Taphome ake kable potiahnut do k taphome modulom

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, Riesim momentalne elektroinstaciu a mam dilemu ohladne prepripravy pre inteligenciu pre taphome,ktory rozmyslam mat v buducnosti. Neviem,ci hladam zle,ale neviem najst,kde by bolo laicky popisane, ake typy kablov si mam potahat k taphome modulom. Taphome by som chcel prepojit s jablotronom ako zabezpecovaci system. Co by som chcel predpripravit v buducnosti pre inteligenciu: - jablotron: aky kabel tahat z jablotronu k taphome modulom? - kurenie: bude podlahove. 7g1 taham z termostatu ku kotlu,aby som vedel teraz kurit. Aky kabel mam tahat pre senzor teploty a termostat, ktory by komunikoval s taphome? - zaluzie: viem - klimatizaciu: tiez by som chcel vediet,aky kabel tahat - magnety v oknach: aky typ kabla tahat a tu ma zaujima,ci ho viest k jablotronu,kedze ten by mal mat na statoesti zabezpecenie -svetla: tie su mi jasne Dakujem
Odpovedať
1
2
@neutrino dakujem za odpoved
Odpovedať
Chcel by som sa opytat,ci niekto z vas riesil kablovanie taphome modulov napriklad podla projektu, ktore niektore firmy vedia spravit na mieru,ked s tym nemal predtym ziadnu skusenost. Ide o svetla, zaluzie a kurenie. Dakujem
Odpovedať
@an_sendo keď človek chce len prípravu a nechce sa mu aktuálne rozmýšľať o tom kde aký kabel a kde bude hviezda a kde budú svetlá zapojené za sebou tak je najjednoduchšie natahat zbernicu. V podstate stačí jeden kábel cez všetky izby. Bude schovaný v prázdnej a hlavne hlbokej krabici... Ak je viac poschodí tak určite pre každé poschodie jednu zbernicu a takisto priviesť kábel aj niekam na povalu prípadne do exteriéru. Následne sa montujú zbernicove moduly do krabičiek pod vypínač. Samozrejme je možné použiť aj Smart tlačidlá. Určite je lepšie ťahať hviezdu a ovládať to z jedného miesta, ale v podstate technický je to úplne jedno. Ja mám zbernicu a nemám za x rokov ani jeden problém. No a keď porovnáme cenu tak pri hviezde je drahšia príprava (CYKY káble a viac aj dátových) no a pri zbernici je zas drahšia realizácia. V celku je to ale plus mínus to isté...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch

Odpoveď na príspevok od spikerhc:

Jeden alebo ideálne dva dátové do podkrovia na me…
@spikerhc -- zdravim chcem sa opýťať čo su to za radové svorky ... ???? vdaka
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od hufy82:

@spikerhc -- zdravim chcem sa opýťať čo su to za …
@hufy82 L-N-PE radová svorka, je viacero výrobcov napr. Phoenix https://www.phoenixcontact.com/en-no/... alebo wago https://www.wago.com/global/rail-moun...
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?