvalitnejšiu z lesa
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu my sme v hajskom 🙂 Vies co teraz cez leto skoro neprsalo… suseda na polievanie travy minula vyse 100kubikov vody a to ma o 3 are mensi pozemok ako my… Kym neplatime vodne stocne je to ok ale potom sa mi fakt nebude chciet cvakat vodne stocne za polievanie zahrady 🤣🙈 Cize minimalne na polievanie studna urcite bude a podla kvality vody napojime / nenapojime aj dom 🤔😅
Odpovedať
@zipsuliak a u mňa v lete takmer denne i časté búrky,takže to dopláva k tebe, ešte šťastie že teraz a v zime už takmer nič, tak jasná obloha ako teraz nie je v lete nikdy, vždy parí z lesa
Odpovedať
Nápad je to dobrý. Má to ale úskalia. Nie je voda ako voda. Ide o jej tvrdosť a potom vodný kameň. Takže WC, polievanie áno. Pračka, myčka riadu, kúpeľňa, kuchyňa rozhodne nie. Cena je rôzna, pričom ide o technológiu vlastného vŕtania. Súčasne je potrebné ale pripomenúť, že napojenie čerpadla vody si vyžiada skôr kopanú studňu. Cenu najdeš na internete.
Odpovedať
@duzu Spomenute bolo napojenie studne na dom, nie ze sa ide stavat dom.
Odpovedať
@ondrej70 Prečo by musela byť pre čerpadlo kopaná studňa? Ja mám vŕtanú 10 m priemer 20 cm a je tam čerpadlo. Aj keby som v kuse čerpal 3 hodiny, stále je voda. @janci1181 Vŕtanie studne stojí cca 60 €/bm a vyššie. Vieš v akej hĺbke máš vodu? Bežne sa studňová voda používa aj v domácnosti, najmä na splachovanie, prípadne pranie. Polievanie je samozrejmosť. Polievať mestskou vodou je nerentabilné a drahé. Do umývačky riadu a do kuchyne by som si rozmyslel, či privediem studňovú vodu. Ak by bola naozaj čistá, tak cez filtre možno áno.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@ondrej70 veď všetky tieto problémy vody sa dajú normálne upraviť. Na Slovensku sú tisícky domov čo fungujú na takúto vodu ako jediný vodný zdroj v dome (ja tiež) a sú s tým v pohode.
Odpovedať
@sousedekovci89 áno dajú sa, ale za akú cenu. Upraviť tvrdosť s čísla 30 na 7 je dosť nákladné. Prúdenie vody v podzemí - je to lotéria. Niekde je vody dosť s vyhovujúcimi parametrami a inde nie. Mál som studňu pri RD v štrku, ale tvrdosť bola 30 . Raz som ju použil do bazéna. Potom len upravenú z vodovodu s tvrdosťou 7. Používanie tvrdej vody znamená výmenu spotrebičov poškodených vodným kameňom.
Odpovedať
@ondrej70 myslím že 80% Slovenska má tvrdú vodu dokonca aj z kohútika. Takže upravovať ak chceš chrániť spotrebiče ju potrebuješ aj tak. Teraz jeden môj známy si dával vonkajšiu vírivku. Potreboval upraviť tvrdosť z nejakých 25. V pohode to dokáže s prístrojom za nejakých 200 €, náplň sa regeneruje soľou. To nepovažujem za nejaký náklad, ktorý by ťa pri tomto riešení zasekal. zvlášť keď pri tom všetkom čo sa deje, ani kohútiková voda o pár rokov nebude tak lacná ako bola/je.
Odpovedať
@sousedekovci89 aké spotrebiče? najviac sa to prejaví na ohreve vody bojler, či v práčke , myčke, preto ohrievať len na 40 st, vodu neupravujem lacnejšie vyčistím nános na špirále stačí octovú vodu, v bojleri to vôbec nevadí, akurát začne neskôr ohrievať, ale o to dlhšie vydrží
Odpovedať
@duzu jasné aj to je riešenie a hlavne účinné a lacné. 🙂
Odpovedať
Tak ak ides do rekonstrukcie a pozdava sa ti to preco nie. Keby si to mal robit vyslovene len pre to, ze rozsekas pol baraku, do toho by som nesiel, ale takto to asi nie je zly napad.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?