Komáre v ČOV

Máme v čov komáre, doslova tisíce, liahnu sa tam a vylietajú pri otvorení veka. Stretol sa s tým niekto a ako sa s tým vysporiadal?
Odpovedať
@foox ahoj, ja, tiež ma to zaskočilo a nevedel som co s tým. Na stránke výrobcu bol v často kladených otázkach o tom dotaz. V podstate napísali ze Ďakujú za reklamu, že to je dôkaz že čistička funguje správne a ekologicky keď tam vzniká život =) boli rám rady nasypat na vodnú hladinu vápno alebo niečo so škoricou, čo mj prišlo ako divne... Ja som to vyriešil Biolitom. Asi 5 sekúnd som to tam striekal, komare zmizli, čističku to neovplyvnilo.
Odpovedať
@yokel36 postrek som skúšal, pomohol len na pár dní. Zajtra tam nasadím rybky (gupky) nech sa majú chvíľu dobre 🙂
Odpovedať
nenapada ma po pravde nic ineho ako postrek, ale zas ked sa to tak vezme, zima je za dverami, tak si myslim, ze aj komare zmiznu. heh myslis, ze gupky budu stihat?
Odpovedať
@kebabstar tak hadam za tych par minut zivota, co im tam ostane, stihnu pozrat nejaku tu larvu...
Odpovedať
@milan_ voda je tam čistejšia ako sa na prvý pohľad zdá a gupky nie sú náročné na jej kvalitu. Na Slovensku je lokalita, kde žijú aj voľne v riečke a prežijú. Jediné čo im v čov-ke hrozí je kalové čerpadlo. Urobím pokus a uvidím. Na večer tam už budú. Nič iné ma zatiaľ nenapadá.
Odpovedať
Profilova fotka
@yokel36 Škoricovú silicu je vraj fajn na to dať, to známy tiež spomínal, ono možno sa to zdá divné, ale tak myslím, že vedia, o čom hovoria.
Odpovedať
Takže hlásim - problém vyriešený eko-bio. V AT 8 6ks gupiek, dnes tretí deň, rybky čulé, nažraté, komárích lariev majú ešte zopár, ale s tisícami sa to nedá zrovnať. Do udržiavanej čističky (do jej strednej, vyčistenej časti) je to dobrá a lacná voľba.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?