Systém automatizácie domácnosti Taphome vs. Loxone

Ahojte, vyberal si niekto z vás medzi systémami automatizácie domácnosti Taphome a Loxone? Čo nakoniec rozhodlo v prospech jedného alebo druhého systému? Plánujem automatizáciu do domu - klasika ovládanie svetelných scén, žalúzií, brán, závlahy, TČ (kúrenie/chladenie), vetrania, prepojenie so zabezpečovačkou, videovrátnik, kamery, elektromechanické zámky, v budúcnosti možno bazén. Ďakujem za rady.
Odpovedať
Ahojte, už jste se rozhodl? Také se zrovna rozhoduji mezi těmito dvěma možnostmí pro stejný okruh věcí a zajímalo by mě co jste vybral a důvody. Děkuji.
Odpovedať
@americano Dobrý den, už jste se rozhodl? Také se rozhodujeme mězi těmito dvěma systémy pro stjený okruh věcí. Zajímalo by mě co u Vás vyhrálo a proč. Děkuji.
Odpovedať
@americano cena taphome, ovládanie žalúzií, rekupercie a cirkulacneho cerpadla, zatopove cidla ( kuchyňa technická, kúpeľňa) zatiaľ tieto 4 veci
Odpovedať
Profilova fotka
@americano treba to rozobrat na ovela podrobnejsie ako len chcem ovladat to to to.. .. Idealne stretnite sa s ludmi co robia loxone a co robia taphome (nie taky co robia oboje) navstivte vzorove domy pozrite si ovladanie ak nie ste elektrikar pozrite sa aka je podpora vo vasom okoli Kazda spolocnost si predstavuje automatizaciu domu inak a odklonenie od ich standardu su hodiny uprav naviac a viacej moznych chyb a problemov do buducna... Cena nieje vsetko... Osobne mam loxone a maximalna spokojnost...
Odpovedať
@sappa Jasné, ten opis je veľmi stručný, skôr som však chcel, aby ľudia ktorí vyberali medzi týmito dvoma systémami, napísali o svojich faktoroch, ktoré pre nich boli nakoniec pri výbere kľúčové. Ja som zvažoval pôvodne viac systémov, po prvotnej selekcii mi ostali traja kandidáti a po návštevách a konzultáciách v showroomoch som ich zúžil na dvoch - Loxone a Taphome. A tu som sa zasekol - v oboch firmách mi povedali, že je s ich systémom možné realizovať všetko podľa mojich požiadaviek. Ale či to dosiahnu nejakou štandardnou cestou alebo ako hovoríš odklonom od štandardu, to zistím asi až keď to budem používať, resp. pri prvých problémoch. Ale skôr u Loxone som mal pocit, že majú stanovené štandardy a odporúčaný spôsob ovládania, u Taphome mi to skôr prišlo, že takéto máme nástroje a je na Vás ako to chcete využiť. U teba čo zavážilo pre Loxone, keď si sa rozhodoval? Zvažoval si aj Taphome?
Odpovedať
Profilova fotka
@americano vela zavazilo ze loxone je vatcsia a rozsirenejsia firma Velke plus mam "zarohom" dostupneho gold partnera na podporu. (je dostupna aj online podpora aj ked v obmedzenom case ale je) Dokazem si system rozsirit o produkty 3tych stran (ide to uz aj v taphome ale pred 3 rokmi to bolo inak)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@americano zdravim, ako nakoniec dopadlo rozhodovanie? Taphome alebo Loxone a podla coho nakoniec ste sa rozhodli? Dakujem 😉
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
@nelinka37 ja nie som síce oslovený ale mam taphome a som spokojný 🙂 veľmi dobrá modifikovatelnost a integrácia aj tretostrannych zariadení. Veľmi príjemné a jednoduché ovládanie a v podstate nulová údržba. Mam tam všetko co sa píše vyššie a využívam aj wifi prvky tretích strán (shelly) priamo integrované do taphome. Dizajnov tiež napredujú a časom vymením klasické vypínače za ich 6 tlačítka ale počkám ešte kým bude nejaky krajší multizone controller. Je fajn ze pracujú na dizajne. No a priamo sú moduly na integráciu ZigBee, KNX, ale aj Wiegand (ovládanie prístupov). No a keď som si položil na stôl jedno a druhe (+ mne sa ešte páčil aj ABB free@home). Všetky systémy v dostupnom štandarde naplnili požiadavky a cenovo potom vyhral TapHome. Len chlapci by mali ešte popracovať na dizajne jednotlivých prvkov.
Odpovedať
@neutrino ahoj ty chces vymenit "klasicke" spinace na ovladanie svetla a roliet za dotykove tlacitko? To by ma celkom zaujimalo, preco, lebo ja to presne prave nechcem. Chcem mat z pohladu pouzivatelskeho feelingu ten pocit, ze som stlacil vypinac, nie ze ked budem v noci hmatat vypinac, tak sa dotknem troch tlacitok naraz a zacnu mi ist rolety aj svetla naraz, pricom som iba hladal tlacidlo..
Odpovedať
@cubo2 ahoj, áno jasne záleží na tom ze kde. Kde budem mat zóne controller tak by som dal aj 6 tlačítko na ovládanie viacerých veci, alebo paralelne. K roletam som inštaloval klasické tlačidlá od legrand. 6 tlačidlo ale nemá výstupy takže stlačením sa aktivuje nejaká funkcia a následne výstup na module. Do spálne by som to asi nedával 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
Profilova fotka
@cubo2 na taphome 5tkovom smart vypinaci je funkcia, ze kde po vypinaci bacnete celou dlanou a stlacite viacero tlacitok / inputov, tak system zoberie iba to stredne tlacitko. Vacsinou je konfiguracia taka, ze ovladanie zaluzii mate v rohoch na vypinaci a v strede je svetlo.
Odpovedať
@samo_jurdik vdaka za odpoved. Ja som od casu, kedy som napisal svoj prispevok, trosku pozmenil svoj nazor - nakoniec budem brat prave tie 5-kove smart vypinace prave od vas 😉 maju vstavany teplomer na zonovu regulaciu a potesili ste ma, ze ak ho stlacim celou dlanou, tak reaguje iba stred. Teraz v januari budem objednavat, ale pocul som, ze je dlhsia dodacia doba. Konfiguraciu chcem urobit tak, ze stred - hlavne svetlo, pravy roh hore a dole - zaluzie, lavy horny roh - svetlo na chodbe, lavy dolny roh - rezerva / ine svetlo / nutene odsavanie.
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?