Ovládanie domácnosti cez internet cez jednu appku

Zdravim. Planujem exterierove zaluzie, ovladanie cez dialkove a mobil (motor somfy), klimatizacia ovladanie ce apku, kotol ovladanie na dialku povedze salus, posuvna brana. A teraz otazka, je mozne dostat ovladnie viacerych prvkov roznych znaciek do jednej apky? Povedzme aj prijatelnej cene?
Odpovedať
Ziadny napad?
Odpovedať
@kasmo ma kazde zariadenie moznost ovladania cez IR alebo RF ? To znamena ma neake dialkove ovladanie?
Odpovedať
Kvazi vsetky uz budu moct byt ovladane cez nejaku svoju apku. Jedna sa o to ci by to vsetko nemohlo byt cez jednu. Kurenie klima zaluzie brana.... Ked to je kazdne od niekoho ineho. Ako ina znacka
Odpovedať
@kasmo mozne to je, ale zakladnym predpokladom je, to naprojektovat pred vystavbou domu a prisposobit tomu domovu kabelaz, dodatocne riesenia budu dost narocne. Okrem toho treba ratat s obcasnymi servisnymi zasahmi kvoli softveru. Aj kvoli uvedenym dovodom som sa radsej rozhodol pre jednoduchsiu cestu-> na kotol a kurenie mam apku Bosch, na zaluzie Somfy a na alarm a nejake spinane kontakty Jablotron.
Odpovedať
No co sa tyka elektroinstalace tam sa ide tahat vsetko zo skrinky zvlast svetla zvlast vypinace.... Co sa tyka ostatneho neviem naco nezabudnut
Odpovedať
Profilova fotka
google:Sonoff
Odpovedať
@philos Sonoff ma aktualne dost velke problemy so serverom. Je problem tam niekedy pridat zariadenia aj 4 hodiny. Potom to zrazu ide na 1x.
Odpovedať
@megdesign pokial to nehaknu na lokalne pouzitie, tak to bude loteria pouzivat na nieco ine ako testovaciu prevadzku ci zabavu.
Odpovedať
@rkorba uz to je davno hacknute. Staci, ak sa tam nahra iny FW a ide to mimo cloudu len v lokalnej sieti...
Odpovedať
Profilova fotka
@megdesign haknute? Nie je tam obycajna esp8266ka ?
Odpovedať
Profilova fotka
@kasmo Samozrejme ze to ide - cez jednu app
Odpovedať
@majkoj ano je. Obycajna. Hacknute je myslene tak, ze na to su alternativne FW... http://support.iteadstudio.com/suppor...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@smartcomfort a ako by ste to navrhovali?
Odpovedať
Profilova fotka
Do ovladania zaluzii mobilom pouzivame motory v zakladnom prevedeni WT , bez kombinacie s dialkovym ovladacom. Akurat doporucujem vypinac na stenu pre okamzity pristup. V tejto kombinacii mi pride DO zbytocne. Klima, brana, kotol.. vsetky zariadenia k tomu bud cez kablovu instalaciu TapHome, alebo jednoduchsie bezdrotove cez RF IR signaly. Robime vsetky kombinacie ovladania.
Odpovedať
Neviete o nejakej firme na loxone v okoli Ziliny?
Odpovedať
@kasmo somfy motor io , termostat somfy io , pohon somfy io a pre klimu adapter io (ale len pre hitachi) a netreba ziaden kabel tahat. Ako ovladac tahoma a jedna apka. Tot vsio
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
sonoff som v minulosti vyuzival a musim povedat ze funguje dobre :-o
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Jednoznačne KNX
Odpovedať
Profilova fotka
Odporucam systemy ktore funguju na baze Z-wave protokolu, sucastnu elektroinstalaciu viete rozsirit a ovladat vsetko cez jednu riadiacu jednotku.
Odpovedať
@kasmo mam Loxone ale pokial dane zariadenia nemaju moznost napojit sa na vyssie riadenie tak sa ti problem nevyriesi. Brana, zaluzie uplna pohoda, kedze to je len spinanie relatok. Ale kotol ak ma vlastne uzavrete ovladanie a do von nema vyvedene nejake api alebo modbus alebo daco tak ti nepomoze nic. Ak vsetky prvky maju takyto vystup tak Loxone je parada, ale cenovo moze vyjst draho, taktiez su dalsie centralizovane systemy.. A Loxone treba urcite planovat pred elektroinstalaciou
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?