WALLBOX vhodnu na integraciu do smarthome

Ahojte, mete niekto integrovanu nabijacku elektromobilu do smarthome/fotovoltiky? Ak ano aku?
Odpovedať
@rapidek o aké funkcie tie presne ide?
Odpovedať
@tom329 blokovanie nabijania, statistiky spotreby, operativne zvysovanie/znizovanie prikonu v zavislosti na stave fv a ostatnych spotrebicoch. nechcem nejake gizmo cez appku a cloud, chcem to mat u seba
Odpovedať
@rapidek ak chceš nabíjať z prebytkov, tak musí byť tvoj FT menic kompatibilný s nabíjačkou. Sú aj riešenia ktoré tu kompatibilitu nevia nahradiť ale celé to beží cez net, resp musíš sprístupniť svoje údaje 3tej strane. Ak už máš FT menic začni hľadať tam ak nie, tak napr produkty od firmy fronius nabíjanie z prebytkov vedia bez problemov.
Odpovedať
@tom329 zatial nemam nic, ale potrebujem kupit wallbox. Kolega mi poradil tento. https://esl-emobility.com/en/catalog/...
Odpovedať
@rapidek na aké auto chceš ten wallbox?
Odpovedať
@tom329 mam i3 AC 11kW/DC 50kW
Odpovedať
@rapidek tak ak este nemas FV a teda ani vybrany menic, tak by som kupil najlacnejsiu prenosnu nabijacku. Ja som bral 3fazovu 11kw prenosnu za 300€, s tym ze vykon nabijania je pevne dany na max, 16A ale v aute si ho viem nastavit ako potrebujem. Prenosnu nabijacku vyuzijes tak ci tak a staci ci 5 kolik zasuvka bud 16A alebo 32A.
Odpovedať
@tom329 k autu mam jednokolikovu 12A nabijacku. /Zatial som ju pouzil raz, inak pouzivam len CCS nabijanie.Nabijacku z linku vyssie som objednal a je integrovatelna s FV, ma modbus TCP takze sa nebojim ze nieco nepojde podla planu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?