Môžem dať beton priamo na rúru?

Zdravím, dorábal som si odpad v jednej miestnosti, ktorú idem betónovať a nech robím čo robím, kanalizačná rúra (oranžová naležato) mi zhruba na dvoch metroch vychádza zo štrkového podložia, je to nejakých 5-6cm, hlbšie s rúrou sa mi už nedalo ísť. Štrkový podsyp už tiež nemôžem pridať, lebo my nezostane miesto na ďalšie vrstvy. Otázka je či na ňu môžem rovno liať betón (plánujem 10-12cm, čiže na rúre zostane možno 6cm). Ide my hlavne o to aby nepraskla. Druhá otázka je, budem dávať aj karisieť, tak na tom mieste kde je rúra sieť prerušiť? Vďaka
Odpovedať
@xanderhell Prečo by mala prasknúť, keď bude zabetónovaná?
Odpovedať
@chrobak7 Neviem, preto sa pýtam, napríklad ako bude beton schnúť, alebo niečo podobné...A s karisietou, to ako spraviť?
Odpovedať
@xanderhell nic sa jej nestane. kludne na nu poloz i kari siet, len aby si na nej nestaval nosnu priecku (pre istotu).
Odpovedať
Profilova fotka
@xanderhell ty sa bojis o ruru ale co je horsie je ze v tej casti budes mat len 6 cm betonu, tak mozno by sa hodilo tam prisipat nejake stuzujuce vlakna, aby ti beton nepraskol nie rura ;)
Odpovedať
@xanderhell ja by som na nu nelial priamo beton ale oddilatoval od betonu. Napr. pena polyethylen, mirelon. Aby dilatovala ta trubka a nebola na pevno o poter.
Odpovedať
@palo18 tiez si myslim ze dobre oddiletovat, aj kvoli hluku aby sa ti neprenasal
Odpovedať
Profilova fotka
@xanderhell rúru obal obyčajnou bublinkovou fóliou poprípade lepenkovým kartónom. Tím získaš medzi rúrov a betónom pár milimetrov na prípadnú dilataciu. Karisiet určite áno a ak ti ostane nejaký kúsok tak ho tam daj tiež aby bol v inej výške ako hlavná kari sieť Koľko plánuješ dať izolácie do podlahy?
Odpovedať
@logo22 Idem dávať 2x60mm podlahového polystyrénu. Vďaka všetkým za rady, určite na rúru nejakú dilatáciu spravím.
Odpovedať
skor ti praskne ten tenky beton ako ta rura. rure by sa nemalo nic stat, toho by som sa nebal, len ten beton je dost tenky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?