Privzdušňovací ventil alebo odvetranie nad strechu

Zobraz úvodný príspevok
Mám v projekte 3 odvetrávacie komíny vyvedené nad strechu. Môžem ich všetky nahradiť privzdušňovacími ventilmi HL 900 alebo Durgo?.
Odpovedať
@migel Otázkou je: Chceš mať smrad (zápach s kanalizácie v byte? Odvetranie kanalizácie plní niekoľko základných funkcii. Vyrovnáva podtlak v kanalizácii, odvádza nepríjemný zápach mimo obývaného priestoru a bráni strhávaniu pachovej zádky (WC, umývadla atď.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Máme rozdelenú vnutornú kanalizaciu (novostavba - jednopodlažný dom), v jednej budú len pračka a umývačka riadu s drezom, a v druhej je všetko ostatné pre čov. Odvetrávanie je plánované v druhej, kde sú aj WC. Len ešte neviem či to ťahať až nad strechu alebo to riešiť ako sa tu už spomínalo, len ventilmi, prípadne ako spomínal @jan45, len potiahnuť k WCkám spomínané potrubie DN75 dlhé 1,5m so zátkami bez ventilu. Podľa vás bude treba tú prvú, kde je práčka s myčkou prepojiť niekde v najvyššom bode s tou druhou, aby sa odvetrávala tiež, alebo bude stačiť pre práčku/myčku len privzdušňovací sifón? Ak by sa malo ísť nad strechu, dá sa prejsť odvetrávacím porubím DN75 cez obvodový múr von a ťahať ho po múre vo fasádnej izolácii hr.25cm hore cez strešný podhľad a škridlu nad strechu? Hore v mieste prechodu cez škridlu by sa to rozšírilo na DN110 aby to neomŕzlo v zime. Ďakujem za názory
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať či odvetrávanie kanalizácie pod strechu môže spôsobovať kondenz. Spozoroval som zatekanie cez sadrokartón a na povale som pod zateplením objavil kanalizačnú rúru neukončenú (len jakkeby nejaké noviny sú v nej nacpané) približne v mieste kde máme v kúpelni wc. Vopred ďakujem
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robert_tamasi:

Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať či odvetrávanie…
@robert_tamasi ma to byt ukoncene nad strechou
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od robert_tamasi:

Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať či odvetrávanie…
@robert_tamasi otázka znie, či je to odvetranie alebo privzdušnenie. Ak privzdušnenie, tak na vrchu by mal byť privzdušňovací ventíl.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od ralf364:

@robert_tamasi otázka znie, či je to odvetranie a…
@ralf364 dakujem, podla vsetkeho to malo byt privzdusnenie, koniec bola splostena 100vka rura aby tam boli len po krajoch dva mini otvory. Kazdopadne, osadil som vcera privzdusnovaci ventil a dnes uz kondenz aj smrad zmizol. Pravdepodobne nedomyslena realizacia...
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?