Náklady na žumpu

Zdravim Vas. Aktualne vyberame dom a vzasade je dost problem najst nieco nove napojene na kanalizaciu. Vacsina novych stavieb ma stale zumpu. Skusam zistovat ako je to s nakladmi. Zistil som, ze vyvoz stoji 70€. Pri nasej spotrebe vody cca 200m3/rocne a kapacite hov*ocucu 9m3, mi to vychadza skoro na 2 vyvozy kazdy mesiac = cca 1500€ rocne. Zda sa mi to strasna palka. Podla pana zumpara chodi vyvazat zumpu 9m3 v priemere 6x rocne od zakaznikov. Max sa stretava s 8 vyvozmi rocne, co nechapem. Pocitam to spravne alebo maju vsetci ti zakaznici tie zumpy navrtane? :-| Ako casto vyvazate zumpy vy? Dakujem
Odpovedať
@bee19 daj čističku načierno a prípoj na žumpu alebo trativod alebo pozri koreňovú cov, pochybujem že 24 vyvozov za rok
Odpovedať
Profilova fotka
Podkladom pre vývoz žumpy je vodomer, ak nieje vodomer (studňa, paušál) tak normova spotreba (115 l/osoba deň) zumpar musí dať doklad o vývoze na ČOV. Kontroly začnú 04/2020
Odpovedať
@jan45 a kto to bude kontrolovat ?
Odpovedať
Myslím, že mesto/obec, prípadne relevantný úrad asi odbor životného prostredia. Ale nie som odborník na danú tématiku, rád uvítam názor od @jan45
Odpovedať
Mňa tiež zaujíma ako riešiť nezakonne vypustanie, pripadne vývoz fekalom bez papiera. Sam mam cov a studnu, snažím sa co najlepsie hospodarit aj s dazdovu vodou. V obci kde bývam je zapach žúmp na dennom poriadku
Odpovedať
Profilova fotka
Ahoj My máme novostavbu Žumpu 8 m3 . Žumpár nám ju musí vyviezť každý tretí týždeň Sme 4 Dvaja dospelý a dvaja puberťáci . U nás sa zatiaľ za výboz platí 28 eur Žumpár mi minule spomínal že asi pôjde s cenou na 30 eur Ale teda 70 eur je fakt dosť . My sme v Kostolišti.To kde platíte až 70 eur? Inak dúfame že sa u nás spraví kanalizácia Lebo v dedine je len nie vo všetkých uliciach
Odpovedať
Profilova fotka
A nezákonné vypúštanie by ma nikdy nenapadlo. To by sme nikdy neurobili Fuj.
Odpovedať
Profilova fotka
@jancipe Aj mňa rozčúli ak je cítiť smrad že niekto pustil žumpu niekde mimo . Len nič s tým nenarobíme Možno to naozaj nejako budú kontrolovať
Odpovedať
@jan45 a ked som na dovolenke a zahradnik mi bude len polievat zahradu cez vodomer a do zumpy sa maximalne raz vycura tak co? zumpa bude prazdna a vodomer bude mat natocene.
Odpovedať
Profilova fotka
@mirom87 na polievania sa dá zriadiť vodomer, v meste by Vám účtovali stocne @jancipe majú to nastarosti obce, je zrejmé, že starosta nebude chcieť pokutovať švagra alebo rodičov, ale bude musieť reagovať na sťažnosti, dalo by sa to posudzovať ako zneužívanie právomocí verejného činiteľa.
Odpovedať
@bee19 sme natom podobné akurát žumpa má 12m3 a vychádza nám to nachlp každý mesiac vyťahovať tiež za 70eur s tým že hovnocuc zoberie 11m3. Sme dvaja dospelí a deti 3 a 5 čiže práčka skoro nonstop + kúpanie v lete po každom pobyte vonku 😁
Odpovedať
@bee19 Tak my sme sa stahovali tiez z bytu, kde sme neboli zvyknuty nejak riesit spotrebu. Ked sme sa prestahovali do domu s 12m3 zumpou, tak sme sa museli riadne uskromnit. Vanu nemame, takze rychla sprcha a maleho vanicku nosime vo vedrach vonku. Ked sa vycuram tak hned nesplachujem, az po viacej krat....perieme raz do tyzdna, umyvacka riadu ide skoro kazde dva dni....proste taky trochu stredoveky system, ale neplytvame tolko vodou... snazime sa setrit vodou lebo nas tiez stoji vyvoz 44eur a 12m3 naplnim za 2 mesiace. Takze 6x do roka. Sme dvaja a dieta.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?