Rozdiel vo farebnosti dreva

Ked ste si vybrali od stolára farbu dverí, táto Vám úplne sedela s výberom? Lebo my sme dali stolárovi vyrobiť schody a dvere a oproti farebnej vzorke su schody zatial ovela tmavšie ako mali byť. Dvere este namorené nie sú, tak tie by sa dali mozno este spravit bledšie, aj keď som chcel všetko tej istej farby. Podla fotografie prosím aspoň Vás, čo máte skúsenosti s drevom posúdiť, či môže ísť o tú istú farbu, predsa len drevo sa správa inak ako bežný materiál. Vzorka aj schody by mali byť z buku.
Odpovedať
@peter0 Áno, môže ísť o ten istý odtieň. Zvlášť pri buku stačí, že vzorka a finálny produkt boli narezané "opačne" (po vláknach/kolmo na vlákna) a výsledok môže byť iný. Samozrejme, môžu byť aj odchýlky vo farebnosti suroviny, každý strom je originál. Nechcem písať otrepané frázy, ale drevo je jedinečný materiál a takéto prekvapenia sú jeho súčasťou :)
Odpovedať
@peter0 no podla tvojej fotky toho vela nevidno..Ale mna skor udivuje, ze sa ty divis, ze je tam nejaky rozdiel, ved to je normalne.. este ked pozries na tu vrchnu dosku, co mas na foto, tak tam je zrovna kresba, ktora vzdy bude svetlejsia, ako ked to porovnas s castou, kde vidno husto letokruhy.. Ja ked pozeram na moju palubovku, natretu na orech, tak rozdiel medzi najtmavsim a najsvetlejsim miestom je aj 10 odtienov..
Odpovedať
@milanpl ďakujem pekne :) no tak škoda, vedieť zo, asi beriem bledší odtieň.
Odpovedať
@akvi nedivim sa, ze je tam odchýlka, to je urcite normálne, len som nevedel, ze moze byt az taka, preto som sa radsej spytal. Dakujem za ozrejmenie
Odpovedať
@peter0 preto vzorka moze byt velmi zavadzajuca a ak ta vrchna, co mas na foto, je vzorka, tak je vybrata velmi zla cast dreva..lebo na tej hladkej casti, co tam tvori najvacsiu cast, je ta farba proste vzdy svetlejsia, ako na zvysku.. najtmavsie su vzdy hrce na dreve, tak nabuduce kukaj vzorku taku, ze je na nej aj hrca, aj hladka cast..
Odpovedať
Profilova fotka
Môže to byť iné, ale ono sa to podľa mňa proste stratí, keď sa to dostane do domu, to úplne sedieť takto vzorky ti nebudú asi nikdy :-)
Odpovedať
Ano, je to uplne normalne, ze drevo je niekedy o nieco bledsie alebo tmavsie @peter0. No tiez si myslim, ze z toho nemusis robit tragediu, ono sa to strati. Nikto nebude podrobne skumat, ci je to presne ten isty odtien.
Odpovedať
@peter0 to sa strati neboj sa, take rozdiely su vzdy, je to normalne, nikto si to nevsimne, daj to niekam do kuta alebo co ked ti to prekaza a za mesiac na to aj zabudnes
Odpovedať
@peter0 úplne v pohode, mali sme rovnako takto, pár kusov bolo svetlejších, uložili sme to do stratena, každý kus niekam do priestoru a vôbec to nie je vidno, pokiaľ nekukáš pri dennom svetle z každého uhla nenájdeš to
Odpovedať
@marek746 tak ono viac menej vsetky kusy su takto tmavsie, Cize do stratena to nebude. Ale teda necham to uz tak aby aj dvere boli rovnake
Odpovedať
Profilova fotka
@peter0 na tej fotke rozdiel moc nevidno, tak ak máš väčšinu tmavšiu tak sa stratia tie svetlejšie, ono to takto je fakt, ale rozdiely su skoro nebadateľné
Odpovedať
Profilova fotka
Je to normalne aj ked sa pracuje s dyhou je to platok z toho isteho kmena no kvoli kresbe sa kazdy druhy otaca hore nohami a aj tam vybehne farebna nezhoda ... je to drevo nehomogenny material a tieto vlastnosti su jeho originalita a krasa.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Prave to je na dreve krasne,ale podla fotky tam nie je velky rozdiel. Aj vzorka aj hotove dvere maju krasnu farbu,bude to super,ked budu dvere zavese,to zase inak ukaze.
Odpovedať
@peter0 aj ja si myslim, ze sa nemusis bat, ze by to nejako zle vyzeralo. Ono sa to v tej miestnosti strati a nikto si nevsimne, ze je medzi drevom nejaky farebny rozdiel.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?