Obložková zárubňa

Profilova fotka
Ahojte. Prosím poraďte či sa dá starú zárubňu širokú 20 cm obložiť obložkovou zárubňou. Alebo ako to riešiť. Ďakujem
Odpovedať
@david_muzicek
Odpovedať
Profilova fotka
@david_muzicek jasne, ze sa da stara zaruben oblozit, to nie je problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@rados611 Kde ste kúpili tú zárubňu?
Odpovedať
Profilova fotka
...a šírka dverí pôjde dole o 10cm, netreba na to zabúdať.. jedine, ak pôjdu atyp, na mieru.
Odpovedať
@david_muzicek kupoval som od miestneho stolára, ale na nete je ich tiež plno. @quintes inak mne to spravilo cca 2,5 CM spolu čo není 10cm
Odpovedať
Profilova fotka
@rados611 dvere typové, sú 60,70,80,90 atď.. obložkové zárubne sú na dané dvere o 10cm užšie.. Je ok, že ti to spravilo 2,5cm keď v konečnom dôsledku si musel dať tak či onak dvere o 10cm užšie.. Alebo nie?
Odpovedať
@david_muzicek keď sa pýtaš ako to riešiť neuraz sa vyzerá to ako dosť starý dom to je problém tú starú udtial vybrať? Trochu prachu tá zabije? Prípadne si zmeraj otvor ak tam boli veľké dvere možno ti budu pasovať aj nejake štandardné a nemusíš riešiť atyp a pod..
Odpovedať
@sysell ale ak by dal staru dole, tak mu tam zostane ten pol metrovy mur...
Odpovedať
@david_muzicek bude problem, nemas tam ostenie. Vybrat tu povodnu ocelovu prec, a bud domurovat ostenie nejakym porfixom, alebo zarovnat povrch na hrubo, a na cely otvor dat oblozku.otazne je ale aka je hrubka muru,kedze urcite znacky robia oblozky len do 44-45cm. Alebo dat spravit na zakazku stolarovi.
Odpovedať
@quintes nie, na oblozkovu zarubnu som nahodil normálne dvere 80.
Odpovedať
@rados611 tak otazkou je ako si nahodil 80tky ked si pisal ze sa ti zmensil priechod o 2.5cm. Lebo dvere 80tky znamena sirka otvoru na priechod 80cm. A nie ze 77.5cm
Odpovedať
@dent priechod ti to zuzi, ale panty su rovnako na tej oblozkovej zarubni ako na kovovej. proste som mal dvere, ktore som bez problemu osadil na oblozkovu zarubnu. z 80 otvoru je teraz 77,5
Odpovedať
Článok sa načítava...
@dent v celom byte som dal oblozky na kovovú zarubnu, aj pre 60 na kúpeľni.
Odpovedať
@koloman55 vôbec tá stena problémom nie je, dnes výrobcovia robia aj viac ako 50 cm obložky. akurát sa skladajú väčšinou z viacerých kusov. Alebo stolár. 🙂 určite by to ale bolo lepšie riešenie ako si zúžiť otvor 🙂
Odpovedať
@david_muzicek hentu plechovu zarubnu vysklbni a daj tam oblozkovu. Napr. takuto od sapeli ako mam ja:
Odpovedať
@sousedekovci89 je mi to jasne ze su nadpajane, ale aj tam su limity.pred2 rokmi som zhanal na 53cm, a kde som ja pochodil,a obvolal , tak mali iba do 45cm.tak tam som musel dat ramovu zarubnu. Pri 42cm som dal oblozku-nadpajanu z 2 dielov.
Odpovedať
@dent jj viem že nie každý výrobca to dokáže vyrobiť, my sme objednávali teraz nedávno z invado a oni majú do nejakých 60 cm. tiež sme hľadali takých čo to zmáknu, lebo máme nosné múry 45 cm a stolár bol cez náš rozpočet 🙂
Odpovedať
@koloman55 sak o to ide aby ho vcly oblozil nie.. naco bolozka v strede muru to akosi postrada princip oblozky
Odpovedať
Profilova fotka
Odporucam invado,ja mam sirku muru 50cm a no problem
Odpovedať
@lukas_furo_dzurik máš nejaké foto ako vyzerá 50 oblozka?
Odpovedať
Profilova fotka
S foto vam velmi nepomozem,este nie su namontovane,len som ich skusal,su v krabici kym dokoncim ine veci a tak ako pisu vyssie su spojene z viacerych kusov ta sirka,volil som skor svetlejsie odtiene nech neidem ako do tunela, mam v izbe jednu sirku muru cca 40cm od stolara oblozka este od byvalej majitelky domu a nebol som spokojny s cenou za oblozku nie to este komplet dvere,tie sa mi vobec nepacili a nehodili,muselo to byt na mieru,a ja som este nemal omietky,on nemal cas,....Taktiez ma nahovarali aj na oblozenie starej kovovej zarubne no vyzeralo by to divne.Potom som si vyziadal katalog od firmy,nejake vzorky aby som sa aspon trafil do ostatnych dveri a kontaktoval ich ci by vedeli aj na takyto mur spravit oblozku a nebol problem ze robia az do 599mm len sa hrubka oblozky sklada z viac casti + kedze som nemal omietky dal som priblizny rozmer 500-519 a to si viete prisposobit pred montazou odrezanim vnutornej listy aby to zapasovalo presne na mur.Kupoval som komplet s dvermi 80cm.Ked nahodim a nezabudnem na toto vlakno,hodim to tu.
Odpovedať
Profilova fotka
@koloman55 však to. Čo obložím?
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx Aká je šírka tej steny?
Odpovedať
@david_muzicek 34cm
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx No ja mám 55cm
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
@rados611 mohla by som poprosiť kontakt na stolára do správy prosím?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?