Poplatok 2500€ za pripojenie na kanalizáciu

Zobraz úvodný príspevok
Moze si obec ktora je majitelkou s.r.o ktora spravuje Kanalizaciu obce zavies poplatky zapripojenie a vyjadrenie dokopy 2500Eur? Nie je to ''nelegalne''? alebo len ''nekrestanske''? Poplatok za posudenie projektovej dokumentacie 150Eur Poplatok za kontrolu splnenie technickych podmienok 450 Eur Vydanie suhlasu ku kolaudacnemu rozhodnutiu 450Eur Prispevok na prevadzku kanalizacie za RD 1000Eur Poplatok za zmenu stavby pred ukoncenim z (zumpy na kanalizaciu) 450Eur Neviete nahodou ci to riesi regulacny urad? ak ano idem tam zajtra volat
Odpovedať
A este o domna ,zaplatis tie poplatky a oni ta pripoja ,ci este si musis zaplatit aj to vykopania a napojenie?Lebo plynari za pripojenie chcu cca 170 eur ,ale napojit sa musisam a aj si to zaplatit...
Odpovedať
@daralbajda to je len za dokumentáciu prípojku kopes sam
Odpovedať
@petra7825 no to sú riadni chu-i....
Odpovedať
@petra7825 @janetbla viete nieco nove ohladne tych poplatkov?
Odpovedať
@bromid zatial nic noveho ale pondelo sa chystam volat na regulacny urad
Odpovedať
@petra7825 odporúčam napísať aj na Slovenskú obchodnú inšpekciu na vykonanie cenovej kontroly v zmysle § 20 ods. 7 zákona č. 18/1996 Z. z. zákon o cenách http://www.zakonypreludi.sk/zz/1996-1...
Odpovedať
@petra7825 daj potom vediet, ako si pochodila, moje pisomne vyjadrenie si prevzali minuly tyzden (urso)
Odpovedať
ahojte. viete nieco nove? som velmi zvedavy co vam odpisali :-D
Odpovedať
@bromid spatial box. ja som to villa a nikro mi to mental. mozno dovolenky?
Odpovedať
Tak na toto som zvedavy. Taketo poplatky by mali pokryvat aj predplatne vodneho a stocneho na najblizsich aspon 10 rokov.
Odpovedať
rozumeli ste niekto, co to napisala @petra7825 :-o
Odpovedať
@bromid sorry pisala som to cez telefon a mi to opravovalo do anglickeho jazyka. Takze dnes som volala na regulacny urad a povedala mi ze jej stale neodpovedali a maju teda odpovedat do buduceho tyzdna. Napriek tomu s nimi hovorila a ich upozornila ze aspon teda jeden z tych poplatkou (1500) je nelegalne kedze kanalizacna nemoze vyberat za prevadzku.Tiez mi povedala ze pytala od nich zmluvy co doteraz podpisali a vraj zatial ziadnu. Takze z toho predpokladam ze nikto v obci nie je prihlaseny. Tiez som volala na kanalizacnu a pani tam mi naopak potvrdila ze poplatky su legalne a vraj potvrdil im to aj regulacny urad. Co mu neverim. Neviem zatial ako riesit tie ostatne poplatky ktore su tiez vymyslene dokumenty alebo teda mali by byt posudzovane stavebnym uradom a nie sukromnou spolocnostou. Stavebnu urad ma samozrejme dohodu s kanalizacnou ze pokial mi to oni nevydaju ja neskolaudujem. No poviem Vam je to pekne zamotane. Na SOI mi odporucili aby sme sa viacery spojili a sudne to napadli. Chcela by som vediet kto je kontrolny urad stavebneho uradu ak si teda meni podmienky stavebneho zakona a pozaduje aby dokumentaciu ktory ma byt teda kontrolovana,vydavana a spoplatnena stavebnym uradom vyzaduje aby bola ziadana stavebnikom od kanalizacnej spolocnosti ktora za to vybera poplatok desatnasobne vacsi ako by vyberal stavebny urad. (ŽIADOSŤ KU KOLAUDAČNÉMU ROZHODNUTIU - zmena stavby z dočasného riešenia ŽUMPA) . Nema toto byt nahodou sucastou Zmena stavby pred dokoncenim v pravomoci stavebneho uradu a to na zaklade projektovej dokumentaciu od projektanta?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@petra7825 starosta mostu aj starostka malinova su prepojeni na tu spolocnost. starostovia nacierno vyberali peniaze (akoze poplatok) na pripojenie kanalizacie a ludom potom davali povolenia ku kolaudacii. na urade vraveli, ze ludia aj teraz platia tie ich cenniky, lebo vedia, ze inak by nedostali kolaudaciu. predtym sa platilo nejakych 1 000eur a si ztoho v obci robili co chceli. a vybavovala to nejaka hajdinova, ktora si zato pytala este aj 100eur do vacku. teraz sa to snazia akoze takto oficialne. kebu na slovensku fungovalo normalne pravo, staci ako napr. v rakusku, tak ziadne 3 vody nestoja, pokial nebude vyriesena kanalizacia. a starosta masny a godova by uz sedeli v base. co myslis, preco zrazu pozemky na troch vodach co ma malinovo, zrazu predavaju. lebo boli kupene, tak ze ich kupila starostka sama bez povolenia zastupitelstva a teraz jej z toho hrozi pruser. a potom, ze funguje princi, ze clovek sa ma napojit povinne na kanalizaciu v obci, ked je vybudovana. ale zaplat najprv 2 500eur :-D. a este ani nezacni stavat a zaplat poplatok za rozvoj obce. a halvne most, je taka zaprdena obec, ze sa tam vsetko rozpadava od ciest, cez osvetlenie az po vodovod (pomlcim o kanalizacii) :-D
Odpovedať
@bromid No jas som zvedava ako to skonci ale nenecham to tak. este chcem zavolat na protimonopolny urad, na zivotne prostredie a tiez na okresny urad. Ten by mal byt kontrolny urad obce. Pani co je kontaktna osoba pe kanalizacnu spolocnost je ekonomka na obecnou urade. Myslim ze to je stred zaujmov alebo aspon zneuzivanie pravomoci obecneho uradu.
Odpovedať
mastny sedi v dozornej rade spolocnosti, ktora je spolocnikom kanalizacie mm. zmluvy uz boli urcite nejake uzatvorene, a to este v novembri, ked sme sa na urade v moste boli pytat tej p. Cingelovej, ktora to ma na starosti. Oni to ale robia nasledovne: vypln ziadost, oni ti daju variabilny symbol, pod ktorym zaplatis sumu 2 500 eur a potom s tebou uzatvoria zmluvu. Toto vsetko som uviedla aj v podani na urso, cakame, co sa stane, pre mna za mna aj polroka....
Odpovedať
Treba to dať do tv nech sa tam vyfarbia pred celom národom aký sú nenazrany niektorý úradníci.
Odpovedať
a pozname niekoho/ vieme o niekom, kto uz s nimi zmluvu uzatvoril?
Odpovedať
akoze teraz co maju tu novinku? ja nepoznam nikoho
Odpovedať
ano ano, co maju tu novinku...lebo urso od nich ziada, aby predlozili uzatvorene zmluvy a oni sa tvaria, ze nic neuzatvorili. ked sme sa my boli informovat v moste pri ba, pani nam uz v decembri povedala, ze prve zmluvy uz boli uzatvorene.... takze sa zaciname motat v kruhu
Odpovedať
@martina339 Ta ista pani mi tiez tvrdila le maju ceny schvalene od URSO takze dost zavadzaju kedze ich URSO upozornilo ze ten prispevok na prevacku je nezakonny lebo prevadzka ma byt hradena zo stocneho podla zakona. Jedine co im URSO schvalilo je 0.86 EUR/m3 stocneho do roku 2021.
Odpovedať
maju tam na stranke aj zmluvu resp. nariadenie od URSO kolko si mozu uctovat za stocne. a tie poplatky, to je asi na dlho. to by sa museli viacery co stavaju spojit.
Odpovedať
@petra7825 - tak urso to pomaly riesi, teda zjavne v ramci moznosti, teraz sme im (na vyzvu urso) doplnali podanie, kde nam z kanalizacie napisali mail, ze poplatok bude 2500 eur a zmluva az po zaplateni. tak snad bude pre urso aj taketo pisomne vyjadrenie postacovat, ze tie poplatky od nas naozaj chcu @bromid - viaceri by sa spojit museli, ale 9 z 10 ludi radsej strci hlavu do piesku a poplatok zaplatia, len aby "nemali problemy" .. :-(
Odpovedať
Tiez patrim k tym, ktori doteraz nemaju podpisanu zmluvu s kanalizaciou, napriek tomu, ze sme skolaudovali uz pred par mesiacmi. Nasa situacia je preto mozno troska odlisna od ostatnych, ale v konecnom dosledku sme stale bez zmluvy. Hned po kolaudacii sme poziadali o zaradenie medzi uzivatelov kanalizacie (bolo to este pred zmenou spolocnosti), ale dodnes nam ziadna zmluva neprisla. Kedze som chcela mat vsetko vysporiadane, mailovo som niekolkokrat kontaktovala spolocnost, ze zmluvu nemame – bez akejkovek odozvy z ich strany. Takze som sa obratila na p. Cingelovu z OU (naozaj jej nezavidim, ked ona musi vybavovat nahnevanych obcanov v suvislosti so spolocnostou, s ktorou nic nema), ta mi poradila, ze si teda mam vytlacit zmluvu so stranky (to uz fungovala stranka kanalizaciamm), a podpisanu im poslat. Kedze pri citani zmluvy som narazila na nejasnosti tykajuce sa hlavne cien, znovu som sa obratila na Kanalizacie MM, ze nie su mi jasne polozky cennika – a konkretizovala som ktore....odpoved samozrejme nikde. Dokonca p. Cingelova im preposielala moj mail so ziadostou o vyjadrenie sa, ani na ten nezareagovali. Prednedavnom som si na stranke kanalizacii vsimla, ze zrusili poplatok za vystavenie faktury (v pripade zriadenej elektron. faktury) – to bola jedna z mojich otazok na opravnenost polozky uctovania ceny za vystavenie faktury. Naozaj netusim, co mam robit, ak chcem zmluvu podpisat – ale samozrejme za podmienky, ze mi budu vysvetlene jednotlive polozky, ktorym nerozumiem. Dostala som radu, ze nech zmluvu podpisem a zaslem s dodatkom, ze nie su mi zrozumitelne jednotlive polozky cennika, ale netusim, ci pravne je to v poriadku. Ja naozaj nechapem, ci je normalne, ze ja sice chcem mat papierovo vsetko OK, ale samozrejme nepodpisem cokolvek, ale vysvetlenia sa nedockam a nedokazem sa k akemukolvek kontaktu so spolocnostou Kanalizacia MM dopracovat. Co sa tyka uvedeneho telef.kontaktu -pan Jackuliak telefon bud nedviha alebo ak aj zdvihne tak sa neprihlasi do telefonu a necha ma visiet na linke. Takze netusim co mam robit a ako mam dalej postupovat – iny kontakt ako mail a telefon neexistuje. To naozaj je slovenska sukromna firma presvedcena, ze ludia zo zufalstva podpisu cokolvek, ked to chcu mat papierovo naporiadku ???? Problem mam samozrejme momentalne stale ja, kedze nemam platnu zluvu na kanalizaciu, ale nie som ochotna podpisat cokolvek. Mam sa obratit na obec, na URSO, alebo kam?
Odpovedať
plati sa zapripojenie na kanalizaciu ??? :D aleto staci vybavit na obecnom urade ku kolaudacie len, nie??
Odpovedať
Dobrý deň chcela by som vedieť či sa medzičasom veci nejakým smerom pohli tiež dokončujeme dom v Studenom a prehnane poplatky spoločnosti kanalizácie mm sa mi zdajú trošku moc. Ďakujem.
Odpovedať
@mrmlm a ako ste mohli skolaudovat, ked ste nemali podpisanu zmluvu s kanalizaciou MM? ved to sa vyzadovalo ku kolaudacii.
Odpovedať
stale to riesi URSO. zatial cakaju na dalsiu dokumentaciu ktoru si vyziadali.
Odpovedať
Pondelok si to chceme ist dat vybavit na obecny urad co odporucate platit alebo nie .... :-|
Odpovedať
@melvolko tak ono je to na vas, vec sa ma tak, ze urcite nemaju narok na 1000€ poplatok, ktory saeste predtym volal "prispevok rodinneho domu na kanalizaciu". Po tom, ako to zacal URSO riesit (kedze zrovna tento prispevok je uz zahrnuty v cene stocneho), ten nazov zmenili na "Zabezpečenie splnenia technických podmienok pripojenia RD", co je tiez kapitalna blbost, lebo tie siete = kanalizacia uz su skolaudovane. A teda, nemozu posudzovat, ci boli splnene podmienky pripojenia (a ak, tieto posudzuje stavebny urad, nie sukromna spolocnost).
Odpovedať
@martina339 dakujem velmi pekne za odpoved tak ja teraz neviem co mam robit ci to zatial neriesit a cakat alebo co nehorazne ako tahaju z ludi nemale peniaze co vsetci kradnu ako oni
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?