Navrh kanalizacie-180 stupnova otocka

Profilova fotka
Ahojte Je mozne takto navrhovat kanalizaciu? Oproti projektu potrebujem spravit par zmien v kanalizacii a z kuchyne(S2) pojde kanalizacia tak ze spravi 180 stupnovu otocku pomocou 45stupnovych kolien. Vidite v tomto nejaky problem? Moze sa to upchat od mastnoty? Dakujem
Odpovedať
Kľudne to tak môže byť. Ak mastnota upchá, ľahko prečistíš…
Odpovedať
@benjamin_kovacs vyvedte S2 co najkratsim smerom von a tam napojte na hlavnu odpadovu vetvu. Kazda odpadova rura prechadza platnou kolmo na rovinu platne a pod nou sa uz moze otocit ktorymkolvek smerom. Ak by mala ist pod doskou povedzme na sever, otocit sa postupne cez 45stupnove kolena smerom na juh, napojit sa na hlavnu vetvu a tak ist von z domu, jednoduchsie by mohlo byt vyviest ju hned na juh, von z domu a az tam napojit na hlavnu vetvu. Nakreslite do obrazku, ako si to predstavujete.
Odpovedať
@dedo758 za 120€ firmou... @benjamin_kovacs modrá alebo červená. Alebo, ako píše kolega @epto vyššie...
Odpovedať
@megdesign Modrá určite nie. Cez základ treba prejsť čo najkratšou trasou, teda kolmo a červená je tam dosť natesno. Keď už, tak cez základ kolmo dolu ako @epto píše a spojiť pred domom...
Odpovedať
@dedo758 keď by to dal kolmo na základ, tak tam musí následne dať minimálne dve kolená a odpad z kuchyne je najhoršie čo môže byť. Najviac mastnoty, bordelu, kúskov jedla,..
Odpovedať
@megdesign Stavia dom. Pri dome kompostér - kúsky jedla nehrozia 😉 A málokde to pri ležatej kanalizácii vychádza bez kolien. To by ani prechod zo zvislej do ležatej nemohol byť, lebo kolená... 😉 Ja sa kolien nebojím, hlavne keď je to dobre vyspádované. Tak smelo do toho... A keď už celkom by mal niekto strach, treba dať na spoj namiesto odbočky šachtičku a skontroluje, prekrtkuje, prečistí ktokoľvek kedykoľvek...
Odpovedať
@dedo758 kúsky jedla = zrnká ryže, zbytok oleja z panvice, sem tam zrnko čierneho/nového korenia... Deťom nevysvetlíš, že vyškriab všetko do kompostéra... Hlavne keď si od rána do večera s manželkou v praci... Poznám... A "hocikto" a "hocikedy" bolo u mňa za 120€ po štyroch rokoch bývania... 😄 A to mám prvú v pripoji umývačku - vraj detergenty z nej pomáhajú čistiť potrubie. Trt makový.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?