Neštandardné dvere - výška 130 cm

Profilova fotka
Potreboval by som poradiť, kde zohnať neštandardné dvere aj so zárubňou - výška otvoru 130cm, šírka otvoru 80 cm. Budú slúžiť ako dvere od pivnice. Materiál nie je až tak dôležitý (plast, hlinik, drevo,...). Keď som sa pýtal na výrobu na mieru, tak mi cenu odhadli na 500 euro, čo mi príde na dvere od pivnice hodne peňazí. Ideálne riešenie by bolo pre mňa niekde kúpiť zárubňu a dvere štandardných rozmerov a skrátiť ich. Ale čo som zatiaľ videl, tak dvere sa dajú väčšinou skrátiť tak o 10cm max. Posledné riešenie, ktoré ma napadlo, že si dvere aj zárubňu vyrobím sám (z drevených dosiek). Ale keďže s týmto nemám skúsenosti, tak túto možnosť si nechávam ako úplne poslednú možnosť, pretože by som s tým strávil strašne veľa času. A naviac výsledok na prvý pokus by bol celkom otázny :) Bude povďačný za každú radu :)
Odpovedať
@lordxor zarubnu zrezes lahko myslim... plus kup nejake ploche dvere(70) , zres z hora aby ti ostala klucka, ta byva vo vyske cca 105 cm cize ok. Len panty budes musiet prehodit, ale tam tiez nevidim problem. Neviem kde to budes mat, ale podla prostredia prisposob vzhlad aby to nevyzeralo strasne ;) btw dost male dvere, nechcel by som tade chodit.
Odpovedať
@lordxor to mamu byt z exterieru ci interierove? Najlahsie riesenie je si dat dvere spravit vo firme co ich robia z polotrovarov - tam bude vsetko ok, cena odhadujem do 200€ max. Pripadne stolar aj z masivu by mali byt lacnesie ako tych 500 co pises. AK exterierove tak to bude okolo tych 500 s tym moc nespravis, ja mam hlinikove normalne stali 500, mozno nizsie by boli o daco lacnesjie ale pochybujem ze vyrazne.
Odpovedať
@lordxor Napadli mi podkrovné dvierka Fakro, ale tie sú len do rozmerov 70x110 cm: http://www.fakro.sk/vyrobky/vsetky-vy...
Odpovedať
Profilova fotka
@lordxor daj si vyrobit klasicke okno s vyplnou a uzamykacou kluckou... farebne prevedenie si tiez zvolis ake xces..
Odpovedať
@lordxor v tt v city arene take maju v detskom obchode vedla datartu a dracika. Drevene su.
Odpovedať
Profilova fotka
Doplnim, ze dvere budu v interieri, ale na verejne pristupnom mieste.... Takze bude potrebne, aby boli uzamykatelne. Nebude tam nic cenne, takze to nemusia ziadne superbezpecne dvere.. @jurajm17 Hej zarubna nie je problem... Len tie dvere maju zvycajne moznost skratenia len obmedzenu, aspon tak mi povedali. Ide o to, aby sa dvere nerozpadli, ked z nich odrezem viac, ako je mozne... @sysell No aby som pravdu povedal, akutalne nemam stastie na stolarov... Uz som sa dohodol s troma a ani jeden sa nakoniec nedostavil... Momentalne riesia vacsie zakazky, ked chce niekto dvere do celeho domu. A na tieto male zakazky kaslu.... @chrobak7 Dvere su uplne super.... Len skoda ze nie su uzamykatelne. Presne taketo nieco som si predstatoval. @originalx Dik za info, len mam to troksu od ruky - Puchov...
Odpovedať
@lordxor Uzamykanie by sa dalo vyriešiť nejakou petlicou a zámkom, pokiaľ to nemusí byť esteticky tip-top.
Odpovedať
@lordxor Pokial viem, sapelli Ti vyrobi akykolvek rozmer, cena je +25 percent k standardnej velkosti... Co pri tych lacnejsich dverach nemusi byt take strasne... Ja som si dal robit sirku 75cm a vysku 210cm. Z jednej strany biele z druhej teak... A cena bola cena bola rovnaka ako na teak 80tky + 25 percent...
Odpovedať
@lordxor tie dvere co ti dal chrobak model DWT maju toto v popise a aj podla obrazka sa mi zda ze to ma zamok ...Dvierka majú zabudovanú zámku s kľučkou.
Odpovedať
@lordxor Alebo ešte lacnejšie riešenie by bolo kúpiť nejaké štandardné, lacnejšie interiérové dvere v nejakom hobby markete a zospodu urezať z dverí aj zárubne potrebnú dĺžku. Pánty majú štandardné rozpätie, prišiel by si síce o spodný pánt, ale vrchné dva by ti zostali. Aj kľučka by bola trochu nízko - iba 30 cm od zeme, ale bolo by to uzamykateľné. A stálo by to možno do 50 EUR.
Odpovedať
@chumo tak v sapeli sice sa da, ze urobia potrebny rozmer, ale tie ceny podla mna nebudu moc vabne, radsej kupit len v merkury alebo tak lacne dvere a z nich si potom urobit potrebny rozmer, tak to bude asi najlacnejsie a hlavne splni to svoj ucel
Odpovedať
@martin106 Na kotolnu som kupoval dvere v sapeli 60tky za 30€+25% to je 37.5€... Samozrejme sirsie dvere budu drahsie, ale nie diametralne... Co ja viem... Ani pilku by som nevytahoval, zajedno je vysledok neisty a za druhe to bude vidno... Bolo to ale uz 5 rokov dozadu, neviem, ci to este stale tak robia a ci este maju aj tieto low-end dvere...
Odpovedať
Článok sa načítava...
suhlas s chrobak7 hladaj 3pantove dvere. Pri vostinovych mozno budes musiet prehodit spodnu listu/hranol, ktory to drzi pohromade, ale ked najdes drevene, tak ani to nie. alebo tie podkrovne - da sa len vymenit klucka za zamykaciu
Odpovedať
Profilova fotka
@eeffka Pozeral som to v montaznom navode, ale zda sa ze to nema zamok na klucik... Len taky na otocenie kluckou... @chrobak7 No nebolo by to zle riesenie... Len to fakt nesmu byt tie vostinove dvere, lebo je tu moznost ze by sa rozpradli... Cenovo velmi prijatelne riesenie. @chumo No ja som mal Sapeli za pomerne drahu zalezitost... Ale s tou cenou si ma velmi prekvapil. Urcite sa tam zajtra pojdem spytat, keby take nieco vedeli cca do 100 euro spravit, tak ani nerozmyslam nad inymi rieseniami. Dakujem vsetkym, ktori sa zapojili, dali ste mi super tipy... Najskor skusim skocit do Sapeli, ci by vedeli nieco spravit za rozumnu cenu. Ak nie, tak poobzeram v hobbymarketoch nejake plne dvere a dam to stolarovi odrezat... A posledne, zalozne riesenie je to Fakro + nejako namontovat zamok.
Odpovedať
@chumo za kolko? to sa mi zda fest malo, na to ake mam ja info o ich cenach od znamych a podobne :-x ak by boli aj dnes za taku cenu tak uznavam ze radsej ich do toho, ale ak bude cena vyssia tak radsej to budem riesit zrezanim
Odpovedať
Profilova fotka
Aktualne mam najlepsiu ponuku 130 euro s DPH za dvere aj zarubnu....
Odpovedať
@lordxor prosím pre koho ste sa rozhodli? ste spokojný s výsledkom? tiež hľadám podobné riešenie, vďaka
Odpovedať
Profilova fotka
Nakoniec sa so rozhodol pre tu ponuku za 130 € so zarubnou. Cenovo vychadzaju velmi dobre, da sa tam dat zamok a vedia spravit aj odvetravacie otvory.... Zatial neviem povedat, pretoze dodacia doba bola tusim 8 tyzdnov, takze stale cakam....
Odpovedať
@lordxor a plastove okno s plnou výplňou by nebolo vhodné?
Odpovedať
Profilova fotka
@igigi Priznam sa, ze toto ma nenapadlo... ale dik za zaujimavy tip.
Odpovedať
@lordxor cena bude určite nízka, a splní to aj estetickú funkciu.
Odpovedať
Profilova fotka
Skoda ze uz som to objednal :(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?