Posuvné dvere rady

Profilova fotka
Ahojte, potrebovala by som poradiť ohľadom posuvných dverí. Máme výrez v stene na dvere. Kvôli synovi, ktorý nám ničí rohy, sme sa ich rozhodli obložiť obkladom, ktorý nám ešte zvýšil. (Dali by sme zárubňu, ale takto využijeme zvyšný obklad a finančne to tiež výjde lepšie.) Otázka znie: 1. Môžem dať obklad namiesto zárubne, keď chcem dať dvere na vodiacu koľaj? Nespôsobí obklad, že sa dvere nebudú dať osadiť kvôli vzdialenosti od steny? 2. Pri posuvných dverách sa niečo montuje aj do zeme (nemám skúsenosť, len z videí a obr.). Ako to.poriešiť, keď máme podlahové kúrenie a do zeme nemôžeme nič montovať? Za každú radu budem vďačná. Foto pre predstavu a náš "stav".
Odpovedať
@staalienka k posuvným dverám si dajte obložkové zárubne,na podlahu sa umiestňuje krátka vodiaca plastová lišta-tá sa tam lepí obojstrannou páskou-ja to tak mám.Dvere som si montoval sám.
Odpovedať
@staalienka ..vôbec nebudeš mať problém ak ho chceš obložiť nie "zárubňou" ale obkladom, ale musíš dodržať isté pravidlá...Dvere musíš prepočítať vzhľadom na inú hrúbku obkladu voči origo zárubne a tak prispôsobiť dvere-medzeru medzi obkladom a dverami...ja mám cca-5-10mm..Dole navŕtaš iba do podlahy jedned vodiaci segment a vec je hotová.. Len sa obávam ak tam budeš mať obklad či nebude náchylný viac na odery a úlomky ako orig. zárubňa.. Zárubňa za cca 60-80€ a máš to urobené rýchlo a elegantne...No ale ako chceš Ty ak chceš dať obklad nevidím v tom problém, že by sa to nedalo realizovať.. ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Tak ako pri zarubni tak aj pri obklafe hornu kolanici podkladas o hrubku zarubne obkladu a dole je len plutvicka co vedie dvere. Ked nici rohy nepomohlo by nalepit ten obklad na sirku steny bec obloziek s listami??
Odpovedať
@staalienka vodiacu kolaj odsadis od steny tak, aby dobre bolo..Obklad je tensi, ako oblozkova zarubna - my mame cca 2 cm..obklad bude do 1cm, kolaj prisposobis tomu.. Na zem sa dava len taky maly zobak, cca 4x2 cm a da sa nalepit, mame to tiez tak koli podlahovemu kureniu.. Teraz sa nam sice prave odlepil :-D, ale po cca 8 rokoch, takze pohoda..
Odpovedať
Profilova fotka
@ivan33 @technik007 @wolodymyr @akvi ďakujem veľmi pekne pomohli ste mi.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@ivan33 tiež to teraz riešime...vedeli by ste poslt foto aj s tou vodiacou listou? dakujem Marria
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?