Zaplavovy senzor Jablotron JA-110F

Chcel by som tento zaplavovy senzor pouzit s inym systemom (v mojom pripade Fibaro). Je to mozne, alebo je tento senzor usposobeny iba pre system Jablotron? Manual: https://jablotron.com.hk/image/data/p... Dakujem, Juraj
Odpovedať
@chorchito cez fibaro implant a jablotron modul je mozne prepojit a komunikovat cez zwave. Ak sa ten flood sensor zapoji do jablotronu tak by mali byt vsetky kontakty nastavene. Ale to iba predpokladam, implant m nachystany ale este som s nkm nic nerobil. Na druhej strane pre flood mam od fibara
Odpovedať
@rados611 Ja mam potahanu kabelaz k tym zatopovym cidlam, tak tam by som prave nechcel kupovat tie WIFI moduly. Fibaro implant modul mam (prave mi ho doniesol kurier). Otazkou pre mna je, ako to cele bude fungovat. Moja predstava bola taka, ze senzor od Jablotronu ma 4 kable. 2 su napajanie a 2 budu dake datove. Tie datove som chcel pripojit priamo na fibaro implant - len neviem, ci to takto bude fungovat. Pozriem si, na co je ten jablotron modul. Dakujem za odpoved. J.
Odpovedať
@chorchito ja skorej predpokladam ze ten implant treba prepojit priamo s hlavnym modulom jablotronu a tym by malo odosielat vsetky kontakty, alarm aj zaplavovy. Ale daj vediet ako sa ti to podarilo nakoniec
Odpovedať
@rados611 Len ja ziadny jablotron nemam 😉 Iba ten senzor ... Predpokladal som, ze ten senzor nema v sebe integrovanu ziadnu 'logiku', resp. ak, tak ze je to autonomne .. Uvidim.
Odpovedať
@chorchito Preco chces zbernicovy, ked nemas Jablotron? Kup si analog detektor Jablotron LD-12 a vybavene, ten je autonomny.
Odpovedať
@zefe Fuha, to som nevedel, ze existuje aj taka alternativa 😉 Dnes som skusal ten senzor JA-110F, ale nepodarilo sa mi ho rozchodit. Skusim kupit teda ten LD-12, uvidim, ci to rozchodim s nim. Dakujem za info zatim 😉
Odpovedať
@chorchito máš aspoň nejaké základy? Lebo to, že majú dve zariadenia napísané, že majú BUS, neznamená, že obe zbernice majú rovnaký protokol... Záplavový senzor som ja osobne použil dvojelektródu určenú pre Arduino + prevodník DO/AO na snímanie do PLC domu. Volá sa to moisture sensor a mám info či je záplava a aj ako veľká... Scaling Analógu samozrejme v PLC.
Odpovedať
@megdesign LD-12 je analog, ziadna zbernica. Inak suhlas. Ak to nie je KNX, kazdy si prevazne patla kvazi propietarne zbernice. @chorchito Rozchodis, len ho nepripajaj na fibaro zbernicu. Je to prasprosty prepinac. Podla toho sa zariad.
Odpovedať
@zefe ja som písal o jeho JA110F a to zbernica podľa manualu, čo sem dal, je. A podľa toho, čo píše, to pchal do fibaro zbernice...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?