Domová čistiareň odpad. vôd Merkury Market

Zdravím všetkých, chcem sa opýtať či má niekto reálnu skúsenosť s touto ČOV z Merkury, ide mi o to keď to človek zakúpi či to bude vedieť reálne rozbehať. Videl som "návod" ktorý k tomu dávajú a amatér sa pri tom veru zapotí. Zároveň ma zaujíma funkčnosť a celková spokojnosť. Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@vick7 podstatna otazka je ci ti daju k tomu certifikat, ktory ti uzna ujo/teta na ZP.
Odpovedať
@majkoj okej vdaka ale na to som sa nepytal :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@vick7 reálnu skúsenosť nemám, ale trochu tomu rozumiem. Nie je to ČOV ako deklarujú, ale septik so vsakom, naše predpisy to neumožňujú použiť legálne, pretože účinnosť takéhoto zariadenia je max 70%, dnes sa požaduje viac ako 90%. Detaily nerozpisujem,Ale ČOV je vodná stavba, potrebujete projekt a tam je navrhnutý spôsob čistenia s ktorým bude (alebo nebude) súhlasiť aj ŽP.
Odpovedať
@jan45 ako viete ze to nie je ČOV? Bol som sa pytat a povedali mi ze je, da sa to vycitat z obrazku na letaku? Septik prave nechcem. Chcem čističku kde sa tvori kal ktory mozem vyuzivat do kompostu.
Odpovedať
Profilova fotka
@vick7 prospekt ma pred časom tiež zaujal, projektoval som koreňovú ČOV do Poľska, tak som si zisťoval aké sú tam možnosti. A bol som si to aj pozrieť v MM. Nechcite od predavačov, aby rozumeli špeciálnym veciam, povedia len to, čo je v prospekte. Ak chcete kompost, držte sa normy -septik, ČOV , ale nie taká v ktorej je napísané , že obsahuje septik, to sú neseriózne obchodné praktiky.
Odpovedať
@vick7 "je to ČOV, lebo je to napísané na letáku" :-D :-D :-D :-D :-D umrel som :-D keď si ja na svojho renaulta napíšem "BMW", tak to neznamená, že sa z neho stane báwo.
Odpovedať
Profilova fotka
@jan45 @worker_falcon vsak ju nechajte nech si to kupi, lebo ona sa na to ci jej to potom schvalia vobec nepytal :)
Odpovedať
Profilova fotka
@majkoj tomu sa hovorí "nechoď, kde ťa nezvú", už budem ticho
Odpovedať
Toto by to malo byt v praxi: https://www.youtube.com/watch?v=i2vvN...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
Profilova fotka
@jan45 pozdravujem, chcem sa opytat ci ste riesili uz projekt korenovej cisticky s vystupom zo septiku Bio seigner?
Odpovedať
Profilova fotka
@peter_kolcun je to technológia, ktorá sa používala cca do r 1970, teraz tu platia spoločné normy EÚ. Počiatočný popis čistenia v letáku je správny, ale anaeróbne čistenie neodsráni všetky organické látky, je to len čistenie prvostupňové. Ako druhý stupeň je filter, vertikálny alebo horizontálny a potom terciálny stupeň vsak alebo potok. Za tie peniaze kúpite septik od hociktorého slovenského výrobcu. Už dva roky sa čaká na spracovanie vyhlášky o povoľovaní ČOV, zatiaľ je to len v štádiu návrhu, bratislačania ČOV nepotrebujú. K otázke: nie, pretože do projektov sa snažím vkladať slovenské výrobky, aj keď to nieje vždy možné.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?