Cena za pripojenie na kanalizáciu

Moze mi niekto poradit, ci je vela 8.400 Eur za pripojku na kanalizaciu? Jedna sa o 100 m a predbezny a rozpocet je na material a sachty 3.600 EUr a za montazne prace 3.350 Eur plus DPH. Dakujem
Odpovedať
ideo to či sa ti chchce lopatovať a či bude niekomu vadiť rozkopavka dlhšia časovo -ale je to dosť veľa
Odpovedať
@vrajmantak viem ze zadarmo to nikto neurobi, ale aj mne sa to zda celkom dost, dakujem
Odpovedať
Zalezi od dimenzie rur a sacht, hlbok a terenu v akom sa ide. Ci v tom je aj priojovaci poplatok vodarni atd... ved ak ti dali cenu, tak asi maju rozpocet spracovany, tak nech ti ho poslu a skus si to dat nacenit inde :) uvidis. A robia len kanal?
Odpovedať
@derek však ak máte projekt, tak stačí si prepočítať materiál. Potom cena minibagera, ktorý spraví výkop + cena uloženia rúr a tlaková skúška + zasypanie minibagerom. V prípade šetrenia môžeš výkop a zasypanie riešiť ručne. Nás stálo pripojenie na kanalizáciu cca 30 metrom do eLka, dva kontrolné otvory + výkop 390 EUR. Výkop robil minibager. V tej cene za minibager bolo ešte rozbitie cca 35 m2 betónovej plochy za domom, aby sa dal spraviť výkop pre kanalizáciu. Rúry boli tuším DN 125. To máš v cene tak pod 3 Eurá meter. Zahádzanie spravil niečo minibager a niečo ručne. Takže je to dosť veľa.
Odpovedať
@derek Rúry sú za 600€, plastová šachta DN400 meter vysoká je za 120€... Báger v požičovni stojí... Mne to príde o 3-4 tisíc prestrelené, ak je terén na rovine Ale terén nepoznám...
Odpovedať
100 m je dost,ale mne to pride velmi predrazene!!! Takmer o polovicu. Neviem,ci trvate na tom,aby vam to robila predrazena firma. Ked si urobite svojpomocne,nakupite material a na vykop si objednate maly bager,vyjde vas to ani nie 1/3 ceny. 3600€ za material? To budete mat zlate rury?
Odpovedať
@derek My mame cenove ponuky na 150 m dlhu pripojku kanalizacie a vody v cenach od 7200 do 15800 EUR. Takze 100 m iba kanalizacia za 8400 EUR je podla mna predrazene. Ale zalezi od lokality. Keby som mohol idem radsej do COV...
Odpovedať
Dakujem vsetkym za nazor, rozpocet mame urobeny, len som ho zatial nevidela, ze co je presne tam zapocitane. Bola to telefonicka informacia a cena ma dost zarazila, tak som si chcela vypocut viac nazorov. Kopat sa bude na rovine, do hlbky 1 -1.5 m. Do teraz sme vyuzivali zumpu, ale musime sa pripojit na kanalizaciu. V cene za material, je cerpadlo, rury, precerpavacia sachta. Urcite tuto ponuku nevyuzijem a idem hladat dalsie moznosti.
Odpovedať
@derek Pokiaľ je v cene aj čerpadlo, nech ho špecifikujú, potom vieme posúdiť cenu...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte.Chcem sa opytat.Mam velky pozemok,ktory by sa dal rozdelit na dve casti.Ked sa bude robit kanalizacia v ceste okolo pozemku,mam uz dopredu hlasit,ze chcem dve pripojky,alebo sa bude dat dodatocne napojit aj v pripade rozdelenia aj tu druhu parcelu.Momentalne ani neviem ci budem chciet pozemok rozdelit,ale clovek nikdy nevie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Dobrý deň prajem,mal by som otázku ohľadom Kanalizácie. Situácia je taká,potrebujeme sa pripojiť na kanalizáciu pozemky mame všetci vlastníci rozparcelované na dĺžku cca 305m.Ak by mi niekto vedel poradiť aká cenová relácia tam bude,pripojiť by sa malo 9 pozemkov. Ďakujem za každú radu.
Odpovedať
@robert26 projekt a povolenie uz mate?? Ak áno tak je to malina 😉
Odpovedať
Článok sa načítava...
@robert26 ak máte povolenie tak zhruba 300m KG 160 = 5m rúra stojí cca 20eur. Treba vám ich 60, čo je cca 1200 eur... Na KG160 sa môže napojiť celé sídlisko... Ku každej parcele revizna šachta. Cena cca 80eur, čo je pri deviatich 720eur Obsypovy materiál, piesok.. cca 3 Tatry. Ja na mojich 80m som minul 1 tatru. Cena cca za tri 600eur Bager na výkop a zs Zahrnutie, výkop dajme tomu ze 3 dni, na hodku 25eur. Denne bude kopať 10h co je cca 750eur Spolu: 3300eur, je vas 9 nech sa lepšie počíta tak po 350 eur na každý pozemok, nech nezerem tak 400. Cista svojpomoc, pospájanie kg potrubia a sacht, vyspadovanie a obsypanie zvládne aj dezo bez vzdelania. Je to bez rezania asfaltu a následného asfaltovánia. Ovšem ak máte projekt a schválene povolenie. Počítal som na základe mojich 80m ktoré som si robil sam na povrchu bez asfaltu a následne daroval obci za 1 eur.
Odpovedať
@stefanl nám na ulici povedali že rúra 160tka je tak na 5 domov
Odpovedať
@jumt hej pravdu máš. So sídliskom som to prehnal no na ulicu k RD kde pôjde len splachovanie, práčka a myčka im to bude stačiť. Mal by to mat v projekte keďže je to nad 100m a aj v povolení. Ja mam 80m a dával som DN 125, momentálne napojených už 5 domov s vyvodom DN110, do trasy DN125, 2r bez problému.
Odpovedať
@dedo758 Dobry den, nam dali ponuku za 16m pripojky ku centralnej kanalizacii 4500e. Neviem odkial ste ale viete poradit nejaku rozumnu firmu?
Odpovedať
Keby 450... Čo všetko je v cene? Ja som tak rôzne, od BA po Senicu, z oboch strán Karpát ;-) Ale aj pod Tatrami viem vybaviť... ;-) @monique83
Odpovedať
@stefanl Vynikauca odpoveď. Mám teraz presný pohľad na vec 🙂 .
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Dobry den, prosim Vas kolko stoji priblizne 12m pripojenia na kanalizaciu uz existujucu? Je nejaka firma ktora aj vybavy vsetko s povoleniami? Obec Tomasov. Dakujem.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@martinka2020 aj ste niekoho zohnali? Lebo mne dali tozpocet na vymenu kanalizacnej prasknutej rury, asi 20m cenu 11000e, nevirm. ci zo je cena ok, lebo kanalizacia ide pod hlavnou cestou.. Bratislava
Odpovedať
@menem inak si tie ceny neviem vysvetlit, iba ze sa im s tym nechce babrat, tak to umyselne prestrelia ....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
@dedo758 robite aj vo velkom medery ? Potreboval by som 85m dlhú pripojku. Rš kopanie v chodníku betón a časť známková dlažba. Na dn 160 môže sa pripojiť viac domov ?
Odpovedať
@jakub_rolfo_aprilia Nie, už iba v BA, aj to iba vrámci firmy, v ktorej pracujem...
Odpovedať
Teda ak smiem sa pripojiť s mojou otázkou?Prosím Vás máme takú situáciu,chceli by sme dom posunúť ku domu susedovi na cca 3 až 3,5metra od jeho domu(na tej strane má len špajzové okienko) s tým,že by sme mu dovolili pripojiť sa na našu kanalizáciu,lebo on by musel svoj pozemok komplet rozkopať a má všade položenú zámkovu dlažbu.Mohli by z toho pripojenie byť nejaké problémy,proste nejaké negatívy na ktoré by sme mohli doplatiť?alebo prípadne načo si dať pozor
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?