Tesnenie vchodových dverí do bytu

Profilova fotka
Ahojte ;-) chcela by som Vás poprosiť o radu :-) máme veľký problém s vchodovými dverami do bytu, kúpili sme ich, majú asi rok ale bolo tam veľmi zlé tesnenie, fúka nám cez to do bytu a teplo uniká. Manžel to vymenil ale ani toto nové tesnenie nám nepomáha ... chodbu máme otvorenú a prepojenú s obývačkou a nad dlážkou sa nám ťahá chlad, v obývačke normálne na pocit cítíť, že z chodby ťahá :-S stretli ste sa s týmto problémom?? viete mi poradiť vhodné kvalitné tesnenie a ako to urobiť aby sme vyriešili tento problém?? dvere sú kovové. ďakujem krásne tým, ktorý si nájdu čas a poradia x-)
Odpovedať
Profilova fotka
ak ďalej fúka, treba doplniť tesnenie na potrebnú hrúbku. Ak je prievan, znamená to, že sú aj iné výplne, ktoré netesnia a treba ich utesniť, okná, digestor treba na zimu dočasne uzavrieť, pozrieť odťahy v kúpelni a WC.Možno to nebude estetické, ale funkčné.
Odpovedať
Ahoj. My sme mali podobný problém, nakoniec sme ho vyriešili tým, že sme prilepili tesniacu penu po celom obvode zárubne, síce zo začiatku dvere išli dosť tažko zatvárať. No týmto vznikol nový problém, na stene okolo zárubne sa nám objavila pleseň. :-|
Odpovedať
a aké mate dvere? nejaké celodreveneé alebo plastové? My máme doma plastové a mali sme podobný problém. Nám sa však nejako divne povykrúcali a tak ostal medzi rámom a dverami priestor, kadiaľ nám ťahá zima. Museli sme nalepiť po celom obvode tiesnenie aby to aspoň ako tak tiesnilo. Dúfam že iný nemajú podobný problém s plastovými dverami, ale ja ich osobne nikomu neodporúčam.
Odpovedať
Profilova fotka
@oondrejj no zial musim konstatovat, ze Vas niekto obabral s tymi dverami... ak su este v zaruke tak obuchat o hlavu. Vase dvere pravdepodobne nemaju ocelovu vystuz. A nakolko plast reaguje na meniacu sa teplotu (rozpyna sa, stahuje sa) tak sa Vam pokrutili... to nieje chyba plastovych dveri vseobecne.... to je chyba babrakov, ktori chceli na Vas zarobit. Inak ja som zastanca drevenych dveri a okien, lebo mam rad prirodne materialy. Mimochodom aj nas obabrali s dverami :), ale inac ako Vas...
Odpovedať
@vovo to mi ani nevrav je to niečo op dvoch rokoch v záruke už nie sú. Normálne sa mi zdá, že dnes sa všetko vyrába tak, aby to vydržalo dobu záruky a potom nech sa s tým deje čo sa chce. Nove sa mi ta nechce davať predsa len omietky podlaha všetko som už porobil a tearz tie hlupe dvere. Ospravedlňujem sa za výraz.
Odpovedať
Profilova fotka
@oondrejj uplne ti rozumiem! Som v podobnej situacii, ja tie dvere sice v zaruke mam, ale presne kvoli tomu buraniu, spine a prachu to zatial neriesim. Mozno by stalo za uvahu dotycnu firmu oslovit, ze ako sa k tomu postavia... Ked nepomoze, tak vzdy mozes zverejnit svoj pribeh, aby sme sa im ostatni zdaleka vyhli. Este je tu samozrejme moznost, ze sa jedna o uplnu banalitu, ktora sa da napravit za par eur. Ja som len dedukoval na zaklade tvojho kratkeho popisu situacie...
Odpovedať
@vovo kontaktoval som ich a reakcia bolo jednoduchá - "vaše dvere sú už po záruke, môžeme Vám to opraviť ale budete musieť za to zaplatiť" Keďže to nie je ešte také kritické, tak zatiaľ to tiesnenie celkom dobre funguje. A čo sa týka toho príbehu, nechcem zverejňovať a robiť niekomu nejakú negatívnu reklamu tak daneho pána nejdem menovať.
Odpovedať
Profilova fotka
@oondrejj tak aspon prajem, aby Vam to vydrzalo co najdlhsie funkcne.
Odpovedať
@vovo ďakujem veľmi pekne. No čo ti poviem ked jedná izolácia prestane tiesniť tak ju odlepím a nahodím namiesto nej nejakú druhú. Keďže nové dvere neprichádzajú do úvahy je to moje najlepšie riešenie. Takto ked každá izolácia vydrží apsoň rok bude zo mňa šťastný človek :D
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 rokoch
Profilova fotka
Zdravim, ake tesnenie odporucate na odhlucenie vchodvych dreenych dveri? Treba nejake nove penove tesniene po obvode alebo skor pod vere?
Odpovedať
@claudia_taenzer Na odhlučnenie? Tam tesnenie veľmi nepomôže. Tam treba dať tapacírované dvere.
Odpovedať
@claudia_taenzer drevený masív z vnútornej strany mám tapacírované,z vonkajšej je krajšie drevo, izolácia pod koženkou tlmí zvuk i tepelne izoluje,presne na mieru k zárubni, vo falcoch je silikonové tesnenie opiera o zárubňu a časom som i tak pridal druhé vnútorné lebo mi zamrzal zámok
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Mam novy byt a z vchodovych dveri bytu pocut celkom hluk z chodby tak som zvazovala ci by nemopohlo dat nejake kvalitnejsie tesnenie po obvode a hlavne pod vere, tam aj vidno ze zo spodu to pri rohu neprilieha uplne. Dvere su z dreva- masiv, tie by som este nechcela dat menit. Takze tesnenie nepomoze?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?