Obecna kanalizacia veduca cez pozemok

Zdravim, vedel by mi niekto poradit? Ak som zistil ze obecna verejna kanalizacia ide cez moj pozemok a nemam ju zapisanu v LV ako vecne bremeno, ide o ciernu stavbu alebo je to ok? Pozemok som uz v tom stave kupoval a nikde o tom zmienka nebola. Identifikovane to bolo az pri vytycovani hranic pozemku geodetom. Dakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@ceannu čierna stavba to byť nemusí, pri líniových stavbách so spoločenským prospechom to musíte strpieť, pokiaľ pri odsúhlasovaní nenavrhnete lepšiu alternatívu. To predošlý majiteľ neurobil a investor veci nedotiahol do konca. Ale obmedzenia Vás čakajú.
Odpovedať
V dedine, kde som vyrastal, ide obecná kanalizácia (betónová) cez súkromný pozemok, na ktorom stojí RD. Domáci o nej vie, ale tri metre hlboko... už dávno (33r je tam) na ňu zabudol. Len šachta na konci pozemku dáva niečo tušiť... :-) A ďalšia vetva kanalizácie ide konča záhrad cez 20 pozemkov, keďže je obec vo svahu a v ceste by musela byť kvôli spádom cez 4 metre hlboko. Bremeno je zapísané a to je asi tak všetko...
Odpovedať
V pripade zasahov do kanalizacie zo strany prevadzkovatela, mozem ziadat o posun?
Odpovedať
Profilova fotka
@ceannu čoho? domu? kanalizácia bola pred Vami, kúpili ste auto s pokazeným motorom, môžete ho vrátiť, ak ste neboli dostatočne informovaní.
Odpovedať
Myslel som prelozenie resp posun kanalizcie
Odpovedať
Profilova fotka
@ceannu - ziadat mozes, na vlastne naklady. co samozrejme nezaplatis. mozes tiez vratit kupeny pozemok.
Odpovedať
Profilova fotka
My máme podobný problém. Kupujeme pozemok a súčasne sa už vybavuje stavebné povolenie. Až vo vyjadrení vodárni sme zistili že tam máme kanalizáciu. Teraz zvažujeme odstúpenie od zmluvy kým to neprebehlo katastrom - vďaka bohu že nestíhajú zákonné lehoty. Máte niekto skúsenosť aké problémy by sme mohli mať keby pristúpime na stavbu s týmto bremenom ? Vraj to tam je už veľa rokov a nič sa nestalo, neviem či tieto verejné kanalizácie mávajú problém, v meste opravujú často vodovodné rúry ale ešte som nevidela že by kanály museli opravovať . Viete niekto či hrozí riziko keby roh domu bol od kanalizácie 1,5 metra,či by niečo hrozilo keby to tam práve museli opravovať?
Odpovedať
@romy01 ja mám krížom cez pozemok kanalizáciu. Nejaké diaľkové potrubie ktoré vedie z obce von. Ochranné pásmo je 3,5 metra z každej strany. Aj plot musím mať podľa vyjadrenia sú rozoberatelny bez betónového základu. Žiadne stromy, nič... Mám tam skleník a zeleninu. Plot viď. album.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?