Máte niekto prepravky na trativod z piva alebo vína

Profilova fotka
Prosím Vás má niekto prepravky na trativod ? cca 20 ks potrebujeme k rodinnému domu ? Vopred ďakujem
Odpovedať
@zdenus75 V súčasnosti je dosť ťažké zohnať použité prepravky. Pre účely trativodu ich nahradili plastové europalety. Na bazároch ich kúpiš celkom lacno, napr. tu: https://dom.bazos.sk/inzerat/10461184... A iba 20 prepraviek? To je nejaký malý trativod. To nie je ani 1m3. Na akú veľkú strechu to potrebuješ spraviť?
Odpovedať
@zdenus75 kasli na tieto nevhodne prepravky. Ja som robil 2 vsakovacky, jednu nepojazdnu z plastovych paliet 185x100cmx12ks (100E) ktora je za domom nepojazdna a pred domom z 60ks DT30 ktora je pojazdna i tazkou technikou a vysla ma 50E, cize nabuduce by som i tu nepojazdnu spravil z DT.
Odpovedať
@rkorba co si daval navrch tych DT ? ked je to pojazdne i tazkou technikov ?
Odpovedať
@lipton734 hrube stohovatelne plastove palety, nie tie co sa pouzivaju ako nahrada na trativody.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba Z DT30 je fajn že majú veľkú dutinu. Bál by som sa, že lisovaný betón je asi dosť nasiakavý a časom môže povoliť. Keď je v zámrznej hĺbjke asi je to dosť zlé riešenie. Robili sme prepojené skruže obalené geotextíliou spodok v štrku alebo celé. Navrch môže ísť aj betónová platňa alebo vrstvy geomreže so štrkdrvou. Tá skruž z liateho betónu určitwe vydrží dlhšie ako 35mm hrubá DT z lisovaného betónu.
Odpovedať
Profilova fotka
tendencia zachytávať dažďovú vodu môže urobiť niekedy viac škody ako keby tiekla po ceste, videl som štidijnú prácu doktoranada VŠ, ktorej výsledok bol proti všetkým pravidlám ochrany spodnej vody. Väčšinu dažďovej vody treba zachytiť na povrchu alebo tesne pod povrchom terénu.
Odpovedať
Profilova fotka
Nechápem, prečo všetci hneď tu vodu sťahujú pod zem, prečo ju proste nenechajú nech sama vsiakne a nejaké percento sa vyparí....
Odpovedať
Profilova fotka
Problém je ten , že na pozemku mam čistý il, z jednej strany mame odvod do rigolu na cestu a druhu mam problém lebo je to nižšie ako ten rigol pri ceste , čiže musím to niekde zachytať vodun a nech sa to cca po týždni vsiakne . Pri týchto dažďoch mam okolo domu jazierka , ešte nemáme trávnik lebo sme novostavba .
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 na Ačkovu strechu zastavana plocha je cca 7,7x11,5 + zastrešená terasa 15m2
Odpovedať
@branoh lebo dazdova zahrada zabera viac miesta. Rozhodne je to lepsie riesenie ako trtiivod zakopany pod zemou, na ktorom zivori trava, ale ked mas 5arovy pozemok, chces tam bungalov s izbickou pre auticka (v lepsom pripade das len vydlazdene stanie pre auticka), bazen, vydlazdenu terasu, tak sa ti tam dazdova zahrada co by zachytila vsetku vodu zo strecha a spevnených ploch uz nezmesti. Zato trativod zakopes na plochu 2x2 metre a este nad neho das detom trampolinu
Odpovedať
@zdenus75 ja som odkúpil vyše 100ks vyradených prepraviek v pivovare. O podzemnej nádrži na zber dažďovky ste nerozmýšľali?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Profilova fotka
@jurobb rozmyšlala len je to drahe a viacej ako 300 eur nato nedám . už som do toho dala nakup kanalizačných rur. 😄 tie nadrže su velmi drahé
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?